Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде да следвам висше с пеене?


Viki_Singer

Recommended Posts

Тъй като много бих искала да се занимавам с музика (по-специално с пеене - поп, джаз или рок), искам да разбера малко повече за кандидатстването. :happy:

Къде?

Как?

Какво се изисква на изпита?

Ще съм ви много благодарна ако ме осветлите по въпроса :dance:

:bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От София ли си? Ако да, МУЗИКАЛНАТА! Ако не, пак МУЗИКАЛНАТА :D Ако се интересуваш и няма никой, който да има инфо по въпроса, мога да поразпитам - познавам поне 16 момичета които учат там висше с оперно пеене, та ще ги питам как стои въпроса и с другите стилове :music:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря :thumbs_up:

Не съм от София.

Бих се радвала ако разбера нещо повече за изпита - какво точно включва.

Още веднъж мерси. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ами дано и аз успея да помогна!

 

 

Ако ти се идва към София, най-добрият вариянт е да запишеш поп и джаз пеене при Алис Бубаян. Слави се като най-добрата в музикалната академия. Най-добрият вариянт е да влезеш за една година-подготве-при нея (не знам точно как седят нещата), но ще се подготвиш и за останалите изпити там, като солфежа и елементарната теория. Ако найстина се интересуваш, потърси на сайта на академията. Мисля че има Инфо и най-малко се обади там :)

Ако ти се дават мноооого пари на семестър пък - влез в НБУ. Там и без подготовка влизаш. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B случай, че се интересуваш...има специалност поп и джаз пеене и във Великотърновският университет!

 

Приемният изпит е като на всякъде другаде, където искаш да учиш висше с музика!

Пеене, теория и солфеж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боварян, а не Бубаян (освен ако тази не е някаква нова арменска преподавателка по пеене, редом с Оникян).

 

 

А отговорът на твоя въпрос е еднозначен, кратък и точен:

 

Чужбина!

 

 

 

Не си губи времето с музикално образование в БГ!

 

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще подкрепя последното мнение. Аз записах в Лондон и от месец вече уча и съм супер изненадана от обучението тук. Не знам как го правят, но те стимулират до такава степен, че да даваш най-най-доброто от себе си. Аз съм за година в частен колеж, просто да се подготвя за тукашните изисквания за кандидатстване в държавни унита. И аз се оглеждам за джаззз пеене, за оперно ми е малко късно, в такъв случай Тринити е най-добрия избор, но там цифрата е...... Но пък тук взимат студенстки заеми и ги изплащат като завършат.

Моя приятелка, която учи от две години пеене в НБУ, е много разочарована от обучението там и сега също се оглежда за колеж в Лондон. Ако мога да помогна с нещо на някой, който се интересува, просто ми пишете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като споменах за Великотърновският Университет...забравих да спомена, че има също и класическо/оперно пеене.

Но така или иначе всичко е обединено в Педагогически факултет т.е. специалността е Педагогика на обучението по музика и след завършването се получава диплом за Учител по музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: Относно вузовете мога да кажа че има доста възможности вече : в Консерваторията както класическо така и джаз и поп пеене освен това всички места които имат специалност музикална педагогика може да се учи пеене НБУ,Софийския университет,Пловдивската муз.академия,университетите в Благоевград, Шумен и Велико Търново!

 

Успех. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Ще се възползвам от съветите. :icon_shithappens:

Ако някой има да сподели и други подробности, да пише :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е зле да споменеш какво точно искаш да учиш (опера, модерно) и какви езици владееш. Пък то това и от само себе си ще даде достатъчен отговор май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уча английски и немски,имам намерение да науча френски... :)

Пея предимно Blues,Jazz..Pop-Rock..такива неща :)

Чувала съм много добри отзиви за колежите в Англия(Лондон),за Швеция,Швейцария..,но малко и прекалено общи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей!Ако все още не си я видяла виж темата ми за Tech Music Schools в този раздел - на сайта на училището който съм написала има още по подробна информация а скоро ще има и страница преведена на български с курсовете и изискванията както и детайли за училището

Успех на всички които са се насочили към висше образование в чужбина - тъжно е да го кажа но за момента това наистина е в пъти по-добре от обучението в България Аз не съм учила нито в Консерваторията нито в НБУ но имам много приятели които учат там и са разочаровани Надявам се до няколко години ситуацията да се промени но дотогава - чужбина

Късмет и вдъхновение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.