Jump to content
Българският форум за музиканти

Нов синтезатор Roland Gw 8


Tim1

Recommended Posts

така здравейте и от мен! Аз съм с GW-7 от 1 година и съм много доволен от тази машина. Не е сложно да се работи с нея. Ако има питания за тази серия пишете мога да дам инфо.

Редактирано от stoqn shaikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Имам GW7-общо взето съм доволен, е за тези пари - толкова.Може ли някой да ми каже дали GW 8 има същия саунд модул-

поне тези (около 600) като в GW7 и има ли качествена разлика в останалите (около 1000) при GW 8 ?

Друг въпрос - сега правя 6 Миди фаила за да вкарам един юзер стил (мажор А,мажор Б,7А,7Б,и минор А,минор Б) а за GW8

ще трябва ли да се правят 24 Миди фаила?

Друг въпрос - За да ползвам втори друм сет в един миди файл (освен този на 10ти миди канал)как да настроя 9ти или 11ти

или някой друг миди канал да приема друм сет програм чейнч?

Друг въпрос - Не мога да регулирам велоситито на пианото например по начина описан в инсрукцията чрез записване в

юзер перформанс мемори и защо това не може да става в юзер тон и да се използва във фаворит тон? Има ли начин?

Ще бъда много благодарен ако някой познава тези модели на роланд и може да помогне защото в момента съм на работа

далече от музикален магазин и не мога да получа никаква информация!

Казвам се Мишо Е-мейл trendafilst@gmail.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Здравейте,и аз се мъча с Roland GW8.Знае ли някой как мога да си сменям комплектите барабани в юзерите и мога ли да им правя баланс(отделно тъпан,фус и т..н)?

Благодаря предварително

Ако си с Vista няма да стане. Вижда се само в XP. Свали си от сайта на производителя Style_Works_XT. Работи 4 дни без регистрация. Преди да я инсталираш направи бекъп на компютъра с Ghost 15 или с каквото предпочиташ но не с System restore. Инсалираш програмата и от Configuration казваш че имаш G70. Стиловете са еднакви с тези за GW8. От там нататък има много варианти. Конвертиране на чужди стилове, редактиране на самия стил или части от него. Най-хубавото според мен е че може да се експортира част или целия стил, да се обработи в миди редактор и да се върне обратно. За да чуваш звук от синтезатора трябва да си с ХР.

Ако си с лаптоп и Виста, а явно е така, Раздели диска на две ако не е разделен. Направи си копие с Ghost 15. След това инсталирай ХР. Ако липсват драйвери използвай Driver. Magician да си ги набавиш. След като си свършиш работа може да си върнеш вистата да десетина минути.

Заслужава си трудът, защото аз си скъсах нервите с този модел. Вече две години. Ако свириш в дискотека след диджей е супер защото саунда е на същото ниво, че и по-добре и по-маневрен. Все пак от аудио фаил не могат да се изключват инструменти нито да се балансират. Но за тихо свирене е трудно. За тази цел може да ползваш чужди стилове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с бекъп, виж този линк http://www.filestube.com/78489237f2ffca410...With-Patch.html :)

От известно време имам GW-8, изключително подходящ за работа инструмент. Много е лесен за настройване и гъвкав при всякакви стилове музика. Цената му е ниска, защото е правен в Китай, но е сред "високия" клас инструменти - самосвирки, ако и да го водят workstation :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.