Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква акустична китара ?


hypnocil

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Имам Washburn F10SCE и съм много доволен. Във Фактор струва към 400лв. Електрониката им е добра пък и тялото е по-тънко - 10см. - удобна за биреното коремче!

Барнах в магазина им една 12 струнна с електроника изрязана, пак на Washburn - направи страхотен звук беше към 520лв. аха-аха да я взема!?! Мечта ми е от малък 12 струнна!

 

Имал съм евтин Epiphon DR100 -  също са добри. Да не говорим за по-скъпите.

http://www.epiphone.com/Products/Acoustic/Electric/PRO-1-Ultra.aspx

Този модел също е добър и пак е с по-тънко тяло.

http://www.thomann.de/de/epiphone_pr_5_ce_na_2.htm

Редактирано от Krasi63
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случай, че не говорим за класическа китара, трябва и за себе си да дефинираш какво искаш от нея - най-общо формата може да се сведе до няколко типа като всеки си има добри и лоши страни - dreadnought, dreadnought-cutaway, auditorium. Първата има най-"пълен" звук, но обикновено е голяма и дебела, а и ако ще свириш на крайните фретове, трябва да имаш великански пръсти... Втората е като първата, но "изрязана" от едната страна за да позволява достъп до крайните фретове, което обаче променя и звученето и... Третата е по-малка, по-тънка, може би по-комфортна за свирене, но звука и няма нищо общо с другите (тя си е за пред малка аудитория). Това са "стандартните", иначе има разновидности от типа на акустична с пластмасов гръб, която е много тънка и много комфортна за свирене, има "полуакустична" и т.н.

Тоест трябва да си изясниш ти кое "гониш" - пълнота на звученето или комфорт при свирене... Ако искаш първото и ти самия си достатъчно голям/едър, може и да загледаш някоя с размер "джъмбо" (примерно Ibanez имат джъмбо модели в рамките на бюджета).

А като конкретна препоръка от мен, в този бюджет мисля, че няма да сбъркаш с някой Fender, влизащ в бюджета. А конкретен модел от друга, не особено известна поне тук марка, който аз съм имал и съм останал очарован от него е това (влиза в бюджета).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време избрах за познат един Walden в Динакорд. Цената е почти 300 лв., добре изработена и добре звучаща китара. До този момент само бях чувал за тази мърка и съм приятно изненадан. За парите си получавате съвсем приличен инструмент. Скоро собственикът сподели, че в течении но вромитж китарата се е "рязсвирила" и сега тонът е по-добър в славнение с началото. Мисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся нещо което да е хем удобно за свирене , хем да има супер звук. Сега съм с Кремона :D Разбирате ме защо искам по-добра. Искам като я купя, да не ми се налага да копувам повече китари :D Да ви кажа честно въобще не разбирам от електро-акустични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави марките на мира, обърни внимание на материалите от които са направени, електрониката също не е за пренебрегване.

И най-вече "вземи" ушите си, дай си един ден и обиколи магазините в твоя град. Пък тогава може да проведем дискусия за марки и модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Търся нещо което да е хем удобно за свирене , хем да има супер звук. Сега съм с Кремона :D Разбирате ме защо искам по-добра. Искам като я купя, да не ми се налага да копувам повече китари :D Да ви кажа честно въобще не разбирам от електро-акустични.

Винаги ще има следваща за купУване!   :virtuoz:   :greenball:

Редактирано от panhead
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Ако добавиш една нула в цифрата на бюджета, има шанс да си купиш китара, която да е "за цял живот". Най-лесно е да отидеш в 2-3-5 магазина и да им кажеш да ти покажат китарите с цена около бюджета и сам да си изградиш мнение. Звука общо взето е по-добър при по-големите по размер акустични китари, а комфорта при свирене можеш да го определиш само и единствно ти самия. Няма как някой да ти посочи една, която да е обективно най-великата китара (особено в ограничен бюджет).

Най-добре тръгвай по магазините, набележи 2-3 китари, които са ти харесали и се чудиш между тях и вече тук могат да ти помогнат да избереш една от тях... Успех от мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за звукът бидейки по-добър при по-големи размери китари, както и за силата на звука и за auditorium китарите (което е Тейлър термина, иначе по-широко известни като Orchestra model), твърде много зависи от класа китара. Не мисля (всъщност знам), че е валидно за инструменти - лютиерска изработка.

Хубаво е да го уточним.

