Jump to content
Българският форум за музиканти

Преслава - Лъжа е :}


Recommended Posts

Парво да поясня не слушам чалга :D По скоро мразя,но това е друга тема.Та китарите в тази песен ме заинтересуваха.Принципно сам новак и не мога да изкарвам по слух още нищо :) Но се пробвах и вижте долу горе какво докарах за първото кратичко соло.Просто видях че и преди е имало теми и да се опитаме да ги изкараме нещата ,че да няма повече теми :) Помогнете ако можете да го изкарам както трябва тва нещо ,че ми се върти в главата.

 

----------------------------|--------------------------------|----------------------------|------------------------------|-----------------------|-----------------------------|--------

--------s10-12-v10------|--s10-12-12-12-12---10--|--------10-12-v10-------|-s10-12-12-12-12---10-|--12-14-v12--------|---s12-13-14-13-12----|---b12

----------------------------|--------------------------------|----------------------------|------------------------------|-----------------------|-------------------------14-|------

 

 

 

До тук общо взето.Ритмиката надявам се ще я оправите.Аз сам си я направил на Guitar Pro но тука няма как да в оправя.Не сам мн добър в правете на табове :)

Айде пишете тука и помагайте.

Редактирано от musicman
И заглавията се пишат на кирилица!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Започва от фа диез! И мелодията изобщо не е вярна. Утре, ако се сетя, ще ти напиша таба на солото до там, до където можеш да го изсвириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

От много време насам все се каня да я направя на таб, защото китарите са интересни. Та, бях видял темата наскоро и вчера пак я мернах и се вдъхнових да почна. Засега е готова горе - долу 1/3, но барабаните и гласовите партии някой друг да ги слага, особено при барабаните съм гола вода. В следващите няколко дена би трябвало да се наканя да я довърша и ще ти я изпратя. А сега относно твоите писания. Това, дето си го "извадил" е АБСОЛЮТНО грешно. Хванал си само движението на мелодията дали е нагоре или надолу, иначе и началния тон и интервалите след това са ти сгрешени, за ритмика даже не говоря. Извода е, че дори да ти направя таб, все някога ще ти се наложи да почнеш да ползваш УШИТЕ си, а не очите си и да гледаш цифрички на Гитар Про. И тогава ще съжаляваш, че не си вадил повече по слух, а си ползвал по - мързеливия начин. Поздрави, като я направя ще ти я пратя или направо ще я постна някъде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парво да поясня не слушам чалга :icon_shithappens: По скоро мразя,но това е друга тема.Та китарите в тази песен ме заинтересуваха.Принципно сам новак и не мога да изкарвам по слух още нищо :D Но се пробвах и вижте долу горе какво докарах за първото кратичко соло.Просто видях че и преди е имало теми и да се опитаме да ги изкараме нещата ,че да няма повече теми :) Помогнете ако можете да го изкарам както трябва тва нещо ,че ми се върти в главата.

 

----------------------------|--------------------------------|----------------------------|------------------------------|-----------------------|-----------------------------|--------

--------s10-12-v10------|--s10-12-12-12-12---10--|--------10-12-v10-------|-s10-12-12-12-12---10-|--12-14-v12--------|---s12-13-14-13-12----|---b12

----------------------------|--------------------------------|----------------------------|------------------------------|-----------------------|-------------------------14-|------

 

 

 

До тук общо взето.Ритмиката надявам се ще я оправите.Аз сам си я направил на Guitar Pro но тука няма как да в оправя.Не сам мн добър в правете на табове :)

Айде пишете тука и помагайте.

 

 

хххх

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...е бате,тази песен ако не можеш да извадиш по слух,по добре се занимавай с нещо друго,а не с китара!.....а относно песента,тя е просто УЖАСНА !!!....типичен соц-рок в стил Конкурент и Сигнал.....просто си губите времето.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...е бате,тази песен ако не можеш да извадиш по слух,по добре се занимавай с нещо друго,а не с китара!.....а относно песента,тя е просто УЖАСНА !!!....типичен соц-рок в стил Конкурент и Сигнал.....просто си губите времето.....

Е това все едно аз го написах :):thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Песента е ужасна, но музиката си остава Рок и спрете да си насаждате мнението ! Хареса ми това за соц-рока, но явно някои тук са деформирани от соца.

 

На мен музиката ми звучи яко и си я хванах по слух !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, бе!

Сега остава да я обявите и за новата Лита Форд...

Пичове, толкова ли се свършиха добрите парчета, че налетяхте на Преслава...

Тя не е виновна, милата...Просто принципът е важен в случая...

 

Бягам, че Азис ме чака в банята... :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песента е ужасна, но музиката си остава Рок и спрете да си насаждате мнението ! Хареса ми това за соц-рока, но явно някои тук са деформирани от соца.

 

На мен музиката ми звучи яко и си я хванах по слух !

 

Голем!

Машала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, както винаги, големи разбирачи пак се извъдихте, големи критики отправихте, всичко голяма работа. Ама 1 да се беше сетил да помогне на човека и да беше пуснал таблатурата тук? Неееее!!! Защо ви е - напълно достатъчно е да поплюете на воля и да си излезете от форума. Защо ли става така? Ами много просто - половината от пишещите не могат да я извадят(колкото и проста да е), а другата половина ги мързи и в червата(естествено да говорят глупости по форумите не ги мързи)...Съжалявам ако с думите си засягам някой, но на мен такава ми изглежда ситуацията. Може да си отнеса наказание за думите си, но честно казано не ми пука особено...

А ето и таб на песента от моя гледна точка(не съм китарист, то даже не съм и кой знае какъв пианист де, ама - толкова мога толкова свиря). Не претендирам, че е 100% вярен, но поне съм се опитал да помогна!

 

 

е||--------7----5~---------|--7----7----7----7----|--5---------7----5~----|

B||--/7---------------7----|------------------------|----------7--------------|

G||-------------------------|------------------------|-------------------------|

 

-------7----7----7----|--7----5---------/9----|--7~--------9----10----|

--7--------------------|-------------7----------|--------7----------------|

-----------------------|-------------------------|-------------------------|

 

 

--12------------------/14----|--14----12----------------|

--------12br----10-----------|--------------12----------|

-------------------------------|--------------------11----|

 

 

 

 

--------12--------------------|---------------------------|

--12----------12br----12----|--------12----------10\----|

-------------------------------|--11----------11-----------|

 

 

br - bendrelease

Редактирано от Sandman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постващия преди тебе (табулатурчика) се води нещо като съавтор на въпросната песен, та викам си сигурно има право на някаква идея затуй що става дума.

Освен т'ва по-добре стимул за бач да дадеш отколкото да вкараш в заблуждение младежта с кофти разписано парче.

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.