Jump to content
Българският форум за музиканти

Конфигурация с Quad Core


dimitarshenkov

Recommended Posts

  • Отговори 102
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Честно казано, не е особено на добре. Така като гледам Gigabyte-a на LOE е в пъти по-добре, макар че има доста пикове.

 

Ето как стоят при мен нещата (AMD64 x2 3800+/Asus A8N-SLI Premium/2x1 GB Corsair XMS DDR400 CAS Latency 2.0):

 

dpc_latency.jpg

 

Текуща латентност 4 us, максимална 5 us.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при това без да правя ни6то,без натоварване явно има проблем какъв ли е?дали имат връзка?

Редактирано от dimitarshenkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами причините са или кофти драйвери или проблемен биос, или комбинация от двете.

 

За гигабайтското дъно което ти препоръчах има биос който изглежда се справя с този проблем. Може би не е лоша идея да проучиш дали има по-нов биос за твоя Асус или пък да се обърнеш към техническата поддръжка на Асус.

 

Ако това не е решение, остават следните варианти - забраняваш едно по едно устройствата докато откриеш виновника (при мен в една много стара конфигурация това беше една не особено качествена лан карта на realtek).

 

За съжаление има поне два потенциални източника на проблеми, които не можеш да забраниш - контролера на хард диска и видео картата. Вариантите за тези две устройства са да пробваш по-стари / по-нови версии на драйверите. Ако видеокартата е nVidia, има голяма вероятност със стари драйвери проблемът да изчезне - имаше такива оплаквания по форумите, че с по-новите драйвери се появява DPC latency и съответно се появяват проблеми със загуби на буфери на аудио интерфейса (т.е. припуквания и други артефакти).

 

Сега обаче като се замисля, имаше и едно оплакване от SpeedFan - изглежда постоянното следенето на датчиците на дъното води до по-висока DPC латентност. Ти беше споменал, че имаш инсталиран някакъв софтуер който ти следи вентилаторите и други параметри на дъното - разкарай го (направо го деинсталирай), рестартирай и измери DPC латентността отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая пробрама мога да ти кажа че е вятър работа, или поне със сигурност има проблеми с отчитането при четириядрени системи

абсолютно същата конфигурация като тая която постнах вчера, същото видео, същото дъно, само процесора е четириядрен - и е същото което каза този пич - не мърда от 1000 - аз имам чуството че вместо реален резултат връща обратно тест интервала

 

 

я вземи си понатовари малко системата да видим дали ще ти покаже няква промяна, дали избщо ще отчете нещо, защото аз у нас пусках кво ли не, всякакви програми ала бала и стойностите си стоят все едни и същи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се, дали въобще си заслужава да те убеждавам. Ползва се от много професионалисти, както и от много любители като нас и е един от най-лесните начини да е установи до колко е стабилна системата за риъл тайм обработка на потоци от данни като аудио, видео и т.н.

 

Ако все пак ти е интересно, ето къде можеш да прочетеш как работи, какво прави и т.н.: http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml

 

 

Ето как един пич с MSI дъно се е справил с проблема(преди ъпгрейда е бил с евтино дъно Asrock и не е имал такива проблеми):

 

http://forum.msi.com.tw/index.php?topic=120258.0

 

Първоначална ситуация и проблеми с аудио и видео:

 

P43DPC-1.jpg

 

След ъпдейт на биоса:

 

"Fixed! New Beta BIOS sorts the problem. Audio and Video really SMOOTH now!"

 

DPCLatencyfixed.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И понеже визираш Quad Core процесори - работи си чуедесно и при quad core машини. Тъй като нямам десктоп машина под ръка с quad core, ето една от сървърските ми машини с Quad Core Xeon:

 

HP Proliant ML150: Quad Core Intel Xeon @2.5 GHz (45нм), 8 GB RAM и т.н. (дъното един господ го знае кой го е произвел, имам съмнения за SuperMicro, но естествено пише Hewlet Packard на него).

