Jump to content
Българският форум за музиканти

Voices Of The Apocalypse


Misunderstood

Recommended Posts

Привет на всички!

 

Може ли някой да ми даде повече инфо относно разширението *gig

Как мога да го използвам.....искам да го набутам по някакъв начин в пустата си свирка ;)

 

Предварително благодаря на по знаещите и можещи :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малкия Фюрер беше пуснал тема за тези семпли.

Аз си играх да ги смъквам и накрая осъзнах, че програмата, която ги ползва (Giga Studio) не тръгва на моята щайга, защото не поддържа гадни вградени звукови карти.

И тъкмо взех да се тюхками да се тръшкам, когато някой каза, че могат да се зареждат и ползват в Kontakt. ;)

Успех и да постнеш кво си избачкал с тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

междудругото ако имаш нужда можеш да смениш формата на тези неща

 

http://www.cdxtract.com/

 

ето тази програмка върши тази работа.

качил съм я в arenabg.com ако ти трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя фокус с конвертирането много лесно става с Kontakt 2. Зареждаш *.gig файла, контакта си го конвертира и след това просто го сейвваш като *.nki и работата е готова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора.....благодаря ви за полезната информация! :D

Но моля ви.....обяснете ми с две думи, като имате в предвид, че материята не ми е много ясна от тази страна.

Зареждаш *.gig файла, контакта си го конвертира и след това просто го сейвваш като *.nki и работата е готова.

Ясно....ами nki какво да го правя?

GIG.....NKI......AKAI.......как да ги ползвам през синтезатора си...какъв е пътя?

За gig свалих конвертираща програма - Благодаря на Sturmfuhrer.....но пак нямам голяма яснота относно формата, в който да ги обърна, за да стигна до клавира :greenball:

 

Още веднъж благодаря за отделеното време :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Glacierise :)

Извини ме за невежеството ;) .....но какво значение какъв формат ползва синтито.....при условие, че ще ползвам само клавиатурата посредством MIDI кабел - или поне така си представям, че трябва да стане рано или късно :greenangel:

Редактирано от Misunderstood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще използваш само миди-то тогава за какво искаш да зареждаш каквото и да е било в свирката?!?!!? И най-добре да почнеш като първо кажеш за каква свирка става въпрос.... това е най важния фактор ако искаш някой да ти помогне с конкретния проблем....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да ползваш само клавиатурата на кийборда, зареди семплите в някой VSTi семплер в CubaseSX (излиза, че Kontakt е най-подходящ), ръгни МИДИ кабела и жули в реално време през щайгата.

Аз така правя, само че с обикновената клавиатура на PC-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще използваш само миди-то тогава за какво искаш да зареждаш каквото и да е било в свирката?!?!!?

phile.....май не си прочел внимателно какво е желанието ми :happy:

Ами, че нали искам да свиря с тази свирка :headbang:

 

the_gorer, Glacierise :metalist: ......благодаря за съветите.....захващам се за работа :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Привет :metalist:

Сблъсках се със следният проблем.....въпросните GIGA ги прехвърлих през CDXtract4 в Sound Font....а от там директно в синтито.

За съжаление ми се отварят 5% от файловете, а за останалите ми излиза следното съобщение:

 

Error in replacing bank

Unexpected error

 

 

Ако сте се сблъсквали със същия проблем....или сте наясно от къде идва-

ще съм благодарен да ми съдействате :bravo:

Редактирано от Misunderstood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.