Jump to content
Българският форум за музиканти

Baby Thomas

Icq срещу Skype!

ICQ срещу Skype!  

167 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

...и то само на едно прозорче.

7387329695353795781255638163XpNKdmwZGmoodnowHO5Z.JPG

Избираш Стегнат вид и вече ти е на 2 (или повече) прозореца.

4 версия на Скайп си е перфектна, просто трябва малко време, за да се свикне. Първоначално ми беше супер разбъркано и глупаво, ама сега не мога да погледна по-стари версии. ICQ не ползвам.

Edited by Dawnfall

Потвърждавам, че понякога и в моето ICQ се изхождат руски спамери след сериозен запой.

Skype ползвам, няма как, но версия 3.8.

Кю-то е много практичена програмка. Жалко, че вече не я ползва. Дори не си помня номера...

И аз така заради приятели започнах да изполвам Скайп, но определено ми бави машината, понякога забива по време на разговори, има излишни приложения...

Колкото до 4-та версия на Скайп - ужаст! Преди около месец ми се бъгна моя Скайп 3.8 и не искаше да се логва. Направо си даваше ерор. После пък не искаше да се инсталира... Единствено версия 4 и толкова. Наложи ми се да ползвам новата версия само една вечер. Щях да изпадна в нервна криза, докато организирам контактите си и проведа един разговор...

За всички, които искат да си инсталират стара версия на скайп или кю - http://oldapps.com/ , отивате на съответната програмка и дърпате.

При мен софта е така:

• mIRC за чат
  • ICQ и e-mail за офлайн месиджинг
  • Skype за видео и аудио разговори (конферентни и обикновени).

Като поради това, че хората вече се изместиха от кюто и ирц сървърите ми се налага да ползвам скайп и за чат.

Абе не знам дали Rlzzzz, бива я програмката, ама е МНОГО тежка. Бави ми компа и едвам смогва горкия, като ми пишат повечеко хора. Вярно, че е отпреди няколко години, ама все пак не е чак овехтял. Явно програмата е тромава.

ICQ-то го заебах преди години - постоянни драми с кирилицата, проблеми с трансфер на файлове и изобщо неприятна работа. Ползвах какви ли не клиенти, но просто не ме кефи ICQ и тва е.

Бича си на Skype, въпреки че в началото бях доста скептичен към него, но с него нямам никакви тревоги. Много по удобен ми е, има повече полезни функции (не знам ICQ-то докъде е стигнало, пък и не ме вълнува) и ме устройва чудесно от гледна точка на клиент за комуникация.

Всичките ми приятели имат Skype и това за мен си е перфектната алтернатива и на телефона и на всякакви други чатове.

Единственото предимство на ICQ са ненормалните емотикони, страшни сладури, като се сетя ми липсват :nono: Тия в скайп са малко враждебни :offtopic-001: Като цяло дизайна му бие прекалено много на развлекателщина, заради което предпочитам по-деловия вариант...но като цяло вършат една и съща работа, за тези които само пишат, а не използват останалите шукарии.

ICQ-то е супер мега зле наистина... Имам един приятел, дето е страшно консервативен и затворен към каквито и да е нови неща (вероятно ще си остане на ICQ до последно), та само заради него си държа ICQ, което само ми напомня колко е смотано като протокол.

Най-удобният протокол за текстово общуване остава IRC. Затова след всичките тези години (от 2002 насам) още продължавам да поддържам IRC сървър и от време на време да пиша пачове за мрежата, в която съм. Предложих вече да се събираме в някой канал хора от форума, но...

Ненавиждам Скайп като програма, защото смуче почти 150 MB от паметта ми и използва компютъра ми за сървър, но ми харесва организацията му. Много бих се зарадвал на Скайп-алтернатива, която да е по-малко гладна за ресурси.

ISQ го ползвах с кеф в началото, после го смених с Yahoo! Messenger и най-накрая Skype, но вече нямам време за чат и не ползвам нищо, ако някой ми трябва звъня на тел., ако не вдига sms или бръмвам до тях..най-хубаво! Но за анкетата Скайп, от мен да мине ;)

Предложих вече да се събираме в някой канал хора от форума, но...

Това може да се направи от вас модовете тук, нали така? В другия ми любим форум (конспираторски),след "Музикант.орг"(винаги № 1 :) ), разбира се, си имаме функция чат от менюто горе, но тука някъде четох, че се товари или незнам си какво..

ICQ???!!!Какво е това???!!! :lol:

Скуре щото повечето ми приятели го ползват, аз и ицку и мирка си направих заради тях, та и скайпа заради тях, много много не ме вълнуват актуализации и функции :girl_witch: (imo)