Jump to content
Българският форум за музиканти

Раждането на хищника от Русе


Recommended Posts

Само съвет, защото съм си имал/имам вземане даване с такова тремоло като това на китарата със стикера - по-добре или да се завие вътре болт, както ме посъветва Дими от форума, или да се смени цялото тремоло... Не е много приятно, а има кофти свойството ако неволно го бутнеш леко навътре да си остане надолу и съответно да вдигне настройката... <_<

 

Иначе ако може по-детайлни снимки ще бъде супер - ние всички тук сме се събрали да зяпаме сеир и да учим туй онуй един от друг. Идеята е белким да видим кое как става по производствените кадри, а не да видим, че някой нещо прави, но понеже ръката на майстора се простира на 10 квадратни пиксела никой нищо да не може да различи :)

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. Конкретно говоря за предпоследната със седефените инлеи :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само съвет, защото съм си имал/имам вземане даване с такова тремоло като това на китарата със стикера - по-добре или да се завие вътре болт, както ме посъветва Дими от форума, или да се смени цялото тремоло... Не е много приятно, а има кофти свойството ако неволно го бутнеш леко навътре да си остане надолу и съответно да вдигне настройката... ;)

 

Иначе ако може по-детайлни снимки ще бъде супер - ние всички тук сме се събрали да зяпаме сеир и да учим туй онуй един от друг. Идеята е белким да видим кое как става по производствените кадри, а не да видим, че някой нещо прави, но понеже ръката на майстора се простира на 10 квадратни пиксела никой нищо да не може да различи :dance:

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. Конкретно говоря за предпоследната със седефените инлеи :music336:

 

Здравей,не можах да разбера за коя китара питаш,за това ще отговоря на посоки.Онази със стикера сега е тази черната,последната.Когато съм ги правил е снимано с телефон,а после и с фотоапарат на един приятел.Тогава дори не съм подозирал за този форум и това са всички снимки,които имам в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акустична китара с "Floyd rose",действа изненадващо добре.

Сдобих се с фотоапаратура и за изпълнението на всякакви бъдещи проекти ще има възможно най -подробни снимки!

 

2iieau1.jpg Поздрави:RDG

Редактирано от rdg_design
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само мога да се захласвам тук и да следя с огромно удоволствие развитието на темата! Страхотни сте вие наистина правите искуство и действате зареждащо на всички които обожават китарата като инструмент! Това не трябва да се пропуска а да се направи едно реалити предаване по някоя телевизия - точно както по МТВ и дискавъри дават правенето на чопъри и оправянето до неузнаваемост на стари автомобили което е безкрайно интересно и гледаемо! Поздрави и продължавайте все така! :):);):crying::yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само мога да се захласвам тук и да следя с огромно удоволствие развитието на темата! Страхотни сте вие наистина правите искуство и действате зареждащо на всички които обожават китарата като инструмент! Това не трябва да се пропуска а да се направи едно реалити предаване по някоя телевизия - точно както по МТВ и дискавъри дават правенето на чопъри и оправянето до неузнаваемост на стари автомобили което е безкрайно интересно и гледаемо! Поздрави и продължавайте все така! :recourse::greenball::thumbs_up::thumbs_up::thumbs_up:

 

Здравей,като стана дума за чопърите,появи се заявка от една фирма,логото и да изработим китара.Предизвикателството е страхотно.Ще действаме по въпроса и разбира се с много снимков материал!

 

ПоздравиRDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А понеже хвърляте много труд, замисляли ли сте се да направите изцяло нова китари от подбрани материали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А понеже хвърляте много труд, замисляли ли сте се да направите изцяло нова китари от подбрани материали?

 

Здравей,идеята за цялостна изработка отдавна е заложена в проектите ни.Имаме и няколко опита,резултатите от които не ни удовлетворяват.Не ме преставали да търсим най- подходящия дървен материал или комбинация от такъв.Искаме всичко да е българско!

