Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

айде спеца .... по вадене на парчета,не се изказвай така обидно към другите <_< . аз също съм против ваденето 1 към 1 . има неща които наистина си заслужават да се извирят така както са измислени или поне да се стараеш да да ги изсвириш така, но в повечето случаи трябва да вложиш от теб нещо, да извириш партиите така както ти ги възприемаш и както ти искаш да ги предадеш. темата малко я обърнахме в друг спор. немам против нищо школите,зависи в какъв тип свирене искаш да дълбаеш да можеш да изкараш максимално полезното за теб. не ги отричам като цяло , но не ги и възприемам само като единствена основа. тази основа се придобива като комплекс от много фактори. не само от учене и свирене на школи, само с тях съм убедена че нищо няма да се получи

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

мен пък ми е страшно скучно да гледам група която свири кавъри,и всеки от групата свири парчето точно както си е без един излишен тон или удър...абе някак си,замисълът на живото свирене се губи....а пък има някой неща дето ако не си ги изсвириш както са,ибааш майкатъ на песента!Затова дори и свиренето на кавъри на някой кораб в норвегия иска минимално количество мозък! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

acces i fake нещо не сте ме разбрали явно. и аз съм противник на точните копия. и въобще не става дума за свирене едно към едно в по-горните ми постове. ама то с тоз интернет ;) тъй се получава. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има неща, които си заслужава да изкараш едно към едно с образователна и любознателна цел. Като в случая може да става въпрос дори за единичен удар на някакво извратено време, който на теб не би ти хрумнало да направиш, може да е сложна фигура, абе може да е всичко. Имам предвид неща, които те обогатяват и стимулират в творческо отношение.

 

В правенето на кавари, по-мое скромно мнение, е напълно задължително проявяването на поне малко творчество и влагането на нещо индивидуално. Няма по-скучно нещо от изплющаването на нечие парче като се стремиш да повториш оригинала, ама нейсе.

 

Стана малко офф, ама айде. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен има два момента :

1. вадя абсолютно 1:1 ! Защо ? За да вляза в главата на този който го е измислил/изсвирил и да мога да разбера защо,как и т.н.....

2. Слушам какво свирят другите инструменти

3. после си изсвирвам каквото аз искам,защото в моята глава има други работи,но вече знам характера на парчето,кога са силните моменти на китари,басове......,как да ги подчартая и какво мога да допълня....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен има два момента :

1. вадя абсолютно 1:1 ! Защо ? За да вляза в главата на този който го е измислил/изсвирил и да мога да разбера защо,как и т.н.....

2. Слушам какво свирят другите инструменти

3. после си изсвирвам каквото аз искам,защото в моята глава има други работи,но вече знам характера на парчето,кога са силните моменти на китари,басове......,как да ги подчартая и какво мога да допълня....

:dance:;););):happy:

:headbang::dance:;););)

:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

 

e за това и аз говорех ама ти го формулира най-правилно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко опира до сложността на композицията(дървеният философ в мен се обажда),защото например с мойта банда свирим три/четири парчета на ac/dc ,които аз не съм вадил никога,ами ги чух един път ,когато ги правихме и ги знаех вече наизуст и никога не съм ги свирил както техният дръмър(не е и нужно)Но когато свириш YYZ на Rush не може да си позволяваш такива волности и трябва първо да изядеш чичо ти Нийл с парцалките да го исвириш 1:1 стотина пъти и тогава да преминеш на степен разкрасяване.Също понякога исвирването на някой фрагмент е въпрос на уважение и поклон пред барабаниста,който го е исвирил :curse: Например не може да исвириш Stairway to Heaven без да направиш прочутия преход преди солото(това би било Бонамхулство)

Тъпо в България е факта,че за да свириш по клубовете трябва да правиш кавари(Незнам Балканджи как са се преборили),защото иначе хората гледат като ,че си ги одарил с чук по главата и ако не изкараш Smock on the Water не те признават ,че си достатъчно добър,за да ти станат фенове.Затова трябва да се редуват авторските с кавърите,за да не те изрита собственика на клуба и да пробуташ малко своите песни.

Извинявам се за ОФФ топика ама ми е леко болна тема. :D

:curse::blink:B):DB)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Не съм много съгласен с това за парчетата на AC/DC дето го каза :o Същата е работата със множеството групи опитващи да свирят Red Hot Chilly Peppers или Rage Against The Machine...смисъл че досега май не съм гледал (с малки изключения... Skre4 свирят доста яко Rage Against) и така де не съм слушал барабанист свирещ яко Red Hot примерно....и то тва пак е щото са "много лесни". Имам предвид че повечето барабанисти чуят един път парчето и репликата е "А ясно" ами да ама не :o Трябва да се слушат такива парчета ама много да се слушат, щото в тях няма много виелици и нещото което ги изгражда обикновено е толкова видимо/ чуваемо, че рядко се чува на първо слушане :o

 

Уффф ебати професора съм :) що не взема да свиря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много съгласен с това за парчетата на AC/DC дето го каза :P Същата е работата със множеството групи опитващи да свирят Red Hot Chilly Peppers или Rage Against The Machine...смисъл че досега май не съм гледал (с малки изключения... Skre4 свирят доста яко Rage Against) и така де не съм слушал барабанист свирещ яко Red Hot примерно....и то тва пак е щото са "много лесни". Имам предвид че повечето барабанисти чуят един път парчето и репликата е "А ясно" ами да ама не :D Трябва да се слушат такива парчета ама много да се слушат, щото в тях няма много виелици и нещото което ги изгражда обикновено е толкова видимо/ чуваемо, че рядко се чува на първо слушане :P

 

Уффф ебати професора съм :) що не взема да свиря ;)

Колега или не си ме разбрал правилно или аз не съм се изразил правилно :P Аз парчетата на ДиСи сам ги слушал по 100 пъти,но никога с цел вадене,защото ,за да ги свиря ми трябва просто да уловя филинга на пулсацията:DЕла някой път във Фенс да оцениш как ги свиря. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.