Jump to content
Българският форум за музиканти

Новобранец на хоризонта :)


fun-da-mental

Recommended Posts

Здравейте на всички музиканти и обичащи музиката. Радвам се, че има място като това тук :)

 

Моля Ви за съвет. Предстои ми закупуване на ел. пиано/стейдж/ или синтезатор. Изчетох къде що имаше материали (най вече тук) но пак не си отговорих за себе си, какъв избор да направя.

 

Да започна от някъде..... свирил съм на пиано като малък, сега започвам курсове отново, като желанието ми е да стана толкова добър, колкото да си свиря и експерементирам в домашни условия - неща на любими мои групи.

Е, накъде да се насоча, към синтезатор или към стейдж пиано. Бюджета ми е макс. 1500 лева. След това идва ред на марката.... за Роланд, Ямаха и Корг само хубави неща чета общо взето... за електронните пиана на Касио обаче няма много споделено инфо. ?! Та, ако имате добро желание, моля дайте ми съвет цена/качество/нужди .....

 

Благодаря Ви предварително. :D:):cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички музиканти и обичащи музиката. Радвам се, че има място като това тук :)

 

Моля Ви за съвет. Предстои ми закупуване на ел. пиано/стейдж/ или синтезатор. Изчетох къде що имаше материали (най вече тук) но пак не си отговорих за себе си, какъв избор да направя.

 

Да започна от някъде..... свирил съм на пиано като малък, сега започвам курсове отново, като желанието ми е да стана толкова добър, колкото да си свиря и експерементирам в домашни условия - неща на любими мои групи.

Е, накъде да се насоча, към синтезатор или към стейдж пиано. Бюджета ми е макс. 1500 лева. След това идва ред на марката.... за Роланд, Ямаха и Корг само хубави неща чета общо взето... за електронните пиана на Касио обаче няма много споделено инфо. ?! Та, ако имате добро желание, моля дайте ми съвет цена/качество/нужди .....

 

Благодаря Ви предварително. :whistle::cheers2::rolleyes:

 

Здрасти колега... Аз се казвам Светослав и в момента имам страхотна оферта за теб. Продавам синтезатор YAMAHA PSR-290, който е напълно професионален в отлично техническо състояние и перфектен външен вид. Цената му е забележи: само 540 лева, като мога да ти го пратя по куриер. Синтезатора не е нов, но е супер запазен.Телефона ми за връзка е 0887/489-919. Ако проявяваш интерес, обади ми се... А по въпроса ти, аз лично смятам, че е по-добре да се обучаваш със синтезатор... Въпреки че това е индивидуално за всеки, но синтезатора ти дава много повече възможности. С уважение: Светослав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението. Синт'а ти е достатъчен като за мен, но предпочитам да закупя нещо ново. Просто не съм фен на употребявани неща.

 

Сега бях в Динакорд...... съвсем се обърках там.... хамър клавиши, 88,76, 61... сенс кей, бленди.......

 

... надява мсе да се включат и други :rolleyes::cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей приятелю на музиката!

 

Първо се обръщам към Светослав, моля той да не се сърди, но да твърди, че PSR290 е професионален синтезатор е меко казано смешно, особено тук във форума на музикантите...

 

А сега помощ към теб - Касио не купувай в никакъв случай.

Относно стейдж пиано или синтезатор - стеидж пианата обикновенно имат няколко бленди (звуци) - обикновенно 16-20. Това, като за първи домашен инструмент не е зле, но много скоро ще усетиш, че инструмента ти е "тесен" и ще искаш нещо друго. (Само за сравнение моя синтезатор има над 1000 звука и много ритми, ефекти и прочее).

 

Относно това, че си бил пианист - хубаво би било да си купиш инструмент с 88 клавиша и тежка клавиатура. Обикновенно свирки с 61 клавиша се използват за мъкнене по кръчми или по репетиции. Ако ще свириш само у вас, не се лишавай от предимствата, които ти дава една 88 клавишна клавиатура.

Имай предвид, че един и същ инструмент, но в 61 и 88 клавишна версия - цената му е доста различна, може да стигне и до 1200 евро, но средно е 1000 лева разлика.

