Jump to content
Българският форум за музиканти

Как си настройвате Snare-a?!


Recommended Posts

Ако в продължение на само една-две песни пердашиш стабилни римшотове, дори и не чак толкова силно, ако барабанчето не е с ужасно натегната кожа или ако няма пластмасови шайби под железните на болтовете, ще се поразстрои от вибрациите. Моите и двете за щастие имат пластмасови шайби и те наистина много помагат в това отношение. От сума ти време зяпам по железариите и подобните магазини за такива шайби, за да си сложа по останалите барабани, но досега не съм намерил подходящи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Мене ме е учил Бойчана да си настройвам снеъра. Първо - задължително се настройва без корди!!! Долната кожа - една идея по-опъната от горната. Равномерен (еднакъв) звук при всеки болт. Работата е капризна и пипкава и точно когато реша, че вече е готово и сложа слушалките, в рях чувам гадно, мазно обертонче спотаено в 1/6 оборот на някое от болтчетата... За себе си лично, по време на запис, променям опъна на кордите в зависимост от темпото на парчето. Всеки колега може да си представи как звучи балада с натегнати корди и парче при 170 метроном с отхлабени корди... :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега много стабилно си предаша без корди,защото ме кефи как звучи...иначе въобщя не се моря да го настройвам... да е натегнато и да звучи стегнато пък ако име някаквъ излишен шум чинелите заглушават...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално при резонансната кожа не съм съгласен, че всичките болтове трябва да са еднакво натегнати. В един от първите броеве на Модърн Дръмър, на които съм попадал, прочетох един пиниз, който години наред ми върши ценна работа. Значи четирите болта, които са от двата края на пружините, се отпускат малко в сравнение с другите и по този начин се намалява много успешно бразденето, особено когато принципно ги държиш пружините не много опънати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Значи четирите болта, които са от двата края на пружините, се отпускат малко в сравнение с другите и по този начин се намалява много успешно бразденето, особено когато принципно ги държиш пружините не много опънати.

и аз съм чувал за този трик, върши работа но при сравнително доста отпуснати пружини, иначе снеъра си настрйвам по следният начин.

 

долна кожа опъната почти на МАХ , горната тон, тон и половина под нея. пружината не много пренатегната.харесва ми точният и рязък звук . понякога в зависимост от кожата слагам допълнителен демпващ обръч. последните ми 2 кожи са били ремо поуерсток 3 и 4. и двата модела са с "вграден" демп обръч . по ми харесва 4-ката ,щото е двуслойна, и звука е леко по мазен сравнение с еднослойният модел, а и е по издръжлива самата кожа

 

в моменти съм имал и две соло барабанчета, като всяко го настойвам различно. това пред мен е рязко и точно, това което е отдясно(аз съм левичар) е с дълбок и продължителен тон(по отхлабени пружини и кожи.)

 

всичко си опира до вкус и най-важното е вида на барабанчето. за мен няма само два вида барабанчета(дървено или метално) ,важно е от какъв материал е направен снеъра, колко пластово е, дебелината на пластовете. за какъв стил ще го използваш. хварлил въм око напоследък на един модел на MAPEX от bell brass .. обаче 1100$ как да ги дадеш за барабанче

Редактирано от tryagain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.