Jump to content
Българският форум за музиканти

С къв микрофон си озвучавате кубето?


iashor

Recommended Posts

Та това ми е въпросът.

 

Ако някой е пробвал повечко микрофони за озвучаване на лампово кубе и се се прял на някакъв конкретен модел и марка, нека сподели с неопитните в това отношение:girl_cray2:

 

:girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С никакъв, щото не ползвам кубе, но едно време, като се интересувах, ми дадоха този линк: http://www.barryrudolph.com/utilities/guitars.html. Полезно четиво, което може да ти даде някаква обща представа за алтернативите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм си купил още, обаче ще е определено Shure SM57! Ползвал съм всякакви и ЗА МЕН това е микрофона за китара :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм си купил още, обаче ще е определено Shure SM57! Ползвал съм всякакви и ЗА МЕН това е микрофона за китара :rolleyes:

 

+ 1 за см 57 - от 10 години не ме е предавал, преди 6 години ми откраднаха стария оригинален от щатите и пак си взех такъв преди две години оттам - разлика няма ! Веднага другия ми избор би бил зенхайзер е 606, 906.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз разцъквам с СМ57 - няма грешка! За малко бях и с Electrovoice Cobalt Co4 - по-евтин вариант, който също не е лош, но не е толкова ударен колко см57. Интересното е, че пред транзисторно кубе кобалта ме кефеше малко повече, но пред лампова глава със селешчън шурът бие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съмс Кобалт в момента и доста ме кефи (бъгъдаря на коуегата Цирклес и Ангърмийнс за подаръка :rolleyes: ). Има повечко високи от Шур, което го прави по-подходящ за туй онуй и по-неподходящ за друго :cheers2:

 

Въпроса е, че най-добър микрофон няма. Аз тепърва се уча, а пък съм забелязал че според това което търсиш като звук и начините, по които да нагласиш микрофона пред, зад или отстрани на кубето начините са безброй и звукът е винаги различен.

 

Да не говорим че ако говорим за сериозни записи често се използват минимум 2 микрофона и почти задължително различни такива. Да не говорим че някои определени известни звукорежисьори с най-голям кеф ползват обявения за "вокален" Шур 58.

 

В крайна сметка на всекиму неговия си микрофон :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или да отидем дори по-далеч - С какъв различен от SM57 и неговите клонинги озвучавате.

 

Което щеше да откаже половината хора да пишат ;) В крайна сметка и Кобалта който ползвам е клон на 57-цата :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

220лв в магазин "Фактор", поне толкова беше когато си го купувах.

 

Тази комбинация Shure SM57 и Co4 явно е много разпространена из форума. :hysterical:

 

Аз планирам ОТНОВО да си купя SM58 за комбиниране с SM57. Но SM58 сам по себе си има прекалено малко високи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе кобалта беше към 60-70 камъка в Динакорд.

 

:hysterical: Не се бях сещал за комбинация със см58, а имам под ръка един такъв. Трябва да ги шибна и трите, да видя кво ще стане ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен SM57 ме кефи доста и като вокален мик :hysterical: На мен лично поне ми пасва, и за пеене на живо и за записи.

 

Виждал съм и разни световно известни вокалисти да го ползват.

 

За запис на кубе най ме кефи комбинацията SM57 под ъгъл спрямо говорителя и подходящ кондензаторен на по-голямо разстояние за room. Кондензатора сигурно не е добра идея за take-no-prisoners метъл бичкия, ама за clean & crunch е екстра ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работя с Shure SM57 и EV Cobalt C4 едновременно. Резултатът е плътност от SM 57 и пробивност от C4. Аз съм твърде доволен :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^Е, идеята е да видим какво ще стане :) Понякога така се раждат хубавите неща (а понякога - не :greenangel: ). Така или иначе (най-вероятно) нищо няма да гръмне.

 

Между другото, намерих едно интересно линкче по темата: цък Има семпли с четири микрофона - SM57, Sehnheiser e906, Sehnheiser md421 и AKG 414.

 

:hysterical: Целият блог (http://electriccom.blogspot.com/ изглежда доста интересен, като се загледах. Всяк'ви китарджийски хави ;)

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.