Относно парите които даваш - 1500 лева и са много пари и са малко. Има един момент в който от свирка (клас домашен, пък дори и по - скъпа от масовите) се скача в професионалния клас, между двете понятия има една дупка, която е около 500-1000 лева, в който диапазон трудно се намира инструмент. Много е важно да изясниш за себе си какво очакваш от инструмента и какво ще правиш с него, ще изкарваш ли пари от музика, ще търпиш ли компромиси от към звук, ще разнасяш ли инструмента насам-натам или ще "егоистваш" само за себе си?

Също важно е да си признаеш пред себе си - мерака ти временно увлечение ли е или "стъпваш" здраво в чудния свят на музиката.

Ако е първото, вземи си свирка с 61 клавиша, дори да вземеш PSR-a на Светльо, няма да съжаляваш изобщо , ако е второто тогава историята е друга.

 

Като си изясниш нещата за себе си - пиши пак тук, ще те светна за втора стъпка - плюсове и минуси на основните конкуренти за избора ти - Ямаха и Корг. Роланд също има един хубав модел -Джуно. (но само до там) - но това е предмет на втора тема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напъслно съгласен с mitkosan.Моето мнение е,че по-добре да си вземеш нещо добро,като сейдж пиано на Yamaha,Korg или Roland,от колкото синтезатор.Обосновката ми е,че все пак си бил пианист,повечето синтезатори са с "мека" клавиатура,верно е,че имат повече звуци,но има модели на горепосочените стейдж пиана с повече бленди.За край ще добавя,че е добре да си безкомпромисен в избора ти.Надявам се,че сам ти помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти съгласен с топсъна и миткосан, PSR- мисля че не е за тебе виж по-надолу в раздела се продава YAMAHA S80 за 1800 лева, разбира се е втора ръка, но това е легендарна машина и мисля ще останеш доволен от това, което разбрах за теб. За чисто нов иснтрумнт за 1500 лева с хамър клавиатура се сещам за KURZWEIL SP2 76 КЛАВИША ROLAND EP880 СЪС 88 , но нямам наблюдение върху тях разгледаи в http://www.thomann.de/fr/instruments_clavier.html може би ще откриеш твоя инструмент, аз лично бих взел ЯМАХА S80 късмет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за изчерпателния отговор mitkosan и за потвърждението на Topsun :)

 

Първо, тези така наречени бленди, със сигурност ще ползвам, т.е. навярно малкия брой при стейж избора наистина ще ми отеснее. Определено искам да експерементирам със звуци и ритми.

 

Второ, пианист е силно казано, беше много отдавна, бил съм около метър висок :recourse: Но определено правя и сега разлика между твърда хамър клавиатура и мека. Но е фактор който бих пренебрегнал за сметка на повечето възможности на синт'овете.

 

Трето, относно броя клавиши и разликата в цената, не е ли най-добър вариант 76 клавиша.... ? На скоро е излязъл нов модел на Ямаха (това ми казаха от Динакорд) "YPG-535" - синт с мека клавиатура, но доста "заигравки". Забравих да питам за точно неговата цена, но мисля, че ще е възможна за мен.

 

И не последно :recourse: от много много време назрява идеята и желанието в мен, отново да свиря, мисля, че няма да е моментен порив, сигурен съм даже ! Пари няма да вадя, удоволствието да свиря любимите ми групи ми е достатъчно :recourse:

 

Това е накратко, ще очаквам продължение и още по "насочващ" отговор. Наздраве :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ямаха S80, особено ако е ES накрая е класика в бранша, изключителен инструмент, бие го само S90 ES - който по звуци мачка дори МОТИФ-а

Ако го има за тези пари - взимай го.

 

От Ямахите за тези пари може би ще можеш да купиш ММ8, който е взел "назаем" от МО8, който пък е взел назаем от Мотиф

От Корговете - просто не се сещам за тези пари какво можеш да купиш, най-евтиния тритон ТР 88 е около 2600. - Казах ти за "дупката" между свирка за вкъщи и профи инструмент - около 1000 лева (от 1600 скачаш чак на 2600лв. най-малко)

От Роландите - Джуно

 

Касио - НЕ купувай, ако са ти скъпи парите.

 

Има разни стейжд пиана, които ти сам отхвърли като идея, те са по-евтини, но пък много по орязани от към звук, полифония, бленди, ефекти, ритми, сикуенсери и прочее гляволии.

 

Въпросната ямаха, за която ми говориш, не ми говори нищо, явно (моля не се засягайте) не е кой знае какво.

