Jump to content
Българският форум за музиканти

Нов синтезатор Roland Gw 8


Tim1

Recommended Posts

Здравейте ,

купих си нов синтезатор Roland GW 8-първо,че ми се видя доста сложен,аз си бачкам със синтезатор от преди 10-на години модел,пуснах си го да бачкам-има много здрав саунд,удобен е с флашка се зарежда,обаче имаше изненади.Саунда е много различен-барабаните "стърчат",някъде се губи баса,някъде не излиза някой инструмент или излиза много по различен.Има значителен дисбаланс в звученето. Бих искал да попитам-какво трябва да направя-до колко знам да прослушам звуците на синтезатора-и да направя нов програм-чендж с новите инструменти-по принцип те са GeneralMidi,има разлика в качеството на звученето.И как да направя програмченджа-като в книжката инструментите са с 4-цифрени номера-например бас 0198-акустик бас ? Бих ви бил благодарен да ми кажете някой съвет какви стъпки трябва да предприема да си направя саунда приемлив.Благодаря

Редактирано от Tim1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неразбрах това което казваш за различния саунд за фабричните стилове ли се отнася или ползваш други стилове които си имал от преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неразбрах това което казваш за различния саунд за фабричните стилове ли се отнася или ползваш други стилове които си имал от преди.

 

Понеже в синтезарора има около 1000 звука /саунд-бленди/-например 10-15 баскитари-аз си харесвам някои-как да извикам и да ги направя те да ми сжирят на перформанса за стилове,или как да ги извиквам в програм-ченджа на миди файловете на песните ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неразбрах това което казваш за различния саунд за фабричните стилове ли се отнася или ползваш други стилове които си имал от преди.

 

Понеже в синтезарора има около 1000 звука /саунд-бленди/-например 10-15 баскитари-аз си харесвам някои-как да извикам и да ги направя те да ми сжирят на перформанса за стилове,или как да ги извиквам в програм-ченджа на миди файловете на песните ?

 

 

един малко сложен начин

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...rt=#entry345860

но тук се ползва и компютър

мога да изпратя и видео как се правят тези неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един малко сложен начин

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...rt=#entry345860

но тук се ползва и компютър

мога да изпратя и видео как се правят тези неща

Благодаря за съветите-обаче ще ми трябва малко време да го науча и да го направя показаното. Аз нямам добри познания в информатиката и компютъра.До колкото разбирам-трябва да бъде инсталирана някаква линия,връзка от програми,през която "линия"-като премине мидито-ще бъдат променени контролите ? Така ли да го разбирам с две думи ? Ако може да ми пратите видео-ще бъда много благодарен,понеже малко е сложничко.Благодаря.

 

slaveslave55@yahoo.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложно ще му е на момчето. Клавира му няма добър секуензер, а на диска незнам какво има като програми. Ако има някоя секуензерна програма като Cakewalk и знае как работи програмата може да му помогна ако иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложно ще му е на момчето. Клавира му няма добър секуензер, а на диска незнам какво има като програми. Ако има някоя секуензерна програма като Cakewalk и знае как работи програмата може да му помогна ако иска.

 

Имам и Cakewalk 9. Само проблема ми е,че като включвам с USB кабел, компютъра показва ,че имам връзка с синтезатора-но няма на Midi-Ports връзка с синтезатора ./ако се изразих правилно/. Излиза ми искане за инсталиране на софтуеър-нямам представа за какъв софтуеър става въпрос.Преви включвах стария синт към компютъра с обикновен кабел-две петици с букса към гейм-порта без софтуеър . Защо понякога с USB кабел дава връзка,понякога не излиза ? Къде бъркам.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема и другата с контролерите са много близки затова ще пиша само тук. Връзката между синтезатора и компа по миди път става с кабел две петици от едната страна/към синтезатора/ и USB или букса за геймърския порт от другата страна. Аз ползвам геймърския порт. USB-то на синтезатора не е за миди връзка а само за пренос на данни. За обработката на миди файл не е нужно да са свързани компа с клавира, но е добре за да чуваш какво правиш.Отваряш Cakewalk 9 и това ще ти е секуензера. От интернет си дръпваш файла http://www.roland.com/synth/GW/download_E.html с дефиницията на инструментите си и ги зареждаш в Cakewalk 9. После на траковете си слагаш инструментите както ти харесва. Имената са както на Tone list. Като си подредиш инструментите каквито искаш Save as в формат midi 0 и после с флашката или по USB кабела си прехвърляш файла към синтезатора. Ако неможеш да работиш с Cakewalk пиши на скайпа ми и ще ти обясня каквото мога. skype: niki_midi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същият проблем с Yamaha PSR S550B.Благодаря за отговора.Много е точен.Тя няма стандартните петици.Всички ме убеждаваха, че USB порта върши същата работа ,но вече очевидно не е така.На всичкото отгоре не мога да открия никъде въпросният ins. patch.А дори и да го открия и дефинирам в Cakewalk,какво от това.Ще мога да избера желаните инструменти по имена и да ги затворя в миди формат 0 без да ги чуя.За да стане това трябва да ги пренеса с флашката в клавира и да разбера ,че не ми харесват.И после всичко обратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момент да не объркаме нещата. В твоя случай с Yamaha S550B буксата USB to host освен за трансфер на данни/ song, style и др./ служи и за миди връзка виж страница 101 от ръководството на синтезатора. Трябва ти драйвер може би или пропускаш нещо. Като намериш този файл и го дефинираш в Cakewalk и свържеш компа със синтезатора ще можеш в реално време да правиш всичко и накрая само ще запомниш готовия файл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връзката между синтезатора и компа по миди път става с кабел две петици от едната страна/към синтезатора/ и USB или букса за геймърския порт от другата страна. USB-то на синтезатора не е за миди връзка а само за пренос на данни. skype: niki_midi

 

Моля за ИЗВИНЕНИЕ към всички които са прочели по-горе написаното от мен. То не е съвсем изчерпателно и за да не ви заблудя ще допълня нещата. Ако на синтезатора ви има букса USB to host от там освен пренос на данни също може да го управлявате с компютъра си по миди път. Така че имате избор между варианта с петиците или USB-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз благодаря за отговорите. Бъркам някъде,но и не само аз опитвах.Никой не се справи.Наистина клавира върви със диск на който има драйвер,и програма за трансфер на файлове.При инсталация драйвера се вижда единствено в Sistem-sounds,и във въпросната програма на OUT.Във midi devices на Cakewalk обаче не се появява и не мога да го избера като устройство на изход.Смятам ,че найстройките в клавира ги изпълнявам съгласно инструкцията.Опитах с три различни кабела и три различни компютъра.При включването на каквото и да е друго устройство компютърът реагира със звън и надпис ,че е готово за употреба.Тук няма такова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема май е в компютъра. Я провери в полето Sound and Audio Devices Properties в подменю Audio най-долу в полето MIDI Music playback. Там трябва да е посочена звуковата карта на компа. Каквото се вижда там това ще се вижда в Cakewalk.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В компютърът всичко си е така както казваш.В него няма логика да има каквито и да е настройки.А клавира има Lokal,PC,External,и още едно -две в тази посока.И по същество това е повече от елементарна функция.И не мога да разбера къде толкова може да се сгреши.Това е класически въпрос.Не зависи нито от модела на компютъра,нито от модела на клавира.Принципа трябва да е един и същ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте,и аз се мъча с Roland GW8.Знае ли някой как мога да си сменям комплектите барабани в юзерите и мога ли да им правя баланс(отделно тъпан,фус и т..н)?

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.