Jump to content
Българският форум за музиканти

Видео/alternate Picking


Recommended Posts

Доста добро, наистина. ;)

 

Само един въпрос имам - при high-gain свирня с приглушаване не се ли изражда малко това въртеливо движение ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мерси

 

При мен не се иразжда, просто в такива случаи китката се извива леко нагоре и част от ръката ( от към палеца) ляга върху струните. Но както писах и в началото, нямам за цел да твърдя, че така трябва да се свири каквото и да е, само споделям как аз го правя, така че ако някой иска, да може да пробва и да реши дали му върши работа. При това в този вид на мен ми е удобно, но някой може нещо да промени и адаптира за лини нужди. Това , което ме радва е, че много хора писаха, че са се замислили по въпроса точно как свирят такива неща, тоест видеото е дало някакъв положителен подтик. Повече от това за 10тина минути трудно може да се очаква

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТУК можете да видите урока с по силен звук. Ако ви хареса не се колебайте да гласувате. Така ще покажете на Кольо, че ви харесва урока и ще помогнете да го навием за нов :blink:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та, гледах видето и аз алтърнейт го виждам просто като начин да движиш перото - винаги да спазваш удар надолу и след това удар нагоре. За мен позицията на ръката се изгражда от всеки индивидуално, разбира се оптималното е да не закотвяш пръсти върху китарата, но пък има и гениални китаристи, които го правят.

Движенията от лакът ми звучат доста опасно, вероятно можеш да си докараш интересни травми. Аз лично се опитвам да не опирам до лакътя що се отнася до пикинг. Акордите са вече друга работа.

Най-ценния урок по алтърнейт, и въобще начинът да откажа движението от лакът и схващанията беше да не стискам перото, поне при мен се получава и свиря само с китка. "Закотвям" малкия пръст, помага ми да се "прицелвам" в правилната струна (мускулна памет), а и ми служи като опора за по-бързи движения на ръката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми в никакъв случай не беше да променям свиренето на някой, особенно някой с опит и изградени навици. Радвам се , че си си намерил оптималния пикинг. Ако имаш възможност и желание врътни някое видео за да споделиш какво точно правиш.

 

П.п. Гарантирам, че тазин постановка не води до никакви травми, напротив ръката се чуства напълно удобно и естествено и всъщност повечето от нас свирят така, само че с по едро движение, когато свирят на кухарка махаленски песни <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, не е като да съм няк'ъв майстор (свиря отскоро), и аз търся оптималната позиция, сегашната върши работа, но аз обичам да експериментирам. А иначе да, това си е движението за бичене на акорди (от лакътя). Звучи ми обаче доста напрягащо да го правя постоянно. Ще се пробва де.

И въпрос, че от видеото сякаш не мога да разбера - полагаш ли дясната ръка по малко върху струните? Или просто така си въобразявам? Както казах аз за опора си ползвам кутрето, а като го вдигна сякаш започвам да "лъжа" по малко и да слагам ръка върху струните.

*вади китарата* Време за експерименти.

Стискаш ли перото? Просто интересно ми е да знам. А и намираш ли разлика между съпротивата на струните (срещу перото) на китара с гибсънска мензура и такава с фендърска (където се води, че струните са по-опънати)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В зависимост какво свиря и какъв звук искам да постигна, понякога опирам част от ръката, а понякога (най често когато свиря блус ) я държа във въздуха. Перото държа доста здраво, но мога да го стискам много здраво, без това да се отразява на свободта на останалата част от ръката. Иначе не намирам разлика в съпротивлението на струните срещу перото между ЛП и Фендер, но това се дължи на това че ЛПта ми винаги са с по дебели струни от Страта.

 

Успехи

 

Кольо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвал ли си да държиш перото по-отпуснато? Намаля трудността на перото да минава през струните и може и да успееш да поддържаш по-високо темпо при движения само с китката. Поне при мен помогна. Стискането сякаш ми схващаше китката - както и в твоя случай. Е в крайна сметка всеки намира идеалната позиция за себе си и най-важното е от нея напрежение да няма :thumbs_up: .

Стискането обаче се отучва доста трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за съвета, при мен стискането на перото е контролирано (желано ), мога да го стискам много здраво или да го държа много хлабаво. Навремето свирих доста(17 години :D ) на цигулка, преди да се хвана по сериозно с китарата, а контрола на пръстите на дясната ръка (тези които държат лъка ) е много важна част от техниката за дясна ръка при този инструмент и играе основна роля за доброто звукоизвличане.

Но съм съгласен с теб, че при много хора прекомерното стискане е проблем, виждал съм го при доста мои ученици

 

Мерси за вниманието и приятен уикенд

 

Поздрави

 

Коко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, уча човек, който дава уроци, не съм ли страшен :D . Ще дадеш някой блус урок някой път! Страшен интерес имам в тая насока :);) . Мерси за пожеланията, да ти се връщат.

Майтапа е пълен, сядам да свиря и се счупва нъта на китарата (D струната го разполови :lol: ). Както и да е ще действам с капчица, пък ще купувам нова китара по-нататък така или иначе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Кольо!

Урокът ти, ми бе много полезен. Особено идеята за изтръскването.

 

Даваш ми нов хоризонт

и усещам, че ще ми влезе в употреба след като потренирам.

 

:D да илядиш, както се казва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, радвам се ако съм бил полезен ;)

 

@Nordon

 

Мислех да врътна още едно видео до нова година, но аще не съм решил дали да е в духа на първото само че за легато или пък да е с някои основни блус приоми

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма "грешка" Кольо. Като гледам няма да минеш с едно видео :thumbup:

 

Каквото и да избереш - легато или блус все ще е полезно и интересно. Хайде че нямаме търпение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Колио !!!

Мн. добре поднесена информация,

подредена и стегната.

Мн.полезно..

Перфектно обяснение.

Мн.се изкефих на самоиронията ти.

Мн. се забавлявях..

Поздрави и Успех!

Б.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за труда и за цялото старание за научиш хората на нещо полезно ;) .Браво ;)

Ако направиш и следващо видео може да е на тема Sweep picking.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.