Jump to content
Българският форум за музиканти

как се "съживявате" преди концерт


preIbanez

Recommended Posts

^...не е точно така...аз съм китара и вокал...а без кафе съм като провиснал х*й...и не само не мога да уцеля прагчетата...а също така темпото...ритъма...и т.н. ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Предишния ден и деня на концерта не свиря. . .преди концерта една сазка след това едно кафе...малко мотивация от страната на публикат...и си чук = ))може и винце и след това кафе...тва също върши добра работа = ))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи много от участието /какво е точно/. Например, аз пея в един хор, където на концерти трябва да виснеш поне 40 минути всяка част като пън, че и да пееш на всичкото отгоре. Звучи лесно ама колко се припада и каква мъка е това - няма да коментирам. Пък и соло да имаш - тва си е сигурна смърт. В този хор ни задължават в деня на концерта между 12 (1) и 3 следобяд да спим. Никакви други занимания същия ден /НИКАКВО училище/, никакво говорене почти, никакви ядки, никакво газирано, нищо сладко за пиене, никакъв шоколад, никаква тежка храна, НИКАКВО КАФЕ, ЦИГАРИ И АЛКОХОЛ, ама за сметка на това МНОГО въглехидрати и вода. Желирани бонбони, банани, и добрите стари лимонови резенки, и в почивката или малко преди концерта нещо като сандвич с бял хляб, масло и кашкавал. Иначе се налага да ни изнасят от сцената като трупове... После след концерти гледаш как зад сцена и в съблекалнята се припада, как на хората им тече кръв от краката заради скапаните обувки, ноо важното е че на сцената всички са перфектни :)

 

Друго - в мюзикъла, в който пея пък е баш обратното - генералната ни репетиция е малко преди участието. Иска се само да сме спокойни, но и активни /мюзикъла е "Коса"/. Пак трябва да се яде лека храна и да се пие много вода. Ако на сцената има движение е къде-къде по-лесно, казвам го от личен опит. Просто трябва човек да си е починал, и да се чувства комфортно. Друго нещо което звучи смотано, ама си е баш така, са дрехите. Веднъж направих грешката да изляза с прашки и мнооого тесни дънки на сцена :wub: . Е вярвайте ми идеше ми да събуя дънките /заради които ходех като с гипсирани крака/ и да си измъкна прашките от задника /които сигурно ми бяха влязли в дебелото черво/, ама не го направих. После имах рани :greenangel: Тая грешка повече не я повторих :wub:

 

Айде засега е това от мен че ме мързи да мисля :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...наистина полезно инфо даде...благодаря...някой от приомите възнамерявам да ги прихвана...между другото ако си говорим за "коса" в театър "софия"...много добра интерпретация сте направили...много ме зарадва като я гладах...а ти кой/коя си там?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...наистина полезно инфо даде...благодаря...някой от приомите възнамерявам да ги прихвана...между другото ако си говорим за "коса" в театър "софия"...много добра интерпретация сте направили...много ме зарадва като я гладах...а ти кой/коя си там?...

 

Не е в театър София. Още не е направен изцяло, засега е готов наполовина и изнасяме като реклама само няколко песни

/например "Манчестър Инглънд" и "Акуериъс"/. Не е кой знае колко сериозно, правим го главно за кеф. Ролите са временни, така че

още не се знае кой кого точно ще играе. А иначе миналата година участвах в друг мюзикъл, пак същите хора го правеха и ситуацията

беше същата като в предишния ми коментар :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи много от участието /какво е точно/. Например, аз пея в един хор, където на концерти трябва да виснеш поне 40 минути всяка част като пън, че и да пееш на всичкото отгоре. Звучи лесно ама колко се припада и каква мъка е това - няма да коментирам. Пък и соло да имаш - тва си е сигурна смърт. В този хор ни задължават в деня на концерта между 12 (1) и 3 следобяд да спим. Никакви други занимания същия ден /НИКАКВО училище/, никакво говорене почти, никакви ядки, никакво газирано, нищо сладко за пиене, никакъв шоколад, никаква тежка храна, НИКАКВО КАФЕ, ЦИГАРИ И АЛКОХОЛ, ама за сметка на това МНОГО въглехидрати и вода. Желирани бонбони, банани, и добрите стари лимонови резенки, и в почивката или малко преди концерта нещо като сандвич с бял хляб, масло и кашкавал. Иначе се налага да ни изнасят от сцената като трупове... После след концерти гледаш как зад сцена и в съблекалнята се припада, как на хората им тече кръв от краката заради скапаните обувки, ноо важното е че на сцената всички са перфектни :thumbs_up:

 