 

Има (но е компромис) Ямаха DGX серия, интересен модел е 620 - полутежка клавиатура, 88 клавиша, загатнати са много ефекти и опции, но до там.

Идеален инструмент за домашно свирене за кеф. Разгледай този модел, цената му е около 1000 лева (може и да бъркам с 100 лева, но не съм търговец, все пак).

На цените на Динакорд не вярвай - много са надути! Макар да признавам, хората са ми правили огромни отстъпки от по 20 процента, което на 3600 лева си е далавера от всякъде (но пък трябва да умееш да се пазариш много добре)!

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ямаха S80, особено ако е ES накрая е класика в бранша, изключителен инструмент, бие го само S90 ES - който по звуци мачка дори МОТИФ-а

Ако го има за тези пари - взимай го.

 

От Ямахите за тези пари може би ще можеш да купиш ММ8, който е взел "назаем" от МО8, който пък е взел назаем от Мотиф

От Корговете - просто не се сещам за тези пари какво можеш да купиш, най-евтиния тритон ТР 88 е около 2600. - Казах ти за "дупката" между свирка за вкъщи и профи инструмент - около 1000 лева (от 1600 скачаш чак на 2600лв. най-малко)

От Роландите - Джуно

 

Касио - НЕ купувай, ако са ти скъпи парите.

 

Има разни стейжд пиана, които ти сам отхвърли като идея, те са по-евтини, но пък много по орязани от към звук, полифония, бленди, ефекти, ритми, сикуенсери и прочее гляволии.

 

Въпросната ямаха, за която ми говориш, не ми говори нищо, явно (моля не се засягайте) не е кой знае какво.

 

Има (но е компромис) Ямаха DGX серия, интересен модел е 620 - полутежка клавиатура, 88 клавиша, загатнати са много ефекти и опции, но до там.

Идеален инструмент за домашно свирене за кеф. Разгледай този модел, цената му е около 1000 лева (може и да бъркам с 100 лева, но не съм търговец, все пак).

На цените на Динакорд не вярвай - много са надути! Макар да признавам, хората са ми правили огромни отстъпки от по 20 процента, което на 3600 лева си е далавера от всякъде (но пък трябва да умееш да се пазариш много добре)!

Митко

много добра ВМЕТКА на mitkosan ММ8 е доста добро решение и за около 1800 лв можеш да я имаш "чистак-бърсак", звуците са мотиффски в по-голямата си част има и много нови и добри попадения, не съм я докосвал, но съдейки по ММ6 от към звуци ще бъдеш много доволен. Имам известни съмнения за качеството на клавиатурата и мисля че е далече от тази на МОТИФФ серията и на ямаха S80,90 И ТАКА не искам да ангажирам никой с моето мнение но клавиатурата на джуното никак не ми допада. И още веднъж за домашни условия Ямаха DGX ще ти свърши работа, ноа з гласувам за ЯМАХА S80 С 2 РЪЦЕ И С 1 ЗА ММ8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mitkosan :thumbs_up: грешката е вярна, мисля, че говорим за една и съща Ямаха - DGX- YPG странното е, че или едната или другата не намирам в различни сайтове. Клавишите и са като на пиано, т.е не са "отрязани", може би това е "полутежка клавиатура" ?

Хубаво е човек да си слага граници за такива неща, първоначално бях готов макс. 1000 лева да дам, но ми пораснаха мераците и скочих нагоре. Но след тази цифра вече...... а тази Ямаха ММ8 не трябваше да ми я показвате :thumbs_up: влюбих се.....

 

Последен въпрос. При стейдж пианата може ли да се прави някакъв "ъпгрейт" т.е. да се вкарват звуци, бленди и всякакви други щуротии. Защото ако може, след известно време бих дал още пари за да имам повече. Ако е невъзможно, мисля, се спирам последно на тази Ямаха DGX, модел 535, с 76 клавиша.

