Jump to content
Българският форум за музиканти

Сетлист


MDFk

Recommended Posts

Много зависи с кого и пред кого свиря.

 

iBobz даде страхотно обяснение по темата.

 

Понякога с групата ми си правим сетлист с цел да настроим хората както ние искаме, защото нали все пак всеки, който е на сцена е манипулатор. Друг път го правим и без сетлист.

Сетлиста помага за гладкостта на концерта. Хората се изнервят от паузи, "купонът спира!" казват кръчмарите и управителите на заведения..

 

Когато става въпрос за групата ми, толерира се авторската музика, кефа от свиренетои правенето на нещата по начина, по който биха се случвали естествено, независимо дали се харесва от публиката или не. Накратко - забавляваме се да правим изкуство...

 

 

Но...

 

аз имам и РЯДКОТО ЩАСТИЕ да съм от хората, които изкарват пари и от свирене и там нещата стоят по обратния начин:

 

 

следиш ситуацията и се стараеш хората да се забавляват.

 

 

тогава сетлист не правя - имам огромен репертоар и преценявам на място какво би било най-добре да следва.

 

 

Така че ако някой дойде да ме слуша в пиано-бар ще види "The Entertainer",

 

а ако дойде да чуе групата ми ще чуе "The Artist"

 

 

въпроса е какво искаш да правиш : изкуство или пари. двете не са съвместими, въпреки че има много развълнувани и пияни сноби, които идват да ме хвалят в бара колко хубаво било... блааааааааааа.... само ако знаеха... :)

 

 

и въпреки, че сиренето е с пари...

 

 

 

сори за офтопика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах да много си прав :godbless:)

пак и щом не ти пречи на място да си свириш квото си искаш /квото ти кажат:headbang:)

при нас нещата не са така преди концертче няколко дена се трудим в репетиционната и така за да мине супер:D)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Много зависи с кого и пред кого свиря.

 

iBobz даде страхотно обяснение по темата.

 

Понякога с групата ми си правим сетлист с цел да настроим хората както ние искаме, защото нали все пак всеки, който е на сцена е манипулатор. Друг път го правим и без сетлист.

Сетлиста помага за гладкостта на концерта. Хората се изнервят от паузи, "купонът спира!" казват кръчмарите и управителите на заведения..

 

Когато става въпрос за групата ми, толерира се авторската музика, кефа от свиренетои правенето на нещата по начина, по който биха се случвали естествено, независимо дали се харесва от публиката или не. Накратко - забавляваме се да правим изкуство...

 

 

Но...

 

аз имам и РЯДКОТО ЩАСТИЕ да съм от хората, които изкарват пари и от свирене и там нещата стоят по обратния начин:

 

 

следиш ситуацията и се стараеш хората да се забавляват.

 

 

тогава сетлист не правя - имам огромен репертоар и преценявам на място какво би било най-добре да следва.

 

 

Така че ако някой дойде да ме слуша в пиано-бар ще види "The Entertainer",

 

а ако дойде да чуе групата ми ще чуе "The Artist"

 

 

въпроса е какво искаш да правиш : изкуство или пари. двете не са съвместими, въпреки че има много развълнувани и пияни сноби, които идват да ме хвалят в бара колко хубаво било... блааааааааааа.... само ако знаеха... ;)

 

 

и въпреки, че сиренето е с пари...

 

 

 

сори за офтопика

Ъм... случайно да свириш в група "Змей"? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мене, схемата за подреден лайф, който взривява публиката с ударно начало и здрав баланс е албума "Unleashed in the east" на Judas Priest. A за клуб схемата е 3 наши, 2 кавъра, поне така сме правили.

Определено един от най-завършените и добре звучащи лайв-албуми; отдавна не съм го слушал, но споменът е много ярък - всъщност тази тава ме зариби за Джудас, пък и смесването на лайфа е направо невероятно, особено за хеви.

 

Я някой да разправи за сетлистите в "О,Щипкъ"; там кавърляци не вървът /освен ако не си пробутвате любимите ъндърграунд банди/.

?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да не съм прав но според мен могат да се свирят песни от противоположни стиолве смисъл напълно без поддредба стига да си направите някъв свестен преход между песните така става много яко щото не оставяте публикатада почива тва според мен е най якиа вариант но секи с неговото си мнение както беше казал един приятел "само лют кючек и NoFx" :bravo::(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
а някой забивал ли е без кавъри някога?

само с афторска музика и много желание?! :)

Ми аз, например, не помня някога да съм свирил кавър нито на концерт, нито на репетиция. Дори най-първото ни излизане на сцена беше със 8-9 само авторски песни. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз, например, не помня някога да съм свирил кавър нито на концерт, нито на репетиция. Дори най-първото ни излизане на сцена беше със 8-9 само авторски песни.  :)

Ами браво,мога само да ви пожелая да продължавате все така.

Дано публиката оценява това което правите,щото трудно се пробива в днешно време без кавъри...

Много групи са почнали от кавърчета.Ама има и значение как ги правиш... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.