 

С уважение RDG

Редактирано от rdg_design
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А понеже хвърляте много труд, замисляли ли сте се да направите изцяло нова китари от подбрани материали?

 

Здравей,идеята за цялостна изработка отдавна е заложена в проектите ни.Имаме и няколко опита,резултатите от които не ни удовлетворяват.Не ме преставали да търсим най- подходящия дървен материал или комбинация от такъв.Искаме всичко да е българско!

 

С уважение RDG

 

Аз лично бих опитал с явор, орех и череша, поотделно и комбинация между тях. Много ми е интересно какъв звук би изкарала китара от череша. :cheers2:

Черешата е плътно и твъдо дърво, което според мен би трябвало да даде отчетлив звук и голям "състейн". Запланувал съм скоро да започна такъв проект, но засега събирам средствата за него.

 

Поздрави!

 

DanDilov

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел има китара от череша (гриф и основна част на тялото) и топ от някаква слива :music336:

 

Китарата звучи убийствено добре, дори и с не толкова качествени адаперчета. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро изпълнение, но с кофти материали.

Дизайнът е краден от един известен модел на Нийл Мозер - "Бастърд Ви"

 

http://www.nealmoser.com/mcsbastard%20v%201.htm

 

 

_

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро изпълнение, но с кофти материали.

Дизайнът е краден от един известен модел на Нийл Мозер - "Бастърд Ви"

 

http://www.nealmoser.com/mcsbastard%20v%201.htm

 

 

_

 

Отдали сме дължимото на Нийл Мозер в началото на темата/виж стр.1/

 

С уважениеRDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията относно дървения материал.Дърводелските фирми в града ни и околностите работят предимно с изкуствени материали.Не съм попадал на слива/дърво де/,но от ПУ по дървообработване купих,отлично по размер парче череша.Изглеждаше перфектно и имах уверението на даскала,че е отлично изсъхнал материал и е годен за обработка.Естествено се похвалих за придобивката на приятели/доставка за около 30-40 дни и цена 65лв размери 650х450х45/.И макар да ме сърбяха ръцете за работа,някой ме посъветва да я метна отгоре на гардероба и да изчакам 20-тина дни.Парчето остана там около месец.Когато го взех отново,все едно някой беше седнал отгоре му и беше преплувал Тихият океан на бъчва,криво,криво като сурова наденица.

Естествено не си получих парите обратно,но ми дадоха един дървен труп от ясен.Диаметър 20см,височина 170см,ТЕГЛО 72КГ!Направо се изсипах докато си го занеса у нас.Много яко и твърдо,но трябва да се набичи на дъски.

Ако някой има опит с ясен или има инфо за този материал,моля за коментар!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм, че ясена е като явора. Би трябало да се получат хубави грифове от него, а също да се комбинира с череша за тяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поздравления за идеята-тунинга на китари не е много разработена ниша в бг!

ина4е явора не е баш като ясена.....зарежи грифове от ясен,стават разбира се,ама ти трябва бая избран материал....

ясена е страхотен за тяло на китара или бас,купуваи,4е от месец на месец става по-трудно.и то не само с цени,ами няма като преди!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите и насоките на Dandilov,SomeoneElse и Dikata.

Ще се възползвам рационално от всички предложения!

Моля Ви за коментар,относно използването на изкуствени материали/основно за тяло/ и в каква степен това влияе на качеството на звука и на инструмента като цяло,освен ниската себестойност и лесното им намиране за изработка.

Вервайте ми/доста модерна дума напоследък/направили сме опити и наблюдения в/у няколко маркови китари със съответните серийни номера,знаци и щемпели.При подготовката им за обработка телата са многопластови и много приличат на шпертплат.Това поражда много въпроси и съмнения,относно използването на някакви,едва ли не супер материали.Основната ми идея е чрез тази комуникация е да намерим и докажем,че в ВГ има дървен метериал за изработка на китари от високо качество.Всичко останало е реклама!

 

С уважение RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.