Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен клуб Мапекс


Recommended Posts

Боре и аз имам същото барабанче 12х7. Супер много ме кефи и си ми е основно. А цената е просто смешна -230 лева май беше:)

Иначе за второ ползвам едно Пърл 10х4 направо зверско-виждам, че имаме подобен вкус за чинели и барабанчета, ако можеш това да го намериш някъде да го пробваш ще се накефиш:)

 

Pearl 10x4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега изглежда наистина имаме подобен вкус:) Още съм далечко от свирене на две барабанчета - пробвах да сложа за странично сатурнското доста ниско настроено, но още нямам реална нужда и го махнах, макар че е адски готино и то. Но това пърлче изглежда голям симпатяга. Като си дойдеш в БГ (понеже скоро беше писал, че си далече) бих го чул с най-голямо удоволствие:)

 

А до питанките на младия колега - има защо про-м да е по-скъп, но лично на мен като звук М-бърч много ми харесва - в смисъл за про-м ще дадеш повече пари за по-качествен хардуер, не толкова за звук - защото и едните и другите звучат добре. Барабанчетата на про-м са по-хубави "(върви със две в комплект), цялотстното изпълнение е е една стъпка нагоре. За първи барабани м-бърч е логичния избор, ще останат пари и за чинели. Про-м е по-дългосрочното решение - не малко професионалисти ги ползват, а цената им не е висока, от гледна точка на качеството, което предлагат. Във всеки случай бюджета ти е от решаващо значение:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип повечето барабанисти ползват второ барабанче за по-голямо разнообразие и възможности за постигане на различно звучене,т.е. при основно 14" слагат 12" или 10" странично.Но си зависи от музиката,която свирят.Макар че,съм виждал стария барабанист на Анастейша-Крис Джонсън,да свири на основно 14" стоманено,а страничното му да е 13" "segment shell" .Примерно за себе си не чувствам нужда от странично барабанче,така или иначе основното ми е 13",но пък отдавна съм хвърлил око на Мапекс 13х3"/ако не се лъжа,може и да е 3.5"/ бронз.Беше около 180лв. при Пепи-лека му пръст,предполагам в Ямаха-та е по-евтино.Супер ще стане за по-лека музика,денс,фънки неща и за четки заедно с един по-малък, клубен комплект.Иначе моя топ 13х8" малко по-рок го раздава :D

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като съм имал и двата модела на Мапекс за които колегата се двоуми ще кажа поне според мен каква е разликата.

 

1.Звукови - въпрос на вкус определено се усеща разлика между двата сета, трябва да се чуе.

 

2.M Birch предлага бонус том към сета, Pro m барабанче.

 

3.Хардуер - само педала на касата и фус машината на Pro m са една серия по високо от колкото на M Birch.

 

4.Разцветките и лаковото покритие на Pro М са по-добри.

 

5.Лично на мен ми направи много добро впечатление барабанчетата на Pro m.

 

6.Друга разлика между двата модела е, че при Pro m навсякъде където се затягат обръчите имат пластмасови шайби, които служат против разхлабване от вибрациите.

 

7.При кожите на двата модела няма никаква разлика, желателно е да се сменят ако искате да звукнат барабаните както трябва.

 

8.При моделa на Pro m има разлики в цените в зависимост и от финиша.

 

Вече тези модели са спряни от производство и на тяхно място има нова серия която се казва Meredian.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благдаря на колегите за обърнатото ми внимание :huh:

 

Да знам за новата серия "Меридиан",от Мапекс казали (доколкото имам информация),че ще има подобрения в хардуеара,но доколкото виждам само том-овете са с различно окачване,и имам наблюдения че при Про-М има допълнително окачване за томовете откъм касата,така че да не влиза държача в нея,а при Меридиан то направо си влиза,което за мен е един минус... много повече ми харесва как е направено при Про-М например,също ако несе лъжа и Сатурн серията имаха подобен хардуеър откям страна на касата да не влиза нищо в нея и да си е като самостоятелен барабан,което допринася за по-добър звук...

 

А доколкото съм разглеждъл по сайтове и къде ли не,Меридиан Мейпъл се предлага на цена 969 евро,което си е адски добра цена за нов модел 2009 от така наречения среден клас,а за мен си е направо върха на сладоледа... Меридиан Бърч мисля че беше 699 евро и 799 с още 1 флор том,което се доближава много до стария вече модел като цена,а за един нов модел това си е.. :metalist:

 

Също искам да попитам,какво става с касата на която има такава дупка за том-холдера,след като махнеш томовете и ги сложиш отделно,било на рак или стойка за том-ове,по-добре ли е да са си на оригиналното им място (в касата) и как звучи тя с тази оставена дупка от том-холдера,ако ги няма евентуално?

