Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен клуб Мапекс


Recommended Posts

С риск да ме убиете с камъни - тва е РЯДКО калпава китайска сглобка.Пробвал съм ниски серии Пърл,Ямаха,Сонор...но тоя Мапекс е супер зле.А за рекламните кожи(колкото и да знаем всички че са боклук) - невероятна отврат.

 

Имай предвид за кого са предназначени въпросните серии - за абсолютни начинаещи, като мен, които искат възможно най-скоро да си вземат някакви читави барабани и да започнат да се учат. За цена от порядъка на 600лв с прилежащия хардуер, не мисля че могат да се намерят ниски серии на Ямаха, Пърл или Сонор - дори Стагговете са с 200лв по-скъпи!

 

Опциите са много огранчени - 1. Нечий стар комплект Амати или Тактон (нелоша възможност, но изисква чакане, търсене, обикаляне, т.е. много изгубено време); 2. Ниска серия на Стагг (те нямат висока ;) ) или Бейсикс (ако намериш някъде) като и в двата случая получаваш нещо не особено използваемо; 3. Q серията на Мапекс.

Е, в този случай смятам че Мапекс имат несрванимо по-добра оферта от всички други.

 

Относно изработката и качеството на звука - не всички сме родени експерти и на първо време е доста трудно да се видят (и чуят) недостатъците на евтините барабани. И със сигурност е неоправдано да се даде двойно и тройно по-голяма сума за "първия комплект" при условие, че най-вероятно няма да се оцени разликата в качеството.

 

Не знам какво си гледал, но моето впечатление от сглобката на Q-тата е много добро - всичко си пасва перфектно, лесно се настройва, хардуера е стабилен... Вярно външния вид е донякъде компроментиран от пластмасовото фолио с което са покрити барабаните, но това ли е най важното?

 

Отделен е въпроса че кожите могат да се сменят за колко - 100-150лв - на по-късен етап, когато вече можеш да оцениш ралзиката в звука.

 

Не мога да кажа че съм точно фен на марката, просто това беше единственото наистина добро предолжение за това което търсех (а предполагам и с доста други хора случая е точно такъв). Просто при тази цена, за такъв комплект не знам човек от какво може да е недоволен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите разсъждения, четене, питане и слушане доведоха до същото заключение, поради което и аз ще я свърша същата работа съвсем скоро. Дали ще е Q, QR, VX - няма особено значение, после ще ъпгрейдваме. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази вечер, докато чупех новия сет с една биричка, ето какво произведох за фен клуба :icon_shithappens:

 

mapexbeercn0.jpg

Редактирано от geni2x
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фенове, имам малко за споделяне. Жена ми ми подари страшен мъник 12/7 барабанче Мапекс Про:) Е ще откача от кеф. Ако не се лъжа по принцип е предназначено за странично барабанче, обаче аз толкова му се изкефих, че го сложих за основно. Супер готин фънки звук, звучи супер при удар с перваз. Изключително приятна комбинация от малък диаметър и голяма дълбочина. Интересното е че звучи много добре дори със стоковите кожи, които са ултра гадни. Само мога да предполагам как ще зазвучи с едни по-юнашки ремота:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ето малко информация за новата серия на Мапекс, която както изглежда ще замени познатите М-бърч и Про-М. За съжаление в официалния сайт още не пише почти нищо, но пък както изглежда в Америка вече се продават. Общо взето идеята е двете серии се събират в една с две разновидности - бреза и клен. Подобрения в хардуера и нови разцветки. Пускам линкове :

 

http://www.music123.com/Mapex-Meridian-Map...430193.Music123

 

 

http://news.harmony-central.com/Newp/2008/...-Drum-Sets.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги да ви кажа, днес имах удоволствието да опъна един М бърч за 2-3 часа. Това са едни жестоки барабани. Просто не мога да повярвам как може да са толкова евтини. Така юнашки ги разтрих, че ми излезна мазол на един от пръстите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички първо.От скоро се ровя във форума (това ми е парвия вапрос :hysterical: ) и ако мога да попитам няколко вапросчета свързани с мапекс и барабаните като цяло...

Може да ми се карате спокойно,нов съм тук !!!

Значи,Свирил съм на барабани само в приятели колеги на бащами понеже са по-професионални музиканти от мен... (за марки незнам) ...и съм навит и аз да се присаединя към вас с един сет Мапекс !

Насочил съм се към Мапекс М Бърч или Про-М,повече ми допадат Про-то защото са от клен,но пък неми се дават 1600 пари горе/долу (по Динакорд),след като за близо 1000 мога да си взема Бърч с един том повече,моля за разяснение и помошт от по-опитните които са свирили на такива и да кажат впечатления и препоръки относно двата модела,бих искал да наблегна на вапроса с звука и кои модел ще ми препоръчате?

 

Вече сигурно ви е писнало от такива като мен но нали сме тук за да се учим... Мерси предварително !

 

Моля неме рогайте много след това :recourse::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.