Jump to content
Българският форум за музиканти

Анти-плейбек демонстрация по ТВ


ronia

Recommended Posts

Трябва да си много голям, за да покажеш на публиката в залата с всички възможни средства, че в момента НЕ пееш на живо! Браво на Роб Бърч! ГОЛЯМ е! А тази телевизия какво по-точно си мисли - че истинските звезди ще коленичат пред нейното величие ли, що ли?

 

Умрях си от кеф! Някой друг гледа ли го?

 

:)

Редактирано от ronia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе, не съм го гледал но звучи добре !

 

В тази връзка Насо Русков с Babyface Clan беше направил същото преди доста години.

 

Бяха ги поканили за новогодишната или коледна програма на БНТ, не помня, при което на средата на песента всички пуснаха инструментите а Насо Русков извади листче с надпис "Свирим на плейбек" пред камерите и остави микрофона :rolleyes: Беше гот, особено защото публиката която бяха накарали да танцува наоколо упорито се опитваше да не забележи какво става и изглеждаха много объркани горките :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ хахахах сещам се за въпросното "шоу" беше голям майтап наистина с Русков ... сещам се и за група ПИФ веднъж бяха излезли на плейбек всеки взел инструмента на другия и се правеха че свирят...най смешен беше китариста Ванката, който е 3 глави по нисък от Любака - пианиста и клавира му беше до гърдите :girl_cray2: веднъж и с моята екс група се лигавихме така по Нова ТВ...беше за някаква класация не помня :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eee изпуснал съм значи :punk_guitar: Евала на пича иначе :thumbs_up:

 

 

Едит: Намерих го във Вбокса и се размазах :thumbs_up:

Редактирано от Rock Forever
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Това е линк към нещо друго, но със същото послание :icon_shithappens:

 

П.п. Това също (не съм фен на групата, но Брус е пичага) -

Редактирано от VERSUS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по-жалко нещо от това да накараш изпълнителя, който си поканил, да ти пее на плейбек - няма. За някоя звезда, която името си не може да каже без плейбек и само може да се усмихва на публиката, разбирам, ама да накараш талантлив музикант да се прави на клоун на фона на запис е грозно, а и малко обидно. Тъпо е, че става все по-често срещана практика. :jazzband: Всеки, който го прави си заслужава гаврата. :)

 

Бях гледал Babyface Clan по БНТ тогава, но бях малък и не подозирах, че от БНГ може да са толкова зле, та не разбрах какво става - чудех се защо пеят на плейбек след като не им харесва. :greenball:

 

Още по темата:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че тази практика не се увеличава, а напротив - намалява. Или поне стои на едно равнище последните години. Но, ако се загледаш в live изпълнение от 60те години почти всички са така, поради липсата на подходяща техника, предполагам. Само че тогава никой не се възпротивявал и има доста забавни изпълнения, сега се сещам за едно на Rolling Stones, където пред Джагър даже няма микрофон и той компенсира с още повече танци от обичайното :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да преди доста време бях гледал този клип на Крийм и много се смях,защото басиста Джак Брус свиреше с китара вместо с бас,а на главата и беше закачил плюшена играчка.Клептън си личи колко му е тъпо да пее на плейбек,а барабаниста не може да уцели времената на записа :rocker: много е забавно.

 

Cream

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^На твоя линк ми излиза публикуване на нов коментар с цитат на поста на VERSUS.

 

А това за плейбека не винаги е по желание на изпълнителя,но понякога може би се налага.Ето една интересна ситуация по време на такова изпълнение.

http://www.youtube.com/watch?v=Tal73UwEKvs

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.п. Това също (не съм фен на групата, но Брус е пичага) -

Ахаха е не, нереално яко, умрях от кеф :):hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

веднъж на един наш концерт с бандата искахда да пейм на плейбек.. беше отвратително ама се измъкнахме - на саундчека нарочно се паихме че се разминаваме (аз съм дръмър и на мене м е най-лесено да се разминавам) и ония айде ше пейте лайв.. та и си пяхме лайв не на плейбек ;Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е линк към нещо друго, но със същото послание ;)

 

П.п. Това също (не съм фен на групата, но Брус е пичага) -

 

 

 

 

Леле тук Кобейн звучи като Елуд (Дан Акройд) от Блус Брадърс!! 1 към 1 ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.