Jump to content
Българският форум за музиканти

Как държа перцето...


Unchained

Recommended Posts

Добро утро!(то вече обед ама карай, ся ставам)

На скоро осъзнах, че държа перцето по малко по-различен начин от останалите, които съм гледал на живо, в клипове, сайтове и тн. Незнам дали е проблемно, но затова питам сега. Попринцип съм пробвал на няколко пъти по този начин, който е даден в сайтовете и точно този, който използват останалите(сигурно и вие):

howtoholdapick.jpg

Не ми допадна звука, пък и някак си не ми беше комфортно. Целия проблем най-вероятно идва от мен. Ето как стои перцето в моята ръка, докато свиря. Така тоновете ми излизат по-изчистени и ярки и естествено така съм свикнал вече и ми е най-удобно. Но после дали това няма да се окаже фатално и да се почва наново?

Изобщо, има ли някакъв точен начин за държане на перцето или просто на всеки както му е най-удобно?

Забравих да спомена, че свиря на китара от около половин година и съм сменял 5-6 дебелини перца. Сега съм с Planet Waves 0.84mm.

 

Чао и сори за глупавата тема! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Първоначално го държах като теб. Единствения проблем,който срещнах- не можех да свиря много бързо. Видях една снимка как трябва да се държи, хванах го така, и свикнах за не повече от 2-3 часа свирене. А го бях държал "грешно" почти година :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз го държа с 3 пръста(палец, показалец и среден).

Тук мисля, че е най-вече въпрос на вкус, а не на правилно или грешно.Един вид freestyle.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мога да постигам по този начин бързина, но просто питах дали не е грешно и после следователно да се окаже фатално.

Много благодаря за отзивите на всички, така съм по-спокоен вече! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красотата на китарата е, че всеки изгражда свой стил. Щом ти е удобно и няма напрежение, всичко е наред! В този случай, вместо да сменяш начина на държане, просто се научи да изпълняваш всички техники по твоя си начин :) . Специално аз, ако държа перото по начин различен от "хората по сайтовете" не успявам да изкарам artificial harmonic-и.

 

Ти успяваш ли? :) (просто любопитство)

 

А Marty Friedman направо ме обърква като свири :girl_witch: .

Редактирано от Nordon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Nordon, успявам да, докато свиря си извивам ръката, така че хем перцето да докосне струната, хем палеца съвсем леко. Ако става въпрос за това де, едва сега разбирам, че онова "пискливото" се нарича хармоник.(видях го в ю туб-а, преди го знаех като "пицека" :thumbs_up: )

Та значи даже само мога да се радвам на "проблема" си, затова че си свиря по мой вкус. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, можеш да се радваш,ако ти помага да свириш по-лесно,но същевременно толкова правилно. :greenball: Аз само веднъж съм се замислял как го държа и то когато разбрах що е то хармоника. Както ти дойде,така свириш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В едно не толкова далечно минало, когато започвах с китарата, държах перото по същия начин като автора на темата, с тази разлика, че си подпирах средния, безименния пръст и кутрето отстрани на струните :) След което ( и аз с цел "пицеки" ) започнах да го държа по навътре спрямо палеца, а другите ми три пръста оставаха изпънати.Оттогава единствената промяна в начина ми на държане на перцето е, че понякога само средния ми пръст остава да стърчи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сефте чувам за такива. :D Би ли пояснил какво представляват? Така или иначе със сигурност ще се пробват...

 

Edit: Едва сега ги намерих. :) За тези ли става въпрос?

ПП: Човека с големите ръце под мене, свири по същия начин като мен. :girl_witch:

Редактирано от Unchained
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.