 

Иначе и Lag и Walden са добри китари в посочения бюджет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за звукът че е по добър при по големи размери китари изобщо не е вярно, звукът е просто различен -  и то не задължително в позитивна посока. Без да го имам твърде често свиря на акустичен Гибсън Л-1, Робът Джонсън модел( снимката на аватара ми), който въпреки малкото си тяло притежава  страхотен изнесен звук и състейн в допълнение към дефинирания звук - нещо което джъмботата нямат. И съм свирил с други китаристи с тази китара - аз се чувам определено повече :).

 

Относно електрониката, ако няма да се включва с специфичен акустичен усилвател, не би следвало да е фактор.

 

Уолдън са доста прилични китари за парите си. Аз бих предложил изненадващ ход :) и бих се обадил на Кремона да ги питам колко струват новите им уестърн модели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че звучат , звучат.

 

Че не бих дал 3000 долара за този Гибсън Л-1, не бих - за тези пари Тейлър и Мартин са напред. Ама няма да го оставя да стои на стойка в ателието на Дари, я.....

 

Има и друг момент. При акустичните китари, дори и по евтинките, разсвирването има значение...Аз бих се разтърсил за тези пари за една 20 годишна Ямаха, мейд ин Джапан, озвучена и разсвирена...ако грифа не е повреден, или царгата изметната ( а обикновено не са) годините само добавят...

 

В момента при Херберт има една 12 струнна Такамине за смешни пари ( мисля че около 400-500 лева)....Има и страхотни японски Такаминета, но те са за съвсем други пари..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

ще ползвам темата на колегата, за да не спамя по форума. Въпреки, че прочетох темата "За начинаещи китаристи" искам да си задам въпроса тук, а не на някой "консултант" в магазин, който се опитва да ми продаде нещо си със струни, а и няма как да обикалям по музикални магазини, просто защото няма такива. Виждам, че нещо се е случило с раздела "купува-продава" или аз поне не мога да го намеря... Идеята е да си купя УДОБНА акустична кънтри китара с тесен гриф, ниски струни и по възможност по-високи прагчета, които да не са от бакър /мед/...Ако може и тръс рода да става за нещо, а не да е просто метална пръчка в грифа. НЕ ДЪРЖА НА КАЧЕСТВОТО НА ЗВУКА. За този ценови диапазон няма как да стане, а и няма да ходя на концерт. Предпочитам втора ръка, преди време колеги от форума ми бяха препоръчали класическа такава от конкретна обява и преди няколко дни я продадох след години вярно свирене, просто искам нещо различно, по-рок. Виждам има Ibanez Stagg Yamaha по 200-230лв нови и съответно Aria Howa Factor Da Capo и прочие по 100-180лв. Някоя от горепосочените марки доближава ли се до това, което искам, или всички са си талпи за тези пари? Ако да, ще ви помоля да ми цитирате конкретен модел. Имам сравнително малки ръце и трудно хващам барета на ниски /изтрити/ прагчета и повярвайте ми не ми е грешна техниката, нито показалеца ми прави кука, просто трябва да ми е удобна китарата, затова искам по-високи прагчета, пробвал съм бюджетен Стаг минал през лютиер, но не мога да си позволя подобен музикален инструмент. И ако може някакви минимуми за качество на материалите да ми кажете - примерно какво дърво да избягвам за тяло, гриф и т.н. схващате идеята. Бюджета ми е до около 200лв, затова искам нещо втора ръка, а и защото ще я мъкна по плажове да не я мисля като се надере от пясъка.

Предварително благодаря за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@LittleJoe: Китарите, които споменах в горния си пост ако нямат електроника, както искаше @tedo1311 по-горе, почти влизат в твоя бюджет. За пример мога да дам Fender CD-60 (модела в момента се предлага в български магазин за 230 лева с намаление, но не пускам линк за да не правя реклама), а ако можеш да се напънеш, LAG T66A струва към 300 лева, като и двете китари са нови. Бюджета ти е на граница, около която по мое лично мнение, с което не искам да ангажирам никого, можеш да вземеш скъпа "талпа", както сам казваш, а за малко отгоре, можеш да вземеш евтина и доста добра китара. Ако отидеш в магазин и разгледаш моделите за под и около 200 лева, както и тези за малко над (до към 300), мисля, че ще видиш и сам за какво иде реч... Както каза мой познат китарист - тия евтините миришат на мебел, а не на музикаен инструмент... :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.