Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да поддържаме нашите мили дървенца с подръчни матрияли


carnalsoul

Recommended Posts

Абе честно да ви споделя аз си поддържам китарките лъскави само с едно парцалче и малко Pronto не , че нямам пари да си взема един полир и восък но просто ... си мисля , че сегашните ми китари не заслужават толкова грижа (което е грешка :) )

 

МОЛЯ споделете как вие "колеги" си поддържате лопатите чисти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ба поддържане.Само за дрънкане е китарата.Иначе аз моята само с парцал я лъскам :)А струните заради различните климатични амплитуди вкъщи вече ги мия с някво препаратче на Дънлоп.Общо взето само тази лесна поддръжка ми пази китарата в добро състояние!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

p8905h-783f056f5a6413d62fc68ac9e8c826dd.jpg

Ей тези неща си вършат работа. Имам един комплект за Фингърборд и за тяло, ама калпазанина си е калпазанин :)

Ползвал съм ги един два пъти само..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди свирене си мия ръцете, накрая с едно парцалче микрофибър минавам колкото да изчезнат отпечатъците и евентуално някакви други замърсявания. Най ми е гадно като хвана мазна китара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

p8905h-783f056f5a6413d62fc68ac9e8c826dd.jpg

Ей тези неща си вършат работа. Имам един комплект за Фингърборд и за тяло, ама калпазанина си е калпазанин :)

Ползвал съм ги един два пъти само..

 

да аз точно тези "химикали" смятам да си зимам от 2-3 месеца насам нооо...все смятам , че има нещо по-важно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен имаш ли инструмент хубав или не (като в моя случай ) трябва да се грижиш за него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз имам 3 китари

 

първата ! - на баща ми кремоната 37 годишна е точно страшна за съжаление аз съм левак <_< и не ми е удобна нормалната кремонка и все пак е лъскам заедно със другите китари

 

втората - една класическа китара един човек ми е подари щото ме видя със моята кремона че се разкарвах :)

 

третата - наскоро си е купих единствената ми нова китара :D за съжаление нисък клас Stagg http://www.staggmusic.com/products/product...k&oneid=465 кво да прайш сиромах човек ;)

 

та за тия китарки все пак си полагам всяка седмица грижа ей така неделя вечер като традиция ми е станало да си бърша дъските

Редактирано от carnalsoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление аз съм левак :) и не ми е удобна нормалната кремонка и все пак е лъскам заедно със другите китари

 

Дано не си левак наистина че тогава няма да има удобна китара за теб... Виж левичар е друго ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де левичар съм си .. но в някой отношения съм левак примерно - реженето на ... сирене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа не всеки би сметнал за рентабилно <_<

 

Абе много бавно се хабят, пък тубичката за струни ми върши много добра работа ;) Препоръчвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм със дънлоп.Дветубички-карамбула крем и някакво за блясък в комплект.Мисля сега да си взема нещо за фретборда но ще мисля по нантатък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със сетче на Дънлоп. Повече от две години ги ползвам, не се е изхабило нищо. Даже се чудя дали да не ги хвърля и да си купя нови, че знам ли дали не са гангренясали нещо вече... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със сетче на Дънлоп. Повече от две години ги ползвам, не се е изхабило нищо. Даже се чудя дали да не ги хвърля и да си купя нови, че знам ли дали не са гангренясали нещо вече... :)

хаха ти ан ебавка го казваш ама все пак според мен това чудо неможе да граняса 'само' за 1-2 години.Имам предвид че производителите знаят че не всеки ден си къпим китарите в техните препарати и са ги направили по-дълголетни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.