Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво правите преди участие?


ronia

Преди да тръгна за участие...  

264 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Проверявам дали съм взел клещи, изолирбанд, отверки и аналгин. Разпъвам такъмите, правим се, че правим саундчек, хапваме, пия една бира, пускам една вода, и кой откъде е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • Отговори 85
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В повечето случаи 4 часа преди самия концерт изниква някъв технически проблем - нямаме стойки, някой ефект не работи, няма достатъчно микрофони, някой който ще идва няма с какво да си ходи и не още какви ли не простотии...

Почва се едно търчане наляво-надясно, като в повечето случаи всичко е с благополучен край.

Check-a винаги се забавя с 1 час - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Точно затова, когато ние се качим да си правим звука започват някви хора и да ни подканват да започнем.

За естествените нужди, яденето и пиенето няма да говоря - всичко се извършва преди да започнем, за да няма фалове!

А да, мушвам един шоколад - много добре влиза преди лайв! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На едно Цвете за Гошо след като си бяхме донесли и сложили нещата на сцената пратихме вокалиста и барабаниста да купят каквато и да е храна, защото не бяхме наясно къде к'во ядене има около южния, а с китариста останахме да пазим техниката. Скоро 2мата се връщат с един хляб, няколко кренвирша, лютеница и 4 вафли :blink: Озвучителите редяха нещата по сцената, публиката почна да се множи, а ние през тва време славно муахме хляб, кренвирши и лютеница като използвахме задната част от сцената за маса :hysterical: Група Търнокоп ни правиха компания и им пращам мн поздрави ако някой от тях чете... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) ходя на фризьор винаги. после пренасям тъпаните един бърз чек и се почва пиячка до и по вереме на концерта :P пълно айляче :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

.....Преди 10г. се вълнувах....сега само се плискам....в крайна сметка ще се разлея.... :)

 

и ако не съм аз директор на сцената(т.е. има кой да реди парчетата,да говори с хората....а бе да социалничи), козче и после още едно .... докато има :coolp:

Редактирано от gopesh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверявам дали всичко и всички са наред. Ако не трябва нищо да се организира, релаксирам и се концентрирам. Зависи от участието (стила музика) и от музикантите с които ще свиря. Избягвам да свиря точно преди - особено ако музиката е сложна. Почти винаги се вълнувам до момента в който се кача на сцената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казват, че спреш ли да се вълнуваш като излизаш пред публика, значи си пътник.

Вълнение при мен варира спрямо гига - на някои се препотявам, на други не ми пука грам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Лично аз нямам голям опит на сцена, но мога да разкажа за последното си участие. Понеже бях отпуска по това време, сутринта станах рано, както обикновенно и си изпих кафето. Към 11 часа обаче ми се допи винце и изпих без да бързам 2-3 чаши червено домашно вино и легнах да спя. Толкова дълбоко бях заспал, че като дойдоха да ме взимат от вкъщи(трябваше на участието да сме с моите барабани, а те са много, но колата ми е малка), не чух кога са ми звъняли момчетата. Чух ги чак на третия път :icon_shithappens: Станах набързо и не знам как съм се облякал и набързо натоварихме барабаните. По време на саундчека не пих нищо! И нямах никаква сценична треска, нито някакви притеснения. Просто ми беше весело :) Точно преди да се качим на сцената изпих набързо 2 мартинита с приятелите, които бяха дошли да ни слушат. Взех си и едно за времето докато свирим и си го цоках между песните ;) Концерта мина много добре, между другото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Пиеме бира с групата, настройваме китари преди това и ако има някоя група преди нас куфеем. :р

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересни коментари прочетох, баси алкохолиците дето сте в тоя форум! :)

Първо думата "участие" я свързвам единствено и само с поп-фолка :greenball: - някакси идва ми много мъглява... "да участва", па няма значение с какво :whistle:

и в този смисъл "участия" не съм имала

но виж сега, гигчета, концертчета се намират

винаги върша по няколко неща наведнъж, особено ако сме на турне

първо звъня на "децата", на бирабаниста няколко пъти- да го намеря под коя маса е :P

звъня на клуба да проверя дали и там барманът не спи някъде

вземаме барабаните и :) към клуба

по пътя задължително warm up : long notes, меса ди воче, възходящи и низходящи арпежи, сирени...абе мани като спрем на някой светофар е адски смешно :P ама кво ми пука...в крайна сметка моя warm up звучи много по-добре от "участията" на някои :secret:

В клуба:

среща с бар мениджъра, изисквания на клуба, изисквания на бандата, съблекални...тоалетни...бар-брой и вид безплатни питиета...

запознанство със саунд-човека, задължително НЕскрепено с алкохол, чек, изразяване на твърдо мнение КЪДЕ са мониторите и КАКВО искам в моя, КОЙ микрофон за КАКВО се ползва, този ревърб НЕ го искам!!!... усмивка и към следващата задача:

 

изясняване на сетлиста, среща с менъджъра на клуба-затвърждаване на добрите отношения и добрите впечатления от бандата- БЕЗалкохолно.

разясняване на неразяснени въпроси като гестлист, билети, проценти, дискове, тениски, ала бала

издирване на бирабаниста

издирване на китариста

кенеф

вода

вече съм си набелязала най-впечатляващия мъж в публиката, а пък ако е с жена си още по-добре :ok:

 

ГИГ

 

по въпроса за притеснението:

притеснение имам само ако саундмомчето(жените във всички случаи не са ми противоречили и всичко е било перфектно) е решило в последния момент да приложи самоинициатива.... :hysterical:

или ако свирим песен, която ЗНАМ, че не знам много добре хахаххахаха

 

Иначе е по-скоро вълнение, което за нищо на света не бих сменила със спокойствие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това беше доста отдавна... Все пак, това което правех (бях барабанист в няколко траш/дет проекта), беше да загрявам. Това означава разгряване на ръцете (почти като при каратистите) + базови техники за барабанисти + задължително тремоло за ръце и крака. И една (една!) бира. За да ме отпусне, но да не ми се пикае. Това загряване си беше важно нещо, концентрираше ме. Освен това, много добре си спомням как на първото си участие на сцена (то пък една сцена... в един салон с адска акустика) почнах да свиря "студен" и пиян. Сума ти палки изхвърчаха насам и натам, че и по главата се треснах много добре един-два пъти... Абе, адско беше :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пийвам по едно уиски с колегите и се качваме да посвирим :wallbash:

Иначе душа- вкъщи,в клубовете още не са създали условия ........ :) :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.