Jump to content
Българският форум за музиканти

Чести проблеми при евтините китари...


Ignos

Recommended Posts

^Със сигурност няма.

 

Ама, така или иначе, тука сравняваме на ниво сносно / средно зле с много зле:surprise:, та Gibson LP Standard просто ми се стори малко извън темата.

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото има и много ярко звучащи адаптери, обикновенно на евтините страт имитации, които си звучат също така зле както и мътните , с прекалено много навивки хъмбъкъри . Просто работата опира до добър баланс що се отнася до адаптерите.

Иначе, както много пъти съм споделял мнението си, звука идва предимно от дървото, адаптерите са един вид, много фин еквалайзер, но в края на раищата те предават звука, такъв какъвто китарата го вади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че не е в това въпросът, щото Wilkinson-ите на V100 за мен са задоволителни - дават ми достатъчно яснота и ряз, звучат ОК и на хай, и на лоу гейн и просто нямам проблем с тях, ако и да не са най-добрите
Гола вода са,чуй Евтим какво казва ,точно на моя Винидж (който не мътнее) и на Същият сменихме оригиналните адаптери и звука е в пъти по-ясен,освен че аутпута е по висок.

Едит-Можеш ли да изкараш добър акустичен (на чисто) тон от китарата си на нек адаптер?Защото моята просто пее и това с евтино адаптерче..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе за V100 съм чел много мнения и мисля да си взема такава. според мен си заслужава цената. :) някои казват че е по-добра и от Епифон Лес Пол.

Редактирано от Stoyansky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй, че мненията на ПОВЕЧЕТО хора за V100 са мнения, на хора, които са си купили V100 от ценови съображения и никога не са имали Epiphone Les Paul. По принцип според мен Vintage си заслужават парите, но това не ги прави страхотните невероятни китари. След смяна на адаптерите стават много по-приятни, де. Оригиналните адаптери не са цвете, според мен и хората - притежатели на винтидж, които познавам. Епифон също не са върха на китарите, аз например дълго свирих на един Epiphone FlyingV, и честно казано не ми направи особено впечатление със звука си.

Това не означава, че Epiphone LP са лоши, нито, че са по-лоши от Vintage. Мисля, че все пак може пък и да са по-добри, като се има предвид разликата в цената.

 

Иначе има китари за тези цени със аналогични качества. Примерно Richwood LP е на същата цена и с нищо не отстъпва на Vintage. Махагоново тяло и гриф, аналогично звучащи адаптери..

 

..много на офтопик го ударихме

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми понеже, както казвате, понякога някои китари не са правени от дърветата, от които би трябвало, ами от разни други видове. Помня, че някъде имаше една тема (или се лъжа), в която имаше изборени видовете дървета наред със съответните снимки, за да може да се познаят. Вярно, че ако има някакъв много тъмен лак предполагам няма начин да се познае дървото, но пък ще е полезно да има един линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дървото се познава по-лесно на китарите с полупрозрачен лак или сънбърст, макар че при втория случай може да е фурнир. Най-чесно е ка се отвори капака за електрониката или за пружините и да се погледнат стените на дупката.

В 90% от случаите може да се познае дали е шперплат или не.

За лаковете - не знам точната причина, но предполагам, че прикриването на дървото и на дефектите по него е една от главните причини по-голямата част от продаваните китари(за ниския клас говоря) да са боядисани плътно. Най-вероятно така се поевтинява продукцията - хем лъскаво, хем направено от каквото има.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И предполагам, че при такива китари, при които дефекти са покрити с лак, си е късмет, а? Това сериозно ли влияе на тона и може ли да се познае при проба в магазина по някакъв начин? Видях, че Евтим говори за дървото на тялото, a то при китари като Ибанез И Джаксон е боядисоно и лакирано яко и май по друг начин не може да се види, освен да се отоври (както каза). А грифа на китарите лакират ли се често с тъмен лак или при тях лесно се познава вида дърво?

 

П.П. Някои може ли да потвърди дали имаше някъде една тема със снимки на най-популярните дървени материали? Мисля, че имаше но не я намирам нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Re: П.П. ^ Това ще да е линкот, който визираш: http://www.warmoth.com/guitar/options/options_bodywoods.cfm. Само дето тука не фигурират някои по-евтини дръва, агатис например ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колко теми по тоя въпрос повдигах,и най-накрая виждам адекватни отговори...в шок съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година си купих обикновена USB китарка! Пипнах малко грифа и сега имам едно по-високо прагче, но аз с нея дрънкам само в къщи. Интересното е, че грифа много ми пасва на ръката.... Той е 24 позиции и е удобен за хора, с дебели и не много дълги пръсти. Дразни ма брума, а при някои ефекти е направо досаден! Намислил съм скоро да я екранирам и да сменя потенциометрите и адаптерите. Тя е с един двоен и два единични, но не зная какви да избера!? Чувал съм, че е хубаво да са от един тип.... Ето как звучи с едно допълнително замасяване! Това е то форума с джемове! :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.