Jump to content
Българският форум за музиканти

Видео/alternate Picking


Recommended Posts

Много благодаря, радвам се ако съм бил полезен :D

 

@Nordon

 

Мислех да врътна още едно видео до нова година, но аще не съм решил дали да е в духа на първото само че за легато или пък да е с някои основни блус приоми

 

Очевидно ще въртиш две :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сега и аз успях да го видя - че все от пъблик ПЦ влизам в нета и нямат плеъри ...

Видеото е мн гот - особено накрая много ми хареса стила и импровизацията ... Чисто и майсторски изсвирено. Браво! :ok::cheers2:

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като пробвах нещата, описани в това видео, ми направи впечатление, че нагоре и надолу въобще не му звучат равно... да не говорим, че ми звучат грозно, изсвирени от моите ръце, та за това ми възникна въпроса - това само ли ще се оправи, когато усвоя движението, или трябва да внимавам от самото начало да звучат добре и равно?

Между другото - нямаше да е лошо да беше обърнато внимание на точния начин, по който перцето трябва да среща струните и начина, по който трябва да си държим ръката над тях, но това, предполагам, е въпрос на друг урок.

 

Иначе видеото е доста по-информативно от повечето видео-уроци, които съм срещал из НЕТа!

 

П.П. Предполагам, когато свирим на повече от една струна, техниката може да се ползва по подобен начин?

Редактирано от Metanoia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Пробвай като за начало, когато поставяш ръката над струните, перцето да бъде отвесно на струната. Т.е. наклонът, под който движението на ръката "замахва" към струната да бъде еднакъв и при двата удара. Тогава тонът е равномерен, независимо откъде подхождаш. Тонът може да не те задоволява, но веднъж изрепетирано, движението ти дава повече увереност и контрол над самия "picking".

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наклонът, под който движението на ръката "замахва" към струната да бъде еднакъв и при двата удара. Тогава тонът е равномерен, независимо откъде подхождаш.

 

^Няма начин тонът при удар с перцето надолу и нагоре да е еднакъв. Просто защото посоката на движение на ръката, перото, вибрацията на струните, както и земното притегляне (съвсем сериозно) са различни.

 

 

Иначе видеото е супер - дава обширен поглед върху особеностите на алтернейт пикинга. Браво на Кольо!!!

 

 

 

Петър

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ За абсолютно еднакъв не може да става и дума. Но за "проблизително" еднакъв можем да си говорим. А равномерен тон е различно от еднакъв. Поне за мене.

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kitaratapesho

 

Мерси, радвам се, че мислиш така.

 

@Metanoia

 

Това, как звучат тоновете, се контролира от ъгъла на перото, силата и широчината на движението. Сигурен съм, че с времето ще става все по добре.

Иначе с това видео, се постарах най общо да покажа как цвиря, то няма никакви претенции да е подробно, пък и трудно би могло да бъде за 15тина минути.

Мисля че по горе писах но за всеки случай пак повтарям. Далче не твърдя, че всички трявба така да свирят, просто на мен този начин ми е удобен и дава добри резулттати :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Абе кво праиш бе момче?Това нещо го гледах към 23 часа,че кат ма хвана крастата,комшиите извикали ченгетата и аз като не чувам, ще ми счупят вратата.Разминах се само с предупреждение.Да се чуди човек какво се крастят дъртите кат мене.Ама много се изкефих.БРАВОС!

 

С уважение: old RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

@duzko, Evtim, rdg_design

Благодаря за проявения интерес. Радвам се че видеото е било полезно.

 

п.п. Съжалявам за ченгетата и вратата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Защо не мога да гледам от този линк клипа, когато толкова ми трябва?! :( Пробвах от първоначалния, но, уви, нищо не се чува. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.