Друго - в мюзикъла, в който пея пък е баш обратното - генералната ни репетиция е малко преди участието. Иска се само да сме спокойни, но и активни /мюзикъла е "Коса"/. Пак трябва да се яде лека храна и да се пие много вода. Ако на сцената има движение е къде-къде по-лесно, казвам го от личен опит. Просто трябва човек да си е починал, и да се чувства комфортно. Друго нещо което звучи смотано, ама си е баш така, са дрехите. Веднъж направих грешката да изляза с прашки и мнооого тесни дънки на сцена :girl_cray2: . Е вярвайте ми идеше ми да събуя дънките /заради които ходех като с гипсирани крака/ и да си измъкна прашките от задника /които сигурно ми бяха влязли в дебелото черво/, ама не го направих. После имах рани :) Тая грешка повече не я повторих :greenball:

 

Айде засега е това от мен че ме мързи да мисля :girl_witch:

 

:ok::offtopic-001:

Абе вие младежтта сте много изнежени :D

 

А ние (ходилите в казарма) какво да кажем като всеки няколко дена трябваше да висим като увехнали марули на някоя вишка посред зима по 8 часа, други 8 да чистим и търкамме и евентуално, ако сме късметлии, да поспиваме 4- 5 ако някой психопат не дойде да низрита на двора да залягаме с противогаз на мутрата.

 

И за да не е съвсем офтопик, редовия кръчмарски музикант по корабите или в Норвегия, редовно си свири по 6 часа на вечер, като при това през цялото време трябва и да пее, а китарата ( ако същия е китарист) да му къса рамената. И цялото удоволствие по 6 месеца минимум.

 

Я се стегнете :D, вие ако два сета с хора припадате, когато трябва наистина да работите (предполагам, че още си в училище) ще измрете без време :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...kolio_k...знам че имаш сериозен сценичен опит...все нещо би могъл да споменеш като приом по темата...освен казармените спомени разбира се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^...това ми се е налагало да го правя пред българската и македонската публика...на другите места публиката си е публика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

за чека съм трезвен...малко джакче за първия сет! от там натаък си свивам от вълшебните цигари + минерална вода!!! но не пафкаите преди сет номер едно,4е се губи контакт с публиката!!! и никаква химия....!!!ако свирите 4асно парти за чичковци и лелки с пари,просто се усмихвайте и се напивайтезаедно с тях ! нито по бързо,нито по бавно!!!!колкото и да си скапан номера винаги минава!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам, много лошо направиха махайки казармата, аз като служих станах свидетел на това как от абсолютните мърди (имаше хора които не можеха да направят дори 1 набиране на лост, а от рота 360 човека само аз и още един си изкарахме норматива) станаха хора. И сега като я няма казармата лекенцата ще си останат лекенца завинаги, което си е в техен минус

 

инъче добър коктейл за събуждане преди концерт поне за мен е едно дълго кафе с 1-2 редбула, само че наистина не го препоръчвам на хора със слаби сърца и сърдечни проблеми, защото сърцето яко се разхлопва като се пораздвижи човек малко

 

друг начин за събуждане, също така и напълно съвместим и допълващ се с предишния, е взаимнстван от колегата Вай - удряш един яко бърз спринт към 100-200 метра да ти се събудят чарколаците

 

тва което не препоръчвам в никакъв случай е употребата на какъвто и да е алкохол (2-3 бири не влизат в тази категория), особено в компанията на "вълшебните" цигарки за които колегата по-горе говори - това е пагубна комбинация, алкохолът е враг Н1 на координацията на тялото, а в компанията на канабис действието е изключително неблагоприятно за музикална дейност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност какво е т'ва как се съживявам.

Има работа за вършене - напрягам се да я свърша максимално добре.

Ама бил съм уморен...

Ми ако съм доктор и ме дигнат от леглото и накълцам някой накриво. Примерно му изчегрътя далака вместо жлъчката и к'во.

Ма аз щото от леглото... и затуй се пообърках.

Както посочи колегата. Изпуталяви се народеца.

'Секой гледа култура, изкуство, транквиланти, а да се понапъне малко - нечем, че зор т'ва напъването.

Оная година (лани) айдълчетата усмърдеха целия форум как не можели да научат един текст за една неделя, че видиш ли стрес било тва да те гримират и после снимат.

"МЪРДА" е отговора.

И армия требе да има и за жените, че да се види то, що е бойна задача в мирно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Като ви чета и мен ме хваща носталгия по БНА... :rolleyes: Някои хора, наистина имат нужда от марш на скок с пълно бойно по баирите в Сливница, примерно, за да спрат да мрънкат за глупости. После няма да има каво да се съживяват преди концерт. :cheers2: То си е приятна работа, която сама по себе си ти дава тонус и настроение. Ако пък си много разбит - ще пиеш 2 кафета, ще се раздвижиш, ще се стегнеш и това е. ;)

Не ме разбирайте погрешно не съм фен на казармата, но трябва да призная,че имаше и положителни страни. От друга страна на човек може да му мине лигнята като поработи 20 дена на строеж, да речем.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.