 

Без натоварване:

 

dpc_latency_xeon_no_load.jpg

 

Покачване на натоварването (пускане на инстанция на Oracle 11g):

 

dpc_latency_xeon_oracle_starting.jpg

 

 

Естествено флуктуациите са малки, тъй като машината е стабилна и с наистина добри компонененти, явно добър биос и добри драйвери. Операционната система също допринася за стабилната работа - Windows Server 2008 Standard x64.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми не знам кво си чел по форумите - аз ти говоря на база на опит, направен от мен, с машините които са ми под ръка - абсолютно идентични конфигурации без процесорите, същите драйвери и същия биос - резултатите коренно различни, иди се чуди що така ;)

 

както и да е де, на мен не ми е проблем, системата ми си работи супер дори и при абсурдни натоварвния :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, как звучиш - само ти говориш от собствен опит, а до вчера не беше чувал за това тулче. Имам доста опит с DPC Latency Checker-a, ползвам го да си настройвам машините и явно имам доста повече опит с него тъй като ти явно не беше чувал за него преди тази дискусия.

 

Примера от форумите на MSI дадох за да видите и чужд опит и че проблеми има не само с Asus, но и с други дънни платки.

 

Преди малко се сетих, че имам едно демонстрационно сървърче в Канада, което е точно с Intel Quad Core Q6600 - абсолютно идентичен процесор с вашите. Ето скрийншотове от там:

 

dpc_latency_canada_server.jpg

 

Има флуктуации и от време на време има пикове. Като цяло не е толкова стабилна машината, като тези които сам съм си сглобявал или съм си избирал при покупка, но канадците не ми дадоха избор какви да бъдат компонентите, можех да избирам само какъв да е процесора, колко памет и т.н. - предполагам са ползвали възможно най-евтината дънна платка, възможно най-евтините памети и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще, почвам да разбирам хората, които спряха да пишат в този форум.

 

Повече нямам какво да кажа по тази тема - дадох предостатъчно примери, както от моята практика, така и чужд опит, също така се опитах да помогна като дадох някои идеи какво може да се пробва. Който иска да се възползва, който не иска - прав му път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля ,4е подхождате прекалено емоционално ,кето не професионално ,а 4овек трябва да е по-снисходителен към пита6тите...

 

м/у другото мисля 4е намам граунд луп, в4ера изолирах и никва промяна,кабелите са ми с разка4ен 6илд от едната страна но 6ума си остава..

Редактирано от dimitarshenkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда... кво я тачиш тая програма, все едно е твое дело :drummer: малко по-спокойно, все пак света не се върти около тва нещо, а и въпреки че на мен ми показва почти 1000 пак си е зелено и пише че всичко е ок ;) а неуспоримия факт е че системата ми върви като пушка, ако искаш може да направим и някакъв по реален тест на твоята и моята система и да преценим как стоят нещата на практика не на теория

 

тая програма доста ми напомня sisoft sandra - програма която "мери" ама тва какво мери, и тва че показанията и са много далече от една действителна ситуация - вятър работа дето се вика

 

едва ли на този пич точно тва му е проблема, както вече казах поради напълно неясни причини тая програма показва високи стоийности на едното ми пц, а на другото не, макар че са 99% еднакви, но въпреки показанията и всичко си върви превъзходно

 

и преди съм го срещал този туул, но поради някаква причина не го сметнал за достатъчно показателен, предпочитам тестове с реални приложения които се ползват за вършене на работа, от колкото няква програма която ... едва ли някой си има идея какво точно измерва и защо отчита така

 

както вече казах дъната на двете системи са еднакви, видео картите са еднакви, драйверите са еднакви, паметта е еднаква, единствената разлика е в процесора

 

бтв понеже аудио картата на четириядрената система е усб - може би и тва има нещо общо

 

склонен съм да си променя мнението ако ми покажеш ситуация, в която показанията на тази програма дадат реално отражение върху системата, според тази програма разликата между моята система и твоята е огромна - при теб показва 4-5, при мен почти 1000, това си е 200 пъти разлика, сигурно има ситуация в която ще се изрази до такава степен че да се усети- говоря разбира се за някакво реално приложение. но до тази ситуация тази програма се реди до многото други програми които мерят синтетични неща, които нямат връзка с действителноста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам намерение да ти доказвам каквото и да е било. При мен този софтуер върши чудесна работа и ми е помагал да се справям с такива проблеми няколко пъти. Системата ми работи чудесно при ултра ниска латентност от 0.66 мс при 24бита/96КХц и въобще не ме вълнува при теб как е, нямам намерение да си мерим онези работи. Както казах по-рано - като не те вълнува/не ти помага и т.н. - прав ти път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

странно ми е д а има такива малки колебания при голямо натоварване,тва пове4е прили4а на стати4на система, а латенцията при юсб по принцип уж била по голяма така поне 4етох тука по форума,затова порепоръчват 1394 Firewire

Редактирано от dimitarshenkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.