Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен клуб Мапекс


Recommended Posts

Срещу 750-800$ всеки ще си го поръча Demon Drive-a на Пърл!!

Педалите им не стават общо взето , евтини -скъпи все тая , иначе като изключим странните за мен гуми вместо кечета за чинелите и топките пак по въпросните стойки имат приличен хардуеър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че трудно може да става въпрос за сравнение на педали по $200 и такива за $800

 

Иначе аз харесвам гумените топчета, вместо филц, за някои от чинелите - с тях състейна е осезаемо по-дълъг. Недостатъка им е, че след удар чинела доста се люлее :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз мисля, че е точно обратното, аз съм ги махнал гумените накрайници, само от горната страна, понеже чинелите са по стегнати с тях. А обичам особено крашовете да са много свободни и затова на тяхно място съм сложил филцови накрайници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам дали някой се е сблъсквал с ето това чудо:

 

http://www.thomann.de/be/mapex_13x06_speci...ition_snare.htm

 

MAPEX 13X06 SPECIAL EDITION SNARE DRUM

 

Стори ми се адски на сметка и въпреки че не съм голям фен на марката мисля да се възползвам от промоцията и да го взема за второ барабанче. Още повече че комбинацията 13х06 + birch shell ме кефи като вариант. Единственото лошо е че се продава в интернет и няма как да го чуя преди да го купя...

 

и така - имате ли някакъв поглед върху това барабанче, ако някой притежава такова ще съм много благодарен да даде някакви отзиви откъм звук и качество

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Simon,

Всъщност отгоре ползвам филц, а отдолу гумено 'топче' - така чинела има много по-малък допир с подложката и съответно се движи много по-свободно. Щом обичаш свободни крашове, задължително пробвай така - отдолу топче, отгоре мек филц, без да затягаш много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте. Вече и аз съм във фен клуба на MAPEX. :thumbs_up:

Един приятел ме помоли за съдействие и следващия месец той ще бъде горд собственик на следния комлект Meridian maple:

 

MP 5255 PE

Midnight Steel Burst

Cymbal Stand C 700

Boom stand B 700

Stand Hi-Hat H 700

Snare Stand S 700

Pedal P 700

22 x 18 Bass

12 x 9 Tom

13 x 10 Tom

14 x 5,5 Snare

16 x 16 Floor Tom

MapexMeridianMapleKit.jpg

 

 

:greenangel: нямам търпение да го чуя този best acoustic set for 2008/2009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

LizZz,

 

От половин година имам такъв сет - първи сет ми е и съм съвсем начинаещ. Много съм доволен и от изработката, и от звука, и от цената!! Изобщо не съжалявам че го предпочетох пред разбитите Аматита от обявите (при това на сходна цена).

Редактирано от iffo1024
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам VX, което не е коооой знае колко по-добро, и съм МЕГА доволен, защото като чух и пипнах разни други сетове... :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В клуба съм с Q серия (без барабанчето).

Мале, трепач са като за първи барабани, само да ги настроя като хората...

То и в нас няма как да ги чуя като хората, де... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за карданите на мапекс и поточно този модел?

pedal-main.jpg

Добър ли е, здрав ли е? Стъпах на него 1-2 пъти удобен беше ама ме е страх да не си дам паите ей така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото май са на една цена с Интрудера на Гибралтар някой ако може да даде повече информация - предимства, недостатъци.

Благодаря. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Тази пластмаса на която стои чинела се оказа доста малко издръжлива.

 

1517.jpg

 

Днес след като си видях повечето накрайници видях, че са доста изядени, особено на райда, а съм ги ползвам много малко време.

 

Някакви идеи с какво мога да ги заменя след евентуалното им износване, или по скоро как да забавя процеса на износване. 

 

Първото нещо което се сетих да обиколя 2-3 пъти с тиксо, но едва ли ще издържи много време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.