Jump to content
Българският форум за музиканти

Line6 Pod Studio Gx


stanbog

Recommended Posts

По-големия събрат UX2 - същата работа. Само дето има два канала и UV метри.

Отдавна съм му хвърлил око, ама пусто за на живо някак не върви :wacko:

 

Става и наживо с лап-топ или ако имаш компютър в репетиционното студио. Вече сме го правили тоя номер, само дето не излезе много добър звук от вокалната уредба в която го бяхме включили. Иначе в китарен амп може и да е по-добре, но пък тогава защо ти е тоунпорта :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
http://www.4shared.com/file/125019137/2760...guitarssss.html

 

Ето едно семпълче с Гиър Бокса ;) и UX 2

 

Супер се е получило, много ме радва :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо с Gear Box, а не с POD Farm? Всъщност каква е разликата? Читав ли е микрофонният вход, в смисъл пълноценен аудио интерфейс ли представлява тая диджавка?

 

Решил съм да си подаря един Ux1 за Коледа, но не знам докъде му се простират реално възможностите. Може ли да се намери в България нещо на Лайн 6 на нормални цени? Видях, че Динакорд ги внасят, но ценовата листа на сайта им е отпреди 2 години...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

toneport & podstudio от ревюто за едното разбрах че отношението сигнал/шум е 100дб,за другото...не пише.За ъпгрейдите -и на тон порта може да се сложи под фарм.Обаче това за нулевата латенция е някъде написано по подразбиране/както договорите със м-тел/.Имам предвид,че в саунд-ревютата има по два семпъла-процесиран и непроцесиран,т.е.,единия само минава през саунд-картата,а другия през вст/разбирай под-фарма/.Така,че-къде е нулевата латенция в случая?...Така или иначе аз нищо не разбрах

по отношение на това какви са ИСТИНСКИТЕ подобрения във студиопода в сравнение с тон порта,а тоя въпрос в момента живо ме интересува.Ако има такъв благороден човек във форума да обясни подробно на бг каква е реалната разлика м/у двете джаджи ще даде голям тласък...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълго време и аз се чудих. Накрая излезе, че няма разлика. Разликата е, че едното е червено , а другото черно :)

 

 

Предимството при подстудио беше, че ти дават безплатно силвър вст под фарм (при тонпорта ти дават гиърбокса, но има уловка). Само че този месец имат промоция и всеки с тонпорт също може да си вземе безплатен лиценз за вст-то.

 

Инъче като функционалност, латенция и всичко останало , двете джаджи са еднакви.

 

(работя с Line6 Pod Studio Gx и с Toneport GX ) , но и за по големите е същото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем то така или иначе Тонпортове май вече не се продават, освен втора ръка, тъй че...освен да пробваме друго не ни остава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква е минималната латенция,която постигаш при заредено вст под фарм? в рийпър да речем.ако е входна/тотална =2/6 мс -супер!!!Взимам го веднага

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не го ползвам като вст а като stand alone . Като ASIO драйвера на лайн 6 , позволява записването на 4 трака едновременно, като ти си определяш дали това е обработен сигнал или чистия звук от китарата (ако ще слагаш ВСТ-то допълнително) или и двете.

 

Инъче латенцията не съм гледал колко точно е. Но е под 5мс. Аве свири се преспокойно. При Гитар риг ми дава около 8мс. При TH1 e по-малко.

 

Като цяло машинката си заслужава.

Редактирано от aitapeapea
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сигнала излиза ли процесиран от хардуера-имам предвид като от процесор-избираш си банката и той да ти изкарва звук.Или трябва да стартираш стенд алоун версията и тогава да настройваш сигнал.Като латенция е добре,мен по-скоро ме интересува как се държи като вст,защото искам да правя записи.Предполагам че ти го ползваш за лайф свирене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Няма как да се използва на концерт , освен ако не мъкнеш лаптоп.

 

За записи ти говоря, просто няма нужда да го отваряш като вст. Включваш станд алоне, правиш си звука , отваряш си хоста , и записваш или процесирания звук или сухия звук от китарата, като докато записваш си слушаш звука който си си направил в началото.

 

А от джаджата си има изход за слушалки , от където можеш да си вземеш сигнала и да си го пуснеш в картата на компютъра. В този случай ползваш джаджата като процесор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах,не е ли по-лесно да го заредиш като вст и после да си записваш избрания сигнал?И как го записваш без хост?...Въпроса ми е по-скоро за оверлоуда ,за който имам народна версия,обаче стенд алоун.А искам да записвам с него...Иначе твоята джаджа явно е добра,най вече заради софта,който върви с него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.