Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да почна работа, като Dj


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Здравейте и ЧНГ!

Направих си труда да прочета постовете Ви.Установих, че нито един от Вас не му отговаря с цялата истина на този колега,

а тя е не толкова розова:

1. Този занаят започва с много хамалогия - мъкнене на уредби и т.н.

2. Също трябва да имаш добри технически познания, особено свързани с тоците.

3. Трябва да имаш стил на пускане и да се придържаш към него.

4. Трябва да си сигурен, че можеш да издържаш по 6-7-8 часа на силна музика.

5. Стилът на пусканата силна музика може да не съвпада с твоя.

6. Трябва да умееш да се разбираш с пияни хора, а това повярвай ми, е НАЙ-трудното.

7. Трябва постоянно да следиш новите песни от всеки жанр и да ги знаеш, а това отнема много време.

и т.н. и т.н.

 

От мен успехи и здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

МММ,за това в което обясняваш че искаш да се превърнеш не мисля че се нарича DJ.По-скоро пускач или сватбар.Има разлика :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Members..................

 

Евала братле.............Следя темата отдавна......и аз като цяло съм нов в занаята но вече почвам да крача на пред.........от скоро си работя вече със лична уредба и тнт. няма да ви занимавам със мен.

Въпросите и молбите на момчето бяха съвсем други.......Виж колега идеята ти за дисководещ и оркестър ти е уникална но като цяло малко нереализираща се ...... ще ме питаш защо......

Принципно давам ти пример със "банкет" който ти е от 50-60 човека в зависимост от града в който си цената ще е от 150лв. до 300-350лв. и така предполагам че заедно с оркестъра си не сте по малко от 5 човека , това ще рече че в най-ама най добрия случай си делкате по 60 кинта. и така от тях трябва да задилите за уредба ако нямата + транспорт ...........................

не те виждам .............защото малко са хората които ще наемат и дисководещ и оркестър.........трябва да се лансирате като бонус и аз не знам как братле ако искат оркестър ти да си бонус не мога да те разбера.............

 

 

Почни леко.............поработи с някой софтуер виж как стоят нещата ти ми викаш поздрави ала бала ама ако ми пускаш на мойта свадба песните като пътнически влак да се разминават или все едно от касетка с готините паузи брат вярвай ми с правата лопата ще те отрепат некъде 1-о научи се да миксираш поне на минимално ниво.......от там се пробвай по клубчета да видиш направи някое парти не може да нямаш приятели които да дойдат да те слушат а и като има странични клиенти ще стане работата тогава ти сам ще можеш да си сложиш уценка дали ставаш изобщо.................почни направи 3-4 партита дай да видим малко снимки направи някое миксче да те чуем и ние и тогава ще говорим.....

 

 

Няма определена формула която да ти дадем и с нея да станеш диско-водещ!!!

Надявам се да съм помогнал с нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dj T. Krystev

 

Ужас! Защо не се върнете в първо отделение и не се научите да пишете ?

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя чичо е Ди Джей. Да ти кажа и аз не знам как се прочу толкова. Купи си плутове, колони, микрофони и куп други неща. Изтегли огромен заем, но днес е най-добрия dj в раьона. :О Почти всеки ден ходи да свири по балове, сватби, рожденни дни, събори, празници.. А няма дори музикално образование. Просто хората го харесват.

Трябват ти доста пари за да започнеш.

Вместо да търсиш съвети във форумите - действай! Ако само стоиш и четеш отговори на въпроса ти нищо няма да постигнеш.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.