Jump to content
Българският форум за музиканти

Сценична треска


evans

Recommended Posts

Аз пък перди гълтах по 5 валеряна преди да излезна пред публика. Яко ме тресеше, ша знаете. Гииипс! А сега нямам тоя проблем. Джасвам един ром за гласеца и се качвам на сцената. Така че явно треската отминава с опита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Отговори 140
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз имам треска само преди продукция по ударни инструнти, защото тогава всички те гледат под лупа и някой като сгреши и като знам винаги как си казваме "Аа тука как го осра", а докато съм с групата ми няма проблем, там винаги публиката е реагирала добре на каквото и да напрвиш на сцената и това винаги те отпуска да покажеш себе си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

аз обикновено се държа като пълен идиот целия ден преди участието . утре имам свирене и днес незнам каде съм а вече имам солиден опит макар и пред малко публика . утре просто няма да може човек да говори с мене:greenball:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Еми..аз имам сценична треска..днес ми беше първият концерт с групата ми аз съм бассист и вокал и мн се притестявах да пея :) но с времето ще отмине :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

При мен пък премина тази треска преди свирене, но само в клубове, като се наложи да свирим на по-голяма сцена и си се сдухвам. Особено на разни фестове...докато чакам другите банди и съм превъртял... Но това е само преди да се кача на сцената. В момента в който се кача всичко минава :) Преди се наливах за да ми е спокойно, но сега вече пийвам по едно, две големи и нищо повече :) Наздраве по този случай :)

Редактирано от HOSHUNKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря по сцени от 5 годишна, сценичната треска изчезва единствено с много репетиции :(

И също така.. научих се да не свиря с "професионалисти" , които са толкова добри, че нямат нужда и време да репетират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Преди продукцията бях гладен и хапнах 1 кофичка кисело мляко. Седнах аз на репетицията изсвирих си квото трябва всичко наред. След 30-40 мин. дойде моя ред да свиря пред всички. Не бях много наспан и някак си ми беше много кофти. Пиеската която в къщи я свиря на 99% с динамика, пред толкова хора я изсвирих на 60%. Имах чувството че го свиря за пръв път. Тва се случи преди 30тина минути и се чудя, толкова съм се трудил и накрая една пиеса която е три пъти под моето ниво защо не се получи. То какъв е смисъла да продължавам да се занимавам тогава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди продукцията бях гладен и хапнах 1 кофичка кисело мляко. Седнах аз на репетицията изсвирих си квото трябва всичко наред. След 30-40 мин. дойде моя ред да свиря пред всички. Не бях много наспан и някак си ми беше много кофти. Пиеската която в къщи я свиря на 99% с динамика, пред толкова хора я изсвирих на 60%. Имах чувството че го свиря за пръв път. Тва се случи преди 30тина минути и се чудя, толкова съм се трудил и накрая една пиеса която е три пъти под моето ниво защо не се получи. То какъв е смисъла да продължавам да се занимавам тогава?

Това и при мен се получи миналия път (най-вероятно ще стане и в петък(да 3-тата ми продукция :mellow: )) , но смисъла да продължаваш е , че след време от 60% ще стане 61 , по-късно 70 и така до 100... :rolleyes:

Поне така си го обяснявам аз...

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво беше това?!Вече не помня ама беше яко вълнение,като това да видиш някоя мацка дето те кефи и ти се размазваш ама тя не знае :cheers2:Ми като си хапнал и пийнал последното нещо за което ще се сетиш е нещо да те тресе.Общо взето се преудолява с много излизания на сцена и с различна публика.Сега ми е по-притесно когато изляза с по-добри музиканти от мене на сцената,не мисля толкова за публиката колкото за тях.Ами тва е практика баце!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам големите артисти и музиканти винаги страдат от сценична треска. Друго няма да казвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама защо говорите за страдане, за спек и тн ... просто адреналина в кръвта се вдига и човек трябва да се наслаждава на това. Важното е да мислите и да не правите глупсоти ... аз така като се качих веднъж на сцената реших че баса ми не е настроен, взех да го ръчкам и му ибах мамата ... целият концерт се настройвах м/у песните и през цялото време имах чувството че съм фалшив.

 

Та, наслаждавайте се на тръпката, елиминирайте всички вредни елементи ... и това е .. не е нужда да я преодолявате "треската" - по-добре я изживейте!!!

 

само мое мнение по въпроса

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-силно е като си си чакал реда за изпълнение известно време и чуваш как те обявяват.

Тълпата реве, пляска, свири с пръсти в устата....

И ти трепериш, скърцаш със зъби, подскачаш на едно място....Имаш чувството, че ще се взривиш, космите по врата ти настръхват..

Великолепно чувство...

Слагаш мислено маската си, ухилваш се, излизаш, хващаш си инструмента, поглеждаш публиката, включваш се и засвирваш по-добре от всяка репетиция...

Чуваш как всички пощуряват и започват да припяват парчето с вас....

И разбира се, ако се отнесеш се объркваш някъде, но важното е после да се излезе....и без това малко хора ще са усетили...

 

Ух, че се развълнувах :(

Редактирано от Surikat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз никога не съм имал притеснение...

 

Просто тръпката в стомаха и гърдите...

А в момента в който погледна публиката и засвиря ,е най-щастливия който мога да преживея...

 

Според мен притеснението е знак за несигурност :О .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз не се притеснявам особено, не бих казал че съм превъзбуден, ама и двата пъти, в които съм свирил на концерт малко бях вцепенен , смисъл някоя по-завъртяна фраза като дойде и супер много се съсредоточавам и не звучи така както звучи като си я свиря вкъщи, та това е, предпоалгам че след някоя друга година и тва ше мине

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.