Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен клуб Мапекс


Recommended Posts

Между другото някой ще изкаже впечатление от барабанчетата Блек пантер, които вървят като бонус към про-м?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пиколото е готино:) Цените хич не са лоши на тия барабанчета. Има сега едно много яко 12х7 в динакорд, ако има любопитни:) Мисля, че един колега имаше такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 12х7 Мапекс и супер много ми харесва.Свирил съм и с доста други барабан4ета.Станах фен на 12х7 от едно Премиер но тсената бе6е 450 евро.Мапекса не е по ло6 а струва 230 лева.Супер...Ина4е имам и стол4е Мапекс Big Cat Leopard или не6то такова бе6е-най-удобното стол4е което съм пробвал и то на цена 75 паунда( е...малко му е селски цвета ама...:cheers2:.Ина4е не съм фен на Мапекс,даже малко ме дразни тази марка:bravo:Но тези два продукта са супер!

Редактирано от Mogila
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отскоро имам тоя малкия сладур:

 

prosteel-series.jpg

 

10 х 5.5

Саунда е страхотен, направо цепи мрака, да не говорим за звука от римшот, пука прозорци :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 дни бях в Ямаха-та на Раковска и изпаднах в лек шок виждайки табелката с цената на комплект Мапекс Орион /22,12,13 и 16" мисля беше конфигурацията/,а тя беше около 5100лв. Не мислите ли,че Мапекс малко се изхвърлят???

В смисъл все пак са си "Made in China",като предполагам материалите са местни,т.е. не са изнесено производство като Пърл например,които всичко правят вече в Тайван дори най-скъпите серии,но с японски материали и заготовки.А за "евтин" клен с външен слой дори екзотичен фурнир с ясно изразена шарка,тази цена ми се струва доста висока.Все пак сет с подобна конфигурация на "Oak custom" / Yamaha/ излизат около 3300-3400 лв.По-точно 1897 Евро/3718.12 лв./ по цена на Динакорд.

 

Здр.Не съм писал отдавна във форума,но ми стана интересна темата.Аз самия не притежавам Мапекс,но имах възможност да си купя,като избирах моите,така че смятам че няма да имате напротив да взема отношение.

На въпроса на Вихро: Не смятам че Ямаха (Оук Къстъм) могат да се мерят като клас с Ориона на Мапекс(това е мое мнение). Орион са най-високата серия на Мапекс(така мисля).Не споря за дървесината ,но съм сигурен че когато става дума за "Сатурн" и особено"Орион",не може да говорим за "евтини"дървесини.

При условие че един Старкласик Перформър Б/Б се продава в камертона за 5200лв,а в САЩ е 1600$,не виждам защо 5100лв на Ориона да са неприемливи,като се има в предвид че цените им там започват от 2300$.На мен лично "Тама"-та ми се струва скъпа ,а не говорим за Старкласик Мейпъл или Бубинга а просто за Перформър.

Прав си за "Пърл" че се правят в Тайван(моите също).Дори "Рефърънс" сериите .За "Мастъруоркс" не съм сигурен .

Наздраве :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото някой ще изкаже впечатление от барабанчетата Блек пантер, които вървят като бонус към про-м?

 

 

Лично на мен ми хареса много и като звук и като изработка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се запиша във фен-клуба :thumbs_up: Наскоро придобих чрез бартер един сет Mapex ProM, rock варианта с 22х20 каса и 16х16 флор. Много съм доволен, въпреки че не съм го избирал лично :godbless:

 

Днес си взех за един експеримент един от уж "най-недъгавте" и евтини сетове, Q series :bravo: и да ви кажа, хич не му личи да е ниска серия, особено като изпълнение и хардуер... отново останах приятно изненадан. Препоръчвам на всеки, още повече, че в БГ мапекс се продава на доста поносима цена.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно изглеждат!! А като се има предвид че преди няколко седмици когато последно гледах QR серията беше само със 100лв под тази цена, при това само с 1 флор и с покритие от фолио, докато VX са си лакирани! Много добра оферта - на това му викам value!!! :godbless:

 

И като стана дума за тези серии, някой знае ли за някакви сериозни недостатъци на този супер-евтин материал "basswood"? Това което аз четох е че се обработва много лесно и вадел звук сходен на махагона. Моля, някой ако е по-осведомен или има повече опит, да сподели мнения, впечатления...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в клуба :godbless:

 

Q-тата са наистина чудесни, хардуера е същия като на следващите няколко серии доколкото виждам, а цената бие и тези на Stagg (при несрванимо по-високо качество). Аз си взех такива и съм страшно доволен!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в клуба :godbless:

 

Q-тата са наистина чудесни, хардуера е същия като на следващите няколко серии доколкото виждам, а цената бие и тези на Stagg (при несрванимо по-високо качество). Аз си взех такива и съм страшно доволен!!

 

Ифо, ако правилно виждам снимката не отговаря на това, което се продава. Но пък има допълнителни томове в ценовата листа:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Q-тата са наистина чудесни

 

С риск да ме убиете с камъни - тва е РЯДКО калпава китайска сглобка.Пробвал съм ниски серии Пърл,Ямаха,Сонор...но тоя Мапекс е супер зле.А за рекламните кожи(колкото и да знаем всички че са боклук) - невероятна отврат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина като погледнах пак забелязах че двата варианта които проедлагат са или с два тома и един флор или с два флора, но само един том ;) И все пак си е оферта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина като погледнах пак забелязах че двата варианта които проедлагат са или с два тома и един флор или с два флора, но само един том :) И все пак си е оферта!

 

Определно с двата флора ме грабват повече. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.