Jump to content
Българският форум за музиканти

Застопоряване на тремоло


Recommended Posts

Здравейте,

 

Тея дни се замислих, че като порядъчен БАСтюн трябва да си ъпгрейдна струните и на китарката, да не се мъча с тея 9ки.... Купих си 12-ки, както се очакваше грифа се сгъна като лъка на Робин Худ, интонацията отиде и така нататък. Дотук нищо ново, пипнах си тръсрода, оправих си интонацията ама забелязах един гаден проблем - тремолото седи на 2 милиметра над дървото и оттам се получава ефекта "аз мога да свиря и фалшиво, това да не ви пречи момчета"... Китарата е Стаг някакъв, тремолото е някакво и не го ползвам, но въпроса е как да го прибера нормално? Сетих се три възможности, коя от тях е най-добра:

1. Грозния Джони - бормашината, две видии и дотам с тремолото изобщо... - грозно и май китарата си остава вечно моя :punk_guitar:

2. Скъпата Бети: да си купя още две пружини и да ги монтирам... - как ли пък не ще дам аз пари за тоя боклук :)

3. Хубавата Мери: с яка тел и клещи на местото на пружината и навивам докато не се прибере или докато не скъса телта :punk_guitar: - възвратим метод ама дали е добър относно звука, че тая китара си е ибез това наказана...

 

Въобще има ли някакво значение как ще го направя за звука? Вие как сте се справили с проблема?

Търсих ама не намерих, да си кажа честно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш два болта, които отговарят за това колко да са опънати пружините ти. Натегни ги докато получиш ефекта който искаш. И другото, в какъв строй свириш с тия 12-ки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъ какви болтове? Това е някакво менте (стаггггг), и въобще не знам дали има такива... Всъщност не съм видял никакви такива... Пружините се закачат на едни крачета на самото тремоло и на една планка на китарата...

 

Ми в ми свиря :)

Редактирано от ludmata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тая планка е прикрепена с 2 болта за тялото на китарата ти, за тия болтове говоря! И ми е много висок строй за 12-ки :)

Редактирано от Fender_str
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Както ти е казал Fender_str има два болта които държат планката с пружините,но ми се струва че и до края да ги навиеш няма да се застопори тремолото много добре.Можеш да сложиш още пружини,но ако нямаш и наистина не искаш да го ползваш ,може просто да поставиш едно парче дърво между тремолото и дървото за да не може да се връща изобщо.Само не разбрах за какво са ти 12-ки и защо свириш в нормален строй с тях?Дори да блокираш тремолото ,то и грифа ще започне да се извива от напъна и трябва да се навива металния прът в него,което не е препоръчително да се прави за всяка смяна на струни.

 

ПП-Един приятел беше обездвижил тремолото с патрон от калашников,но това е друга тема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парче дърво! -това ще е моето решение за което не се бях сетил!!! Благодаря искренно!

Ми щото ме кефи да дзънкам с дванайски, тествам си с какво ще ми хареса най-вече, къф е проблема?... За грифа, можеш да видиш, че съм написал, че е оправен, нямам проблем с интониране и настройка на тръс рода, свикнах им вече и го правя доста бързо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам Стаг, свиря с 11-ки и имах същият проблем. Затегнах му пружините до край и сега е добре. Свалих и ръчката щото ме пращяха стуните като свирех с пръсти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парче дърво! -това ще е моето решение за което не се бях сетил!!! Благодаря искренно!

 

Радвам се че съм помогнал! :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набих една батерия АА между дървото и тремолото, понеже нямах подходящо дървено трупче и заспа.... Снимки няма как за съжаление нямам с какво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Възкресявам древната тема с конкретно питане - как да застопоря EDGE 3 тремоло "ни напред - ни назад" без да успея да си повредя китарата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С трупче, както казаха колегите по-горе. Виж струните коя част на къде я опъват и я подпри с трупче да не отива в тази посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дървеното трупче изглежда много добро решение, но като един истински българин си натъпках луфта между дървото и тремолото с нагъната хартия. Чиста работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.