Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос за чинели Istanbul


анкета  

65 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Традишънъл до колкото изглежда не са им ниска серия ако правилно се ориентирам в сегментирането на сериите. Лично трудно се ориентирам в безкрайния каталог. Специално при Истанбул не забелязвам познатото разделение като при по-известните марки. Това идва от разликата, че всичките чинели са ръчно ковани и от така известната сплав Б20 - т.е. всички чинели на истанбул по сплав и изработка съответстват на високите серии на известните ни марки ( с изключени е на Paiste ). При Истанбул е по-коректно да се ориентираш от съпоставянето на цените на отделните серии. Ако правилно съм забелязал към ниски серии спадат Фънки рок и Муратан, но съм далеч да правя кардинални заключения, защото просто не съм се интересувал. Традишънъл май най-много отговарят на Аведис серията на зилджан, която май се води базов прототип на повечето познати модерни чинели - сплав Б20 и традиционен финиш (покритие) и универсална безхарактерност (не в лошия смисъл, просто стават кажи речи за всички стилове). От там нататък предполагам разликите са не една и две.

 

Относно цените в Турция - пълна мъгла, най-вероятно зависи колко и какво ще купуваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално при Истанбул не забелязвам познатото разделение като при по-известните марки. Това идва от разликата, че всичките чинели са ръчно ковани и от така известната сплав Б20 - т.е. всички чинели на истанбул по сплав и изработка съответстват на високите серии на известните ни марки ( с изключени е на Paiste ).

 

Мерси за информацията! И аз не успях да се ориентирам по каталога им - май наистина нямат разграничние на класовете чинели по серии, както личи и по цените които видях в Камертон. Предположението ми за Традишанъл беше базирано само на това че другите две категории в сайта - Кастъм и Сигничър - звучаха някак по-"елитно" :)

 

Както и да е, определено ще се разходя до Камертон да ги чуя, когато ходя към София!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Istanbul Cymbals

За съжаление на сайта им няма записи на звука...

 

Имат записи на звука , ето линкче :)http://www.istanbulmehmet.com/index.cfm?fu...=download.liste

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В турските чинели мен лично не ми харесва по-големия състейн,който е характерен за всички модели.Също така никога не бих си купил турски чинел без да го чуя/пробвам.Подобно на Стаг - всеки един(дори една марка/модел/размер) звучи различно от другия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат записи на звука , ето линкче :)http://www.istanbulmehmet.com/index.cfm?fu...=download.liste

 

Мерси!

 

Интересно, оказва се че имат два сайта - Истанбул Мехмет и Истанбул Агоп и повечето серии НЕ се дублират на двата сайта. :greenangel: Още по-интересно е че описанията на звука на някои чинели са доста противоречиви между двата сайта :)

 

Иначе чух записите и си харесах няколко, но май наистина трябва да се чуят наживо.

Редактирано от iffo1024
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина че са два, но това което Камертона предлага са все Мехмет , и да все пак е по добре да се чуе на живо дори и "10" модела да пробваш винаги ше има един който най-много ще ти хареса сравнение другите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В турските чинели мен лично не ми харесва по-големия състейн,който е характерен за всички модели.

 

Имат и "дарк" чинели те са с по-малко състейн!

 

Също така никога не бих си купил турски чинел без да го чуя/пробвам.Подобно на Стаг - всеки един(дори една марка/модел/размер) звучи различно от другия.

 

 

Тук си напълно прав, има голяма разлика в звука дори и от една и съща серия, но това е защото се правят ръчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук си напълно прав, има голяма разлика в звука дори и от една и съща серия, но това е защото се правят ръчно.

 

 

Което пък ги прави още по-различни и уникални, нали все пак това е целта на ръчната изработка:dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз лично свиря с Istanbul Samatya - 20ride, 16crash, 14hi-hat и съм много доволен. Изключително силен, топъл и тъмен звук. Ride'a е с доста състейн, но на мен това много ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Да изтупаме малко прахта от темата:) До сега съм свирил само с хай енд чинели (К къстъм....сабиан ннх....), но винаги нещо мааааалко  ми е липсвало.....Съвсем случайно попаднах на едни Истанбул Саматия. Познайте с какво се оборудвам вече ?....Истанбулчета:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.