Jump to content
Българският форум за музиканти

Сетлист


MDFk

Recommended Posts

Споделете по какъв начин си подреждате сетлиста ня някое лайвче - примерно от леко към тежко, кавъри към авторско, има ли някакъв главен умисъл(целите нещо точно с подредбата), или по предпочитания...или пък с гласуване (правите подредбата де)? :beer::beer:

 

Кажете си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ние като свирехме по кръчми деляхме нещата на 4 сета по 8-9 парчета, като последната серия обикновено е по-дълга и там са повечето от яките и хитови парчета. Иначе авторските се разпределят във всички серии и то обикновено между две известни парчета. По-кротките неща са в началото, като първите две три парчета са динамични все пак, за да има ефектно начало. Горе долу това беше принципа и той се е доказал като ефективен и държи публиката до последно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами парво няколко резачки щото ако почнеш с най-леките парчета

ценителите на жицата ще си кажат "аз пък кво правя тука?" и така ако изфириш нещо добро отначало после можеш да сложиш по леките след тежките и накрая някои яки кавъри:beer:примерно Sepultura - Roots всички металяги се кефят на тая песен и така всички са доволни:D)ВАЖНо Е ДА ИМА МЕЛЕ! :beer: :killyou: :killyou: :wow:

Редактирано от SlipFly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все пак говоря за свирене в клуб от типа Stateside (In Memoriam), Bourbon Street (In Memoriam), Библиотека и тям подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитваме се да съобразяваме сет листа с няколко неща:

 

първите 2-3 парчета да са силни, да влизат с повечко темпо, за да се привлече вниманието на публиката

авторските парчета да са между кавърите, а не да са на едно, за да са възприемат по-лесно

така да са разпределени песните, че не само началото, но и края да е приличен

големите тресни така да се съчетаят с баладите, че да има някакав баланс...и така да стане, че вокала и барабаниста да не издъхнат на средата на концерта

понеже на няколко момента се налага прегрупиране и размяна на инструменти, и това ако може гледаме да го измислим, та да не стават начесто калабалък по и иначе малката сцена :beer:

 

:beer:

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубаво е да не се натрупват инструментали един след друг,шот на публиката и втръсвало,ама кво разбирам аз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като гледам силното начоло всички го прилагате...

незнам обаче е тъпо да почнеш с силен кавър по добре с нещо авторско

иначе могат да ви лепнат прякора "cover band" от Рок Звезда който го е гледал:greenball:) :greenball::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като гледам силното начоло всички го прилагате...

незнам обаче е тъпо да почнеш с силен кавър по добре с нещо авторско

иначе могат да ви лепнат прякора "cover band" от Рок Звезда който го е гледал:greenball:) :D:D

Не съм съгласен с теб.

(Почти) Всички са почнали от кавъри.

Преди да пробият, самите Блек Сабат са свирили кавъри на техни любими блус изпълнители, само че с маааалко повече овърдрайв. :greenball:

А и силно начало - кавър - ще грабне публката; авторските парчета на първо време никой не ги знае и няма да има много-много интерес за тях. Първо привличаш вниманието, после си всириш твоето, така ще се котира повече.

Аз самият не съм отговорил на темата си, бтв, щото от юни 2003та не съм излизал на сцена - тогава си беше точно така - силни кавъри отначало, после авторска,кавър,авторска и т.н....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SlipFly,Sep 2 2005, 01:20 PM] като гледам силното начоло всички го прилагате...

незнам обаче е тъпо да почнеш с силен кавър по добре с нещо авторско

иначе могат да ви лепнат прякора "cover band" от Рок Звезда който го е гледал:greenball:) :D:D

Не съм съгласен с теб.

(Почти) Всички са почнали от кавъри.

Преди да пробият, самите Блек Сабат са свирили кавъри на техни любими блус изпълнители, само че с маааалко повече овърдрайв. :greenball:

ами не сам казал нищо против кавърите.но трябва да се опиташ да направиш силна песен която да е толкова добре приета колкото и кавър на дадена песен...ако свириш кавъри а не се опитваш да твориш мисля че стоиш на едно място не се издигаш а просто си стоиш на някво средно ниво ако искаш да пробиеш трябва да правиш силна музика която да се харесва на дадех тип слушатели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си напълно, но това е доста трудно. Далеч по-възможно е когато песента наподобява някоя известна група, но тогава те наричат "stealin' band".... :greenball: ...Така мисля де.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми май така го наричаха

...но всеки се стреми кам някакво зву4ене не може всички да си

измисля уникално си за тях звучене:rolleyes:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мене, схемата за подреден лайф, който взривява публиката с ударно начало и здрав баланс е албума "Unleashed in the east" на Judas Priest. A за клуб схемата е 3 наши, 2 кавъра, поне така сме правили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A за клуб схемата е 3 наши, 2 кавъра, поне така сме правили.

За 3 ваши и 2 кавъра значи сте напред с материала.

След като пробият групите е логично да увеличават броя на своите песни.

И кавъри за цвят...или греша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм съгласен с Burton...в началото по динамични парчета..ние гледаме и да се съобразяваме с вокала като подреждаме песните...защото..ако първо изкараме резачките..след това мелодичните неща ще му се озорят малко...така че достаи с него се съобразяваме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.