Към съдържанието

Снимка

въпрос за чинели Istanbul

• Please log in to reply
24 отговора на тази тема

Анкета: анкета

добри ли са чинелите истанбул

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

заслужават ли си цената

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.
Глас Гостите не могат да гласуват

#16 boreto

boreto

Шперц

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1023 Мнения:
  • Инструмент:китара, барабани

Публикувано 14 януари 2009 - 12:09

Традишънъл до колкото изглежда не са им ниска серия ако правилно се ориентирам в сегментирането на сериите. Лично трудно се ориентирам в безкрайния каталог. Специално при Истанбул не забелязвам познатото разделение като при по-известните марки. Това идва от разликата, че всичките чинели са ръчно ковани и от така известната сплав Б20 - т.е. всички чинели на истанбул по сплав и изработка съответстват на високите серии на известните ни марки ( с изключени е на Paiste ). При Истанбул е по-коректно да се ориентираш от съпоставянето на цените на отделните серии. Ако правилно съм забелязал към ниски серии спадат Фънки рок и Муратан, но съм далеч да правя кардинални заключения, защото просто не съм се интересувал. Традишънъл май най-много отговарят на Аведис серията на зилджан, която май се води базов прототип на повечето познати модерни чинели - сплав Б20 и традиционен финиш (покритие) и универсална безхарактерност (не в лошия смисъл, просто стават кажи речи за всички стилове). От там нататък предполагам разликите са не една и две.

Относно цените в Турция - пълна мъгла, най-вероятно зависи колко и какво ще купуваш.

Елате повече....

#17 iffo1024

iffo1024

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 110 Мнения:
  • Инструмент:барабани

Публикувано 14 януари 2009 - 17:00

Специално при Истанбул не забелязвам познатото разделение като при по-известните марки. Това идва от разликата, че всичките чинели са ръчно ковани и от така известната сплав Б20 - т.е. всички чинели на истанбул по сплав и изработка съответстват на високите серии на известните ни марки ( с изключени е на Paiste ).

Мерси за информацията! И аз не успях да се ориентирам по каталога им - май наистина нямат разграничние на класовете чинели по серии, както личи и по цените които видях в Камертон. Предположението ми за Традишанъл беше базирано само на това че другите две категории в сайта - Кастъм и Сигничър - звучаха някак по-"елитно" :)

Както и да е, определено ще се разходя до Камертон да ги чуя, когато ходя към София!

#18 visorski

visorski

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 247 Мнения:
  • Инструмент:barabani

Публикувано 17 януари 2009 - 12:38

Istanbul Cymbals
За съжаление на сайта им няма записи на звука...

Имат записи на звука , ето линкче :) http://www.istanbulm...=download.liste
Who dares to love forever? When love must die !!!

#19 saxon

saxon

Трю Крусейдър

• newbies
  • PipPipPip
  • 236 Мнения:

Публикувано 17 януари 2009 - 12:53

В турските чинели мен лично не ми харесва по-големия състейн,който е характерен за всички модели.Също така никога не бих си купил турски чинел без да го чуя/пробвам.Подобно на Стаг - всеки един(дори една марка/модел/размер) звучи различно от другия.

#20 iffo1024

iffo1024

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 110 Мнения:
  • Инструмент:барабани

Публикувано 17 януари 2009 - 16:19

Имат записи на звука , ето линкче :) http://www.istanbulm...=download.liste

Мерси!

Интересно, оказва се че имат два сайта - Истанбул Мехмет и Истанбул Агоп и повечето серии НЕ се дублират на двата сайта. :greenangel: Още по-интересно е че описанията на звука на някои чинели са доста противоречиви между двата сайта :)

Иначе чух записите и си харесах няколко, но май наистина трябва да се чуят наживо.

Този пост е редактиран от iffo1024: 17 януари 2009 - 16:21

#21 visorski

visorski

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 247 Мнения:

Публикувано 17 януари 2009 - 16:31

Да наистина че са два, но това което Камертона предлага са все Мехмет , и да все пак е по добре да се чуе на живо дори и "10" модела да пробваш винаги ше има един който най-много ще ти хареса сравнение другите :)
Who dares to love forever? When love must die !!!

#22 simon

simon

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 538 Мнения:
  • Инструмент:Барабани, Пиано, Китара

Публикувано 18 януари 2009 - 12:28

В турските чинели мен лично не ми харесва по-големия състейн,който е характерен за всички модели.

Имат и "дарк" чинели те са с по-малко състейн!

Също така никога не бих си купил турски чинел без да го чуя/пробвам.Подобно на Стаг - всеки един(дори една марка/модел/размер) звучи различно от другия.

Тук си напълно прав, има голяма разлика в звука дори и от една и съща серия, но това е защото се правят ръчно.

#23 boreto

boreto

Шперц

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1023 Мнения:
  • Инструмент:китара, барабани

Публикувано 18 януари 2009 - 15:59

Тук си напълно прав, има голяма разлика в звука дори и от една и съща серия, но това е защото се правят ръчно.

Което пък ги прави още по-различни и уникални, нали все пак това е целта на ръчната изработка:dance:

Елате повече....

#24 marangata

marangata

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 77 Мнения:
  • Инструмент:Drums

Публикувано 23 февруари 2009 - 16:32

Аз лично свиря с Istanbul Samatya - 20ride, 16crash, 14hi-hat и съм много доволен. Изключително силен, топъл и тъмен звук. Ride'a е с доста състейн, но на мен това много ми харесва.

#25 levcho

levcho

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 166 Мнения:

Публикувано 04 декември 2015 - 10:53

Да изтупаме малко прахта от темата:) До сега съм свирил само с хай енд чинели (К къстъм....сабиан ннх....), но винаги нещо мааааалко  ми е липсвало.....Съвсем случайно попаднах на едни Истанбул Саматия. Познайте с какво се оборудвам вече ?....Истанбулчета:)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни