Jump to content
Българският форум за музиканти

Конфигурация с Quad Core


dimitarshenkov

Recommended Posts

Това вече е друга тема. Така поставени нещата, в комбинация с това че и при изключен пулт (каквото и да имаш в предвид под изключен) го има този шум започвам да си мисля, че става въпрос за ground loops - разкачи всички кабели от/към звуковата карта и пусни само едни слушалки на нея - ако не се чува този шум, значи имаш проблем с ground loop. Ако това е проблема вероятно би помогнало като си сложиш новата звукова карта да я свържеш с балансирани кабели към пулта - една от схемите за балансирани кабели предполага ширмовката да е свързана само с едното устройство, така се избягват ground loops.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 102
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

дам, тази възможност я споменах вече, само че едва ли може просто да цъкне gound lift тей като тази карта няма

 

също така може и някой калпав кабел да прави проблем

 

ако във входовете на картата няма нищо включено има ли шум?

 

също така е възможно контакта да не е заземен, след като има шум и без мишка, главния заподозрян е 60 Хз брума на електрическата мрежа

 

аз говорих за регулатори на... големи вентилатори, стайни, не тези на ПЦ-то, едва ли те ще вкарват смущения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вече е друга тема. Така поставени нещата, в комбинация с това че и при изключен пулт (каквото и да имаш в предвид под изключен) го има този шум започвам да си мисля, че става въпрос за ground loops - разкачи всички кабели от/към звуковата карта и пусни само едни слушалки на нея - ако не се чува този шум, значи имаш проблем с ground loop. Ако това е проблема вероятно би помогнало като си сложиш новата звукова карта да я свържеш с балансирани кабели към пулта - една от схемите за балансирани кабели предполага ширмовката да е свързана само с едното устройство, така се избягват ground loops.

[/q

 

кабелите са балансирани,пулта го изклювам от захранването,наистина оба4е на слу6алки няма 6ум,картата със същите кабли и монитори няма6е този проблем на стария ми комп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вече е друга тема. Така поставени нещата, в комбинация с това че и при изключен пулт (каквото и да имаш в предвид под изключен) го има този шум започвам да си мисля, че става въпрос за ground loops - разкачи всички кабели от/към звуковата карта и пусни само едни слушалки на нея - ако не се чува този шум, значи имаш проблем с ground loop. Ако това е проблема вероятно би помогнало като си сложиш новата звукова карта да я свържеш с балансирани кабели към пулта - една от схемите за балансирани кабели предполага ширмовката да е свързана само с едното устройство, така се избягват ground loops.

[/q

 

кабелите са балансирани,пулта го изклювам от захранването,наистина оба4е на слу6алки няма 6ум,картата със същите кабли и монитори няма6е този проблем на стария ми комп.

 

нямам стайни вентилатори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кабелите са балансирани,пулта го изклювам от захранването,наистина оба4е на слу6алки няма 6ум,картата със същите кабели и монитори няма6е този проблем на стария ми комп.

 

 

нямам стайни вентилатори

Редактирано от dimitarshenkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест ползваш Audigy Platinum или нещо от сорта, защото нормалните аудиджита са с небалансирани кабели. Ако кабелите си ги правил самичък и си свързал масата на двата конектора, пробвай да я разкачиш от едната страна. Виж първата схема от тази картинка:

 

n110fig4a.gif

 

Ширмовката е свързана само с единият конектор (този в ляво).

 

Другият вариант е да изолираш замасяващите пластини на шепселите (примерно с изолирбанд) на компютъра, мониторните колони и т.н и да пробваш дали това подобрява ситуацията, макар че това не е особено добър вариант за дългосрочна употреба.

 

Стана ясно, че си сменил само компютъра, и е ясно че причината е в него - захранване, регулатори по дънната платка и т.н., но май ще ти се наложи да се бориш с този проблем извън компютъра или да се надяваш че новата звукова карта ще се справи с този проблем.

 

пс. LOE, предполагам имаш в предвид 50Hz - все пак в България живеем :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кабелите са 4исто нови взех ги за новата конфигурация, но ба4каха идеално и на старата(аудижи 2 лайв),тва за масата е идея,така 6те разбера дали има граунд луп.

Редактирано от dimitarshenkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да де печатна грешка :girl_witch:

 

друг вариант е новото ти захранване да вкарва шумове, но според мен просто не ти е заземена конфигурацията, може дори шукото на контакта да не е свързано с нулата даже :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Ясно, но старата ти конфигурация изглежда не е предизвиквала ground loop проблеми и кабелите не са били от значение.

 

В същност какви са точно кабелите - TRS -> XLR или TRS->TRS? XLR->XLR ги изключвам като вариант, защото ако си ги взел за новата карта няма да ти вършат работа - Audiophile-a е с TRS входове/изходи. Пак ти казвам - едно безболезнено и лесно решение в твоя случай е да ползваш балансирани кабели с ширмовка закачена само към единият конектор.

 

Между другото Ауидиофил 192 е много приятна карта - ползвах преди време такава карта и бях много доволен. Единственият и недостатък е, че няма превключване -10/+4dB и върви само на про нивото от +4dB, но при положение че хората си я вземат за да я ползват с балансирани кабели, -10 не представлява реална нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Ясно, но старата ти конфигурация изглежда не е предизвиквала ground loop проблеми и кабелите не са били от значение.

 

В същност какви са точно кабелите - TRS -> XLR или TRS->TRS? XLR->XLR ги изключвам като вариант, защото ако си ги взел за новата карта няма да ти вършат работа - Audiophile-a е с TRS входове/изходи. Пак ти казвам - едно безболезнено и лесно решение в твоя случай е да ползваш балансирани кабели с ширмовка закачена само към единият конектор.

 

Между другото Ауидиофил 192 е много приятна карта - ползвах преди време такава карта и бях много доволен. Единственият и недостатък е, че няма превключване -10/+4dB и върви само на про нивото от +4dB, но при положение че хората си я вземат за да я ползват с балансирани кабели, -10 не представлява реална нужда.

 

XLR->XLR са ,незнам 6ирмовката как е зака4ена,но дори да я разка4а проблема ако е от ПЦ-то 6те си остане само кадето намя да го 4увам.6укото Е заземено

Редактирано от dimitarshenkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще ти трябват нови кабели за Аудиофила - TRS->XLR. Ако разкачиш ширмовката от едната страна ще прекъснеш ground loop-a и не само че няма да го чуваш, но той няма и да съществува. Също така, ако премахнеш замасяването на шукото като изолираш замасяващите пластини ще елиминираш възможноста за ground loop през него, но това не е вариант за нормална употреба и е опасно, така че по-скоро става въпрос за проба дали в това е проблема.

 

Само да поясня ако някой друг чете темата - трикът със свързването на ширмовката само към единият конектор е приложим САМО за балансирани кабели, при небалансиран кабел резултатът ще е плачевен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще ти трябват нови кабели за Аудиофила - TRS->XLR. Ако разкачиш ширмовката от едната страна ще прекъснеш ground loop-a и не само че няма да го чуваш, но той няма и да съществува.

 

Също така, ако премахнеш замасяването на шукото като изолираш замасяващите пластини ще елиминираш възможноста за ground loop през него, но това не е вариант за нормална употреба и е опасно, така че по-скоро става въпрос за проба дали в това е проблема

 

именно така 6те установя дали това е проблема .Да разбрах 4е 6те ми трябват TRS->XLR ,но след като преди не съм имал този проблем зна4и ,по скоро имам не6то незаземено в новото ПЦ можеби,но не е софтуерен проблем?

Редактирано от dimitarshenkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина на слушалки няма проблем, остава основно варианта с ground loops. Може да има и друга причина, но поне за сега така твърди моята кристална топка :hysterical: Сподели после колко е DPC latency.

 

LOE, ако не те мързи, би ли проверил колко е DPC latency и при теб и да споделиш марка/модел дънна платка.

 

Покрай тези разговори почнаха да ме сърбят пръстите за поредният безмислен ъпгрейд :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.