Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да поддържаме нашите мили дървенца с подръчни матрияли


carnalsoul

Recommended Posts

И аз си чистя тялото на китарата с ябълков оцет и памучен парцал и ми върши страхотна работа.

Имам само един въпрос(може би и тъп),тъй като сам си чистил само класическата китара по този начин,мога ли да го ползвам и върху електрическата ми китара :thumbs_up: ?

ами можеш.Всмисъл покритията на кухите и електрическите китари са почти еднакви.Никъде не съм виждал на кутийките на марковите препарати да пише само аз акустични само за електрически или само за басове.Мажиш там и тва е :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз имам едно компклетче на СИТ

http://www.allpartskorea.com/data/goods/m/...12114207650.jpg

 

Обаче и с шкурката като я минах един път и стана убиец,само че целта не беше да я полирам ,а да изглежда изтъркана от ползване на някои места :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой май не е писал за варианта спирт. Важно е обаче да е абсолютно чист, защото ако има вода се сещате какво става. Изключително евтино и удобно. Не е върхът, но става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нека някой използващ въпросните продукти на дънлоп да сподели мога ли да си ги поръчам от някой български онлайн магазин, че ми станаха интересни, пък се каня да взема нещо за моята китара от доста време

sa

само да те предупредя че няма китарата да се превърне във злато когато я намажеш с нещо на дънлоп.Дори и аз бях малко разочарован,защото пишеше че прехмахва драскотини и тем подобни и има нещо като защитно покритие.Не съм видял някоя драскотинка да изчезне след като съм я намазал нито мисля че има някакво здраво покритие.Иначе повърхността става гладка и много лъскава.В пловдивския xxxx бях гледал някъв комплект фендер дето изглежда много надежден ама незнам.Късмет

а не съм си и помислял подобно нещо, просто ще хвърля едно око да видя какво предлагат в магазина, на мен главно ми трябва нещо да почиствам отвреме навреме струните, иначе самата китара я пазя достатъчно :thumbs_up:

 

 

а това за ореха ми стана интересно - трошиш самата ядка, увиваш я в парцал и търкаш, така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това за ореха ми се струва че е така защото по лесно обира мизериите, не мисля че ще има по различен ефект ако натрошим фъстъци примерно ... но може пък и йодът в орехите да оказва някакво влияние .. споделете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пилзвам някакво мазило на Kyser Dr.Stringfellow Lem oil . То е за fret board-а.За струните нищо нямам. 14.00лв.струва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lemon Oil за грифа и аз ползвам и съм много доволен, а и мирише хубаво.

През смяна на струни си чиста грифовете (rosewood) с едно парцалче с веро, после лемон ойл, оставам да попие за 15 минути и избърсвам каквото не е попило. Лемон ойл нито задържа минерали, нито силикон или други кофти неща и си го ползвам от много години за нови както и за старите ми китари.

За струните ползвам GHS Fast Fret след концерти, за чистене на самите китари Dr. Ducks Axe Wax.

 

Аз пилзвам някакво мазило на Kyser Dr.Stringfellow Lem oil . То е за fret board-а.За струните нищо нямам. 14.00лв.струва
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За струните - парцалче с WD40, за грифа - кокосово масло 1-2 пъти в годината, тялото го забърсвам с памучен парцал, когато стане непоносимо мръсно :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хайде сега, не разяжда всичко. Разтваря мазнини, чисти ръжда и пази от окисляване. А има и доста други приложения, примерно за импрегниране на кожа на обувки, миене на ръце, омазани с машинно масло, дори маха мазни петна от дрехи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lemon Oil за грифа и аз ползвам и съм много доволен, а и мирише хубаво.

През смяна на струни си чиста грифовете (rosewood) с едно парцалче с веро, после лемон ойл, оставам да попие за 15 минути и избърсвам каквото не е попило. Лемон ойл нито задържа минерали, нито силикон или други кофти неща и си го ползвам от много години за нови както и за старите ми китари.

За струните ползвам GHS Fast Fret след концерти, за чистене на самите китари Dr. Ducks Axe Wax.

 

Аз пилзвам някакво мазило на Kyser Dr.Stringfellow Lem oil . То е за fret board-а.За струните нищо нямам. 14.00лв.струва

 

Здрасти!

 

Аз дълги години ползвах лимоново масло при почистване на грифа (купих си една тубичка на Фендер преди 6-7 години и все още имам останало в нея), но наскоро говорих с един лютиер, който е сред най-добрите в Ню Йорк и доста от известните музиканти му се доверяват. Та го поразпитах за почистващите препарати и той ми каза неща, които за мен бяха новост (може би повечето от вас ги знаят) - а именно, че лимоновото масло не е чак толкова добър избор за почистване на грифа. Препоръча и да се избягват всички препарати за почистване на тялото на китара, съдържащи petroleum distilates (или както се пише - мързи ме да питам google).

 

Аз не разбирам много, но човека определено е напред с нещата (той оправя китарите на хора като Джон Скофийлд, Оз Ной и т.н.), затова му се доверявам. Ако някой има повече инфо - да споделя.

 

 

Поздрави,

 

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Петър,

 

твоя човек е абсолютно прав - в определен случай! В Щатите лимоново масло е най разпростанения препарат за поддръжка на дървени мебели и в тези препарати наистина има дестилати които са зле за грифове ако се ползват за много време.

 

За това е важно, лимоновото масло да е чисто и да няма добавки. Lemon oil специално за китари не би трябвало да садържа друго освен лимоново масло. Най лесно се проверява като гледаш дали има предупреждение за лесна запалимост (лошо) или пък пише Pure Lemon Oil (добре, пише на мойто... Clayton Pure Lemon Oil).

 

Но мерси за предупреждението, абсолютни на място е!

 

Посдрави

Алекс

 

 

Здрасти!

 

Аз дълги години ползвах лимоново масло при почистване на грифа (купих си една тубичка на Фендер преди 6-7 години и все още имам останало в нея), но наскоро говорих с един лютиер, който е сред най-добрите в Ню Йорк и доста от известните музиканти му се доверяват. Та го поразпитах за почистващите препарати и той ми каза неща, които за мен бяха новост (може би повечето от вас ги знаят) - а именно, че лимоновото масло не е чак толкова добър избор за почистване на грифа. Препоръча и да се избягват всички препарати за почистване на тялото на китара, съдържащи petroleum distilates (или както се пише - мързи ме да питам google).

 

Аз не разбирам много, но човека определено е напред с нещата (той оправя китарите на хора като Джон Скофийлд, Оз Ной и т.н.), затова му се доверявам. Ако някой има повече инфо - да споделя.

 

 

Поздрави,

 

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да си питам ,че не знам

 

това лимоново масло как се използва и от каде да го купя видях ,че пише в аптеките вече но да си питам

 

предполагам се импрегнира просто грифа но фретборда или задната част ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
Преди свирене си мия ръцете, накрая с едно парцалче микрофибър минавам колкото да изчезнат отпечатъците и евентуално някакви други замърсявания. Най ми е гадно като хвана мазна китара :thumbs_up:

 

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.