Jump to content
Българският форум за музиканти

E-mu 1820


BlueZone

Recommended Posts

Някой може ли да ми даде съвет каква карта да си взема за мак, която да е нещо от типа на E-mu 1820?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що не си вземеш м-аудио делта, стара е, но е добра, е, няма дсп ама то и на ему-то дсп-то колко е зле почти не го използвам. иначе гледам РМЕ-то е паднало доста в германия, ама не знам дали не е само за уидолс :think: иначе гепваш един адат към него и се кефиш :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук видяш че се продава едно M-Audio FireWire 410. Кво ше кажете за него - струва ли си да го взимам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звучи мн добре да ти кажа като гледам какво има си е супер, жалко само, че няма АДАТ, е, ако не записваш многопистово фащай го за ушите :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вкъщи по-скоро няма да записвам много пистово. Ако ми дотрябват такива екстри си отивам в студиото и там. На мен ми трябва по-скоро за композиции, аранжименти и неща от сорта, които са свързани с виртуални инструменти и мнооого тракове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе вземи сбери кинти за РМЕ най-добре, не излиза 5 пъти по-скъпо. А сигурното е, че ще се държи доста по-добре при мнооооооооооооооого мноооого повече тракове от МАудиото. Сега предимството си е, че МАудиото е Файъруайър и си е мобилно (не че и РМЕ нямат мобилен ама той си е 850 Ойро, докато за около 300-400 Ойро можеш да си вземеш РМЕ ПиСиАй interface - DIGI или HDSP...зависи какво ти трябва).

Иначе самия дивайс като такъв никак не е лош. Особено ако прокоментираш цената да е с около 20-30 долара по-ниска :beer:....

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, зависи, може и многоканален микс да направиш на това, май РМЕ все още назадват с многоканалния запис. Може и да имат де, но тва дето гледам май ни ще повече от стерео да изкара. Иначе верно 419 евро е в германито, но няма преамп :beer:

 

обачи, тоя преамп не съ знае колко е читав за сериозна работа де :beer:

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, зависи, може и многоканален микс да направиш на това, май РМЕ все още назадват с многоканалния запис. Може и да имат де, но тва дето гледам май ни ще повече от стерео да изкара. Иначе верно 419 евро е в германито, но няма преамп :D

 

обачи, тоя преамп не съ знае колко е читав за сериозна работа де :beer:

абе добре са си със записа те, ама нали iBobz вметна, че не му трябва за многоканален запис, а за смесване, аранжиране и VST... а РМЕ-то за този бизнес са доста, доста добри....:beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D май ни мъ разбра, имах в на в по на в предвид :beer: многоканален да е повече от стерео демек 5.1;7.1 и не знам дали РМЕ го поддържа. не за друго ми щот както сигурно си забелязал сега всички са луднали на тема ДВД Аудио диск и гледаш кво става със софтуера и хардуера, всичко се ориентира към съраунд :beer:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D май ни мъ разбра, имах в на в по на в предвид :beer: многоканален да е повече от стерео демек 5.1;7.1 и не знам дали РМЕ го поддържа. не за друго ми щот както сигурно си забелязал сега всички са луднали на тема ДВД Аудио диск и гледаш кво става със софтуера и хардуера, всичко се ориентира към съраунд :beer:

хехехе ;) разбрах сега ...

Абе и затова имат предложение...ама все таки....

 

Но аз чакам още да ходя на концерт, на който барабаните да са пред мен, китарата вдясно, баса вляво, а вокала зад мен (опазил Господ ;) )....

 

Мисълта ми е, че съм малко консервативен относно многоканалното аудио, когато става въпрос за музика особено. За филми - ясно. Музиката не ми звучи натурално някак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:beer: аз бих са кефил да чуя ривърб на голяма зала и зад мене, но това си е офтопик де, как и да е картата е прекрасна от това дето четох, но немското си е немско и слезе бая както коментирахме, аз стерео микс не моем направим какво ли ше е 5.1........... спирам с офа

 

пс ,,,,,,,,,,, тва са запетайките, които не съм сложил :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: аз бих са кефил да чуя ривърб на голяма зала и зад мене, но това си е офтопик де, как и да е картата е прекрасна от това дето четох, но немското си е немско и слезе бая както коментирахме, аз стерео микс не моем направим какво ли ше е 5.1........... спирам с офа

 

пс ,,,,,,,,,,, тва са запетайките, които не съм сложил :D

и аз последно ....

ама как си знаех, че това ще кажеш. Даже в предходния отговор бях тръгнал да пиша - "Да ама ще кажеш - в голяма зала се чуват реверберации....." ...;)

Е аз си се кефят на колоните вкъщи - стерео... и си правя реверберации в стената отзад (подозирам че и в стената на комшиите дори)..... абе де да знам.... нещо уей ту мъч ми идва.....а и не забелязвам кой знае каква впечатлителна разлика при слушане.... ама знае ли човек, може тия дни да чуя нещо изненадващо добро и да реша обратното ....;) За сега стерео си ми е добре....

:)) хехехе

абе iBobz сигурно дося е изчел де що има мат'риал за Firewire 410 така че ще си вземе информирано решение, човека. Ние тука нищо кой знае колко съществено не написахме....ама то какво ли и може да се напише. Аз съм чел и коментирал с разни хора, че интерфейса си е добър. Ама си е добър за 300 долара, колкото струва чистак бърсак нов от аудиомиди.цом. А за 300 долара 4инпут/10аутпут с ДСП и преампс - на всички ни е известно, че няма да наръгат върха на сладоледа вътре. Въпроса е, че ако не му трябва за записи и съответно някакво екстремално/изгърчено рутиране към външни ефекти, а само става въпрос за процесинг пауър, ниско латенси и "многотраковост" - тогава по-добре си е нещо друго, което това го прави значително по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с тебе требе да се видим некой път ебати лафа ше заформим виртуални ми приятелю :)

 

тъ, последно да добавя: Аз м-аудио много ги уважавам, хлъц! Не бе, сериозно имах едно през усб и само в началото ми създаваше ядове. Наложи се да си заменя компа, но в последствие разбрах, че причината не е в м-аудиото, нито в компа, но се учим с грешките :lol:

 

входовете са му доста читави, конверторите също, латенцията беше малко под въпрос но предид кабела се сещате какъв трансфер може да се очаква, през фаъруаър требе да е друго, но се съмнявам, че ще поддържа 1,5 мсек с няколко трака, но това ти зависи и от харддиска/овете :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.