 

Мерси отново за предишното ви съдеиствие :hysterical:

 

А с цел да стана нахален,по въпроса за малките допълнителни соло барабанчета,мисля че е въпрос на вкус кои какъв звук харесва ! За пример мога да дам Chris Adler (Lamb Of God) които свири на 12/5.5 от Пантера серията,тъи че за по остър звук бих си взел по-малко барабанче :cheers2:

 

Отивам да гледам концерта на Дрийм в Будокан,които него е гледал-горещо му го препоръчвам,3 часа як прогресив и после :cheers:

 

Още веднъж мерси много ! :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде аз като голям фен на Пърл да се похваля с едно 10х5,5 MAPEX метално барабанче , което звуки страхотно!!!

Да вляза и аз във фен клубъ!!!

big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също искам да попитам,какво става с касата на която има такава дупка за том-холдера,след като махнеш томовете и ги сложиш отделно,било на рак или стойка за том-ове,по-добре ли е да са си на оригиналното им място (в касата) и как звучи тя с тази оставена дупка от том-холдера,ако ги няма евентуално?

 

Когато касата е без холдери фабрично, тя не е дупчена изобщо. Касата си е цяла, а томовете висят по отделни стойки. В Про М комплектите има комбинирана стойка за чинел и том. Като решиш да купуваш, специално провери, защото не при всички каси е така.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знам за новата серия "Меридиан",от Мапекс казали (доколкото имам информация),че ще има подобрения в хардуеара,но доколкото виждам само том-овете са с различно окачване

 

Целият хардуер има промяна, погледни в сайта на Мапекс, серията на Меридиан е 700.

 

Иначе друго, което е промено специално при Meridian Maple са кожите. Този модел е с Remo Pinstripe, поне така пише в сайта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много на "simon" !!!

 

А по въпроса за касите,исках да знам не точно за Про-М,а като цяло (няма значение марка) как звучат след като им махнеш холдера,когато в касата ИМА дупка ?!?

Нали все пак като ги махнеш остава дупка...

 

Виждъл съм хора на които касата им има дупка за том-холдер,но те са си окачили томовете другаде и все пак на касата си остава дупка,това как се отразява на звука,подобрява ли го или го влушава

(изглежда несте ми разбрали вупроса правилно,закоето се извинявам :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите лични впечатления са , че разликата в звука на практика е трудно уловима за обикновените уши. в редки случаи, ако томовете са маунтнати на касата,това ми е създавало леки проблеми с микрофона на касата , който лови неприятни вибрации при свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти на всички! Относно МАПЕКС - хардуера ме кефи много, но аз съм си предубеден, защото съм фен на ЯМАХА :hysterical:)) Но искам да ви кажа да имате едно на ум, специално като си купувате двоен педал МАПЕКС - Купих се последния модел който изкара фирмата. Страхотен педал - Duble chain drive, леко силов, но се свири много гот. ОБАЧЕЕЕЕ - на шестия месец, карданната свръзка (самото каренце) се счупи брутално. Не знам от какви сплави ги правят, ама бая пластмасова история. Второто кофти нещо е, че от ЯМАХАТА (магазина в София) ми го продадоха без гаранция. Така че, внимавайте какво пазарувате, защото педала наистина е супер як, обаче после или чакане с месеци да ви изпишат ново каренце, или ходоне по стругарите!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^хм много лошо колега, дано бързо успееш да си оправиш педала..

 

Точно това и аз щях да подхвана, защото следя темата от самото начоло, но не се влючвам, защото единственото Мапекс нещо което имам е кардана P580. Ползвам го вече година и нямам никакви проблеми. Наскоро пробвах няколко педала на Yamaha и DW и да ви кажа, харесаха ми повече, но цената им е тройно по-висока..

Та исках да попитам, какви са ви впечетленията от педалите Mapex - високи и ниски серии. Аз съм доволен, но може би мъничко разочарован, а и както виждам колегата dodko има сериозен проблем и то с по-хубавия педал..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса с педалите - имам единичен педал Мапекс от най-ниската серия (идва в комплект с Q серия барабани, а може би и с QR и VX). Като цяло съм доволен - с подходяща настройка става лек или твърд, според необходимостта. ОБАЧЕ сглобката е малко хлабава и просто виждам, ако се свири по-тежко, как може да се разпадне цялото нещо :thumbs_up: Единствения проблем който съм имал (повечето време свиря умерено, а тогава беше на 2 месеца педала) беше веднъж, както свиря, педала просто 'падна' :offtopic-001:

 

...оказа се че е изпаднала скобичката която държи последната връзка на веригата. След половин час търсене по килима я намерих и я пристегнах с клещи. Тя за разлика от другите е направена така че да може да се маха и съответно да се стяга. От тогава не е мръднало нищо, но ще имам едно на ум.

 

Иначе съм свирил на висока серия кардан Мапекс - като усещане за крака нямаше кой знае каква разлика, но от всякъде личи че е в пъти по-здрав и стабилен.

Редактирано от iffo1024
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм..аз свирих съвсем случаино на един mapex P750A и чесно казано съм разочарован...прекалено е тежък... а доста си поиграх в опити да го настроя.но като цяло съм много доволен от всичко останало на mapex... :blush: иначе сега ще си поръчам новия eliminator на pearl (demon drive) чакам го с нетърпение :)

Редактирано от VAVATA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.