Всъщност още един въпрос. На дадения от erol_garner(голямо благодаря и на теб човеко) сайт, как може да се пазари.... и дали когато даден инструмент дойде в ръцете ми ще е на цената опомената в сайта ?. Има ли как да се "внесе", имам познати във Англия, Франция..... :) Ако има вратички и няма уловки към последния ми въпрос, може и да скоча на ММ8 :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изпреварвам малко...цената в този магазин е с малко по-скъпа от тази,която е в магазина.лично бих ти препоръчал да си купиш ММ8 от тук без да ангажираш приятели и да имаш нерви по транспортирането...не,че е голяма философия ама за някви си 100-200лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забрави да едитваш каквото и да било на стеидж пиано. Само свириш и то трябва да се вместиш само в 16-20 звука, което си е много бедно от където и да го гледаш. Хубава дума за SP мога да кажа, че звучите са много добри и близки до оригинала, ама са много малко. Това е така, защото РОМ-а е разделен на 16, 20, а не на 1000 звука, което озвачава, че семплирания звук е с по-добро качество от това на масовите свирки.

 

Ако искаш да добавяш звуци - скачай на уъркстейшън (най-високия клас синтезатор) - отиваш на Ямаха Мо 8 или Тритон ТР (най - евтините възможни WS), но цените там стартират от 2600 -2800 лева. (звука обаче е убийствен/безкомпромисен, това са машини за правене на звуци, най-просто/образно казано)

 

DGX серията е проектирана точно за хора, като теб - новобранци, които ще получат най-доброто за парите си. Аз самия съм бил 3 години с DGX 200 и до ден днешен тая много добри спомени от нея. Но, имай предвид, че това е инструмент САМО за вкъщи!

 

Иначе това, което ти бях препоръчал е това:

http://music.yamaha.com/products/main.html?productId=1206

 

Относно 76 клавишната версия, искам да ти кажа, че това, че клавиша е цял, в смисъл не е тип "перце" не значи, че е тежка клавиатурата. Изкуствено е утежнена, ама не е тежка, такива клавиатури се наричат полутежки и дето се вика не е нито риба, нито рак.

 

Взимай, каквото ти харесва - вече си достатъчно информиран, няма да направиш голяма грешка, пък след 3 години, вече като изградиш навици, като музикант и знаеш какво ти харесва и какво не, ще търсиш нов инструмент, вече по твоя "мярка ".

 

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей, травианец :)

 

слушай миткосан и топсъна.

:greenangel:

 

DGX ги смятам за някаква степен на набутвация.

за малко повече пари можеш да получиш доста повечe, но зависи какво търсиш.

на мен клавири от този сорт ми вършеха перфектна работа известно време, но не мисля, че ще те удовлетворят.

скачай на стейдж пиано - щом можеш да си го позволиш би било кощунство да не го направиш :surprise:

 

и да - yamaha s80 :surprise:

 

в крайна сметка ако си умрял да ползваш други звуци това си е и в общи линии пълноценен миди контролер, така че няма да се пуашиш.

е, не е като да си боднеш СД картата в синта, ама... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забрави да едитваш каквото и да било на стеидж пиано. Само свириш и то трябва да се вместиш само в 16-20 звука, което си е много бедно от където и да го гледаш.

Митко

 

стейджа не е уоркстейшън но

ето това не е с 20 звука

 

СТЕЙДЖ ПИАНО

ROLAND

RD-700 GX

 

wave memory 256MB

Normal Tones: 242

SuperNATURAL E.Piano: 10

Tonewheel Organ: 10

 

General MIDI 2 Tones: 256

 

Multi-Effects: 2 x 4 systems, 124 types

 

+два допълнителни слота за добавяне на стотици звуци

+някакви възможности за едитване

 

ОТ ЦЕНАТА МУ ЩЕ РАЗБЕРЕШ ЗА КАЧЕСТВОТО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много моля, когато някой ме цитира, поне да го прави като хората, а не да ми вади думи от контекста на темата!!!

Колега с предпоследното мнение, не само, че не внася яснота и не помага на новобранеца, ами и вреди...

Ако някой иска да показва, колко много знае - да пише в раздел "говорилня"

 

Новобранчето е абсолютно ясно в своето искане - свирка до 1600 лева.

 

Роланда струва 1369 паунда- което всеки може да пресметне колко пари е - 3300 лева, или казано иначе двойно на тези, които може да си позволи момчето.

 

Още нещо, ако беше цитирал цялото изречение, щеше да стане ясно, че аз харесвам стейдж пианата, дори ги хваля с хубав и чист звук, а не ги отхвърлям.

 

Но реалностите са ясни - тук се търси най-добра покупка за парите и това, повярвайте ми от години вече не е РОЛАНД...

 

 

Митко

Редактирано от mitkosan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.