Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква акустична китара ?


hypnocil

Recommended Posts

Ние хубаво си пишем ама те хората не знаят какво търсят

 

Търся нещо което да е хем удобно за свирене , хем да има супер звук. Сега съм с Кремона :D Разбирате ме защо искам по-добра. Искам като я купя, да не ми се налага да копувам повече китари :D Да ви кажа честно въобще не разбирам от електро-акустични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :bravo:

 

:offtopic-001: Искам да си кОпя Уранжев самолет, коИто да може да лети под вода! Ама да е такъв дето после да не се налага да го сменям. Ич не разбирам от сЪмолети, моля за вашето мнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малък, обади се в Гема мюзик, ще им намериш сайта в Интернет. Имат акустичн5и китари под 200 лв., с тесни грифове, за малките ти ръце. Ето ти телефон - 02 943 94 59 Невилиян Гемижев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Привет  на всички :)
И аз, за да не публикувам нова тема ще пиша тук.

От около година се занимавам с китара. :) Страстта ми е акустиката, без съмнение. 

Стигнах до такъв етап от учението си, че вече звукът от първата китара започна да не ми "достига", даже ме дразни .... 

Само не се подигравайте за първата ми китара(исках просто да седна и да се науча на основните техники) :D - ето я, съвсем проста, и много нисък клас. - http://almires.com/info9774561/

Доста четох по форума, преслушах youtube и се спрях на Walden.

Моделите, между които се чудя са тези:

http://www.musicworld.bg/bg/m_1990000/i_19461/Walden_G570CE.html

 

http://www.musicworld.bg/bg/m_1990000/i_23688/Walden_CD550EB.html

 

 

Ще се радвам на всякакви съвети, дори и предложенията да не са от марката Walden.

Като цяло клоня към 570...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^като цяло не са идентични ....

кедър <> смърч .....

различна форма/големина ...

 

и двете(разлики големина и материал) дават своите специфики....

трудно ми е да кажа вземи D(readnought)550 или G(rand Auditorium)570 ... имам и от двата вида и всяка ме кефи по своемо и си "дрънкам" на всяка според различното ми моментно настроение.....

 

ако няма да ползваш активно електрониката бих препоръчал да си вземеш китара по- висок клас.... (по- хубави дървета и изработка) на същата цена

в този случай (не ми се търсеше много затова загледах какво предлагат Walden)

http://www.musicworld.bg/bg/m_1990000/i_19466/Walden_G730.html

или

http://www.musicworld.bg/bg/m_1990000/i_23689/Walden_CG670TB.html

 

тези двете ги имат налични и можеш да ги пробваш....

670 като същата като 570... но неизрязана и озвучена... малко по- висок клас (серия 600) .. и малко по- евтина (заради липса на Fishman)

730 - вече и с масивна задна дъска... и серията е 700

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз бих разгледал, пипнал, чул новите предложения на Фрамус в MusicDivision също.

 

Имаше един махагонов OM, който според мен е много, много добра китара. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moйте предпочитания са за гранд аудиториум формата - повече обем и бас, но всеки с предпочитанията си.

 

Аз бих те посъветвал да гледаш китара без електроника - това е нещо което лесно се надгражда впоследствие, а и стандартните фишман електроники от ниския клас звучат неубедително( а ти трябва усилвател за акустична китара).

 

В ценовия клас който си избрал Ямаха имат също добри предложения. Друг момент е че аз на твое място бих се ослушал за акустични китари втора ръка, като при акустичните инструменти разсвирването през години определено има своето значение.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Аз също от около 6,7 месеца се занимавам непрофесионално /за собствено удоволствие/ със свиренето на китара. Имам една класическа Кремона 1980 и една електрическа Орфейка.

Като цяло не се чувствам подготвен за електрическата - ходя на уроци, изучавам грифа, свиренето с пръсти. Вече не се удовлетворявам от Кремоната, а и поспестих малко парички.

Като цяло съм се насочил към марката Ibanez, и по-точно електро-акустичните модели. В един приятел хванах една от серията Talman TCM50, доста ми хареса първоначално, в София намерих единствено TCY8 и TCY10 - като форма са почти еднакви. Нещо обаче не ми хареса бас-а (нормално с това малко тяло). Момчето в магазина ме насочи към друг модел на Ibanez - AEG10ii, цената е към 480 лв. Та.. това, което моля е за мнение и препоръки. Заслужава ли си моделът/цената, има ли нещо по-добро от същия калибър. Отворен съм към препоръки и за друга марка. Предимно слушам рок, но пък на уроците свиря всичко - руски песнички, български народни песни, френски, разни класики /моцарт например/... естествено това е с цел разучаване на различни техники.

Ами това е от мен. От доста време наблюдавам и чета форума, но чак сега дръзнах да пиша. Надявам се да откликнете на двоуменето ми.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с малките китари и липсата на ниски е генерално погледнато така, но в частност има изключения, както кожем да съдим по леко глуповатата, индикираща почти нирвана усмивка на Al Petteway

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

 

напълно съм съгласен с теб, но като цяло съм решил, че следващата ми китара ще е акустична, не класическа - найлонови струни. Металното звучене по ми допада на стила, слуха и на музиката, която ще свиря. А и си имам реликва от '80 с найлонови струни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите с малки тела са Китарите са свирене с пръсти ( и за много други неща). Който не вярва , в Динакорд може да пипне бейби Тейлър-а , който е най ниския модел на Тейлър, че и е малък - звучи убийствено и в пъти по добре и дефинирано от някой джъмбота. Гибсън Л1 Роберт Джонсън модела от снимката на аватара ми е точно малка китара и има и сила на звука и бас и тн.....

 

По въпроса - Ибанецът който си избрал е китара направена основно да бъде включвана в усилвател за акустични китари. Без усилвател ще звучи ...хм, компромисно...ако не планираш купуването на такъв усилвател - Роланд примерно - по добре виж друг модел .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа справедливо генералните принципи са ясни, но да кажем един Мартин 000 12 fret съвсем спокойно запълва спектъра и при свирене с перо и пръсти и всякак :) Т.е. винаги има изключения. Аз някак не мога да стана фен на типичния Тейлър звук (но китарите са отлични инструменти - моето си е лично предпочитание).

 

Наясно съм че давам примери, които не са съвсем коректни (горния клип показва китара за 25000 долара :) ) ... 

 

Аз пак ще си повторя, че в последно време китарите в ниския клас, които са все пак доста добри и са ми направили впечатление са Framus, Ibanez (изцяло solid серията, която не знам дали се предлага още), Yamaha (както обикновено), Walden  - в конкретния случай в изредения ред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.