Jump to content
Българският форум за музиканти

Чести проблеми при евтините китари...


Ignos

Recommended Posts

Какво ще рече мътен тон.И може ли да качи някой семпли на различно звучащи китари и евтини и скъпи ,за да направим разлика .Поне за мен темата е много интересна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахаа,Гибито как хапе с дефиниран тон..,яко, :cheers2: ,пропусна да кажеш (е,в други теми го казваш),че читавата китара се усеща най-добре от свирещия на нея.

Един вид средния слушател не забелязва огромни разлики,но ако си свирил десетина години на американски Фендер и ти бутнат китайски ментак в ръцете липсата на тон е ушевадна и не е само от адаптерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демото е супер! :thumbup:

Честно да си кажа, такава огромна разлика в звученето не съм очаквал..... :unsure:

То и цената на инструментите е пропорцианална на качеството! Всеки според чергата и потребностите си! От моето "дръвце" съм си доволен и ако някога я надскоча, чак тогава ще си търся друга. Виж, при професионалните музиканти нещата стоят по друг начин! :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Макар семпъла да е добър, той демонстрира разликата между една доста добра китара от ниския клас и Гибсън. Ако вместо това се избере една средностатистическа евтина китара, която може да има дори още по-мътен тон, а отделно и адаптерите й е възможно да са по-мътни, тогава контрастът ще стане още по-очевиден. Май Кольо не разполага с чак толкова евтини китари, обаче :).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това определено е така, но моята идея навремето, като правих демото, беше да покажа, че една евтина китара би вършила чудесна работа (като се има предвид цената) на някой. Корта без съмнение има чудесно съотношение цена-качество, но това наистина не се отнася за всички евтини китари.

А иначе, разликата между Гибсъна и Корта си е очевидна, както Хилбили каза, особено ако свириш на инструментите, а не просто ги слушаш. За мен основната разлика не е в това дали адаптерите са мътни или не (това много лесно се оправя с нови адаптери), а по скоро в дефиницията и прозрачността на звука, а те зависят от качеството на материала и изработката. Най добър пример напоследък за това ми е една моя китара

 

5008216_0.jpg

 

Направена е от махагон, с кленов топ, сет нек, добър хардуер (TP) и качествена електроника - Сиимър Дънкън. Цената и е около 800 евро. Саунда и е много приятен, китарата е добре изработена и удобна. И все пак саунда и не може да се мери с този на Гибсъна ми. А по общата логика не би трябвало да е така, защото е направена от същите материали и със също толкова качествени компоненти. Това (според мен) показва само едно, а именно, от махагон до махагон, дал господ разлика, а от там ( и плюс Америка, не Америка, известна марка, неизвестна такава) и разликата в цената.

 

@Евтиме, наистина нямам Беринджър или пък Нещо подобно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик навлизам ама... kolio_k преди си спомням беше пуснал една анкета за това сравнение, като първо беше дал само аудио файл със записа, че да може да се сравнява на сляпо само по звук. И доста хора, някои от които с опит и дори притежатели на Les Paul Original се бяха заблудили кое е Гибсън-а. Та идеята ми е, че като гледа човек клипче, може подсъзнателно да се залъгва, че едно е в пъти по-добро от другото и т.н.

 

По темата - от личния ми опит, който никак не е голям, не съм срещал много проблеми. Имам 2 китари, ефтини и двете - Career Strat и Cort X6. Career-a го имам от 2 години и малко. Всичко му е било екстра, дефекти не съм намирал, може би малко бързо му се поизносиха прагчетата. Иначе фретинга му е доста добър като за китара за 220лв. Държи на 1.5-2мм екшън. Cort-a го имам от 2 месеца, също ме съм му намирал дефекти, но времето ще покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Абе че разликата е ушечуйна, спор няма, но както и Евтим каза, това Кортче не е чак толкова зле по принцип, просто Гибито си мачка наред. На мене обаче би ми било по-интересно ако Кольо сдави неговия Фендер с някой Скуаер Булет (или нещо от рода, дето струва 100 кинта 2-ра ръка) например, стига да му попадне такава мотика някога. Макар че крайният резултат може да е крайно демотивиращ за някои от нас :)

Редактирано от abductor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз съм с Беринджър, но по-добре да не я сравняваме с Гибсъна! Не се продава! :secret:

Корта ще я разбие със сигурност! Да не говорим LP на Гибсън.... За подбора на адаптери ще помоля за помощ. Обещавам да направя демо с оргиналните и новите адаптери! :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че темата беше по-скоро за проблеми(по-точно дефекти) при китарите, за които да се гледа. По-лошият звук на по-евтините китари е характеристика, която се подразбира и не мисля, че тя има място сред проблемите за които става въпрос. От тая гледна точка, не мисля, че бъдещото публикуване на семпли в стил "Вижте как ми звучи китарата за 300 лв" има някакъв смисъл. Въпросът по-горе за мътния тон беше по-скоро офтопик, на който Кольо отговори с клипче. Мисля, че казаното по темата "мътен тон" е достатъчно, или поне би трябвало да е достатъчно, за да може средноинтелигентен читател да схване за какво става дума :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, стана ясно, че освен с дървото проблеми се срещат при ел. компонантите....

Смятам, че това ще покаже максималното, до което може да достигне една старт китара за няма и 300лв. Оргинален саунд и след ъпгрейд с качествени адаптери..... Тогава човек ще може сам да прецени, каква китара да си купи и какво да очаква от нея!

Ще ли да се доближи, до тона на китара 10 пъти по-скъпа от нея!?

Смятам, че е ясно, какво е качеството на материалите при отделните ценови класове на инструментите!

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Абе че разликата е ушечуйна, спор няма, но както и Евтим каза, това Кортче не е чак толкова зле по принцип, просто Гибито си мачка наред. На мене обаче би ми било по-интересно ако Кольо сдави неговия Фендер с някой Скуаер Булет (или нещо от рода, дето струва 100 кинта 2-ра ръка) например, стига да му попадне такава мотика някога. Макар че крайният резултат може да е крайно демотивиращ за някои от нас :)

Защо,това ще е безмислено,предполагам на всички е ясно,че скуайърите са учебни инструменти за прохождащи (поне тия китайските по 200 лв,старите са японски са по-друг филм).

Ако свирещите не се откажат в ранните/начинаещи години от музиката сами си търсят и намират по-добри инструменти,дори да не са професионални музиканти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Защото ми е интересно как ще звучи такава пръчка в неговите ръце :) Освен това съм убеден, че няма да малко тия, дето няма да познаят Фендера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ръцете на добър музикант всяка талпа звучи,ама на него не му е лесно.

С оригинални Фендер или Гибсън китари съм изкарвал саунд във всякакви "полеви" условия , тоест от транзисторни полустрошени Вермона усилватели,Вокс амплъг директно в пулта и прочее идиотии - крайния резултат е достатъчно добър,за мен китарата е на първо място във веригата от звук,след това усилвателя,ама и ефектите оправят нещата донякъде,като няма хубав амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.