Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-добър китарен риф?


velit

Recommended Posts

Леле хора това е вечният въпрос ебати ... аз немога да си обесня как някой може да каже че нещо е "най-" просто има различни хора и различни интереси съответно ... за едни примерно първият риф на Run to the Hills на Iron Maiden е велик а за други Enter Sandman на Металика ... различно е за всеки!За мен лично един великолепен риф е на Металика основният риф на песента Master of Puppets тоест които е в началото!Може би ще е по-добре да ги подредя в топ 5 или нещо такова ^_^

1.Master of Puppets - основен риф

2.Trivium - Dying in your arms пак основен риф

3.Machine Head - Davidian първият риф

4.Slayer - Dead Skin Mask първият риф - той е култов просто :hysterical:

5.Rage against the machine - Bulls on parade цялата песен е пълна с брутални рифове

 

... мързи ме да изброявам още ;) ;) :D:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моят списък с любимите рифовки:

 

 

Sodom - Agent Orange;Remember the Fallen;Тired and red;Magic Dragon; That's what an Unknown Killer Diarized;Tombstone;M16;Napalm in the Morning;Among the Weirdcong....абе не отричам,че са ми любимата група :thumbs_up:

 

Megadeth - Hagar 18,Holy Wars,Wake up dead,Good Mourning - black friday,Peace Sells,Rattlehead и т.н.

 

Slayer - Angel of Death(абсолютно всеки един риф от песента),Skeletons of Society(началния ми изяжда главата)...няма смисъл да изреждам нататък,вие си ги знаете песните

 

EvilDead - Future Shock(рифове,рифове,сола и пак рифове...великолепно!!!)...

 

S.O.D. - March of the S.O.D.(Макар и недотолкова добър китарист,който измисля най-простите и в същото време невероятни рифове-този е един от тях);  United Forces

 

Anthrax - Keep it in the Family( o.0 ...Иън е човекът);Among the Livin';Metal Thrashin' mad;I am the Law + още и още

 

Assassin - Assassin (След великолепното акустично интро изведнъж изгърмява риф,който спокойно мога да нарека КЛАСИКА.)

 

Sepultura - Inner Self,Desperate Cry,Dead Embryonic Cells,Arise,Mass Hypnosis(За жалост едни от последните добри рифове на Макс и ко)

 

Coroner - About Life(ПОКЛОН!!!)

 

Tankard - (Empty) Tankard (дън-дън-дъндъндън.... :) )

 

Взеха да ми изникват много рифчета у главата ,но в същото време взе и нечовешки да ми се спи.Лека!

Редактирано от scum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tool - Lateralus, припева.

Kultur Shock - Morto, под солото.

Alice in Chains - Dirt, основния мотив.

Вечни рифове... Sweet child of mine, може би, както и тоя на Voodoo Child. Но пак е адски много въпрос на вкус...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм много зарибен по тази песен, така, че нея ще кажа.

 

http://www.youtube.com/watch?v=-CHnUpvoBTE

Редактирано от hristov_hr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rammstein - Los (acoustic steel)

E|- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

B|- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

G|- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

D|XX 1 3 0 1 3 0 1 3 0 1 3 555

A|XX 1 3 0 1 3 0 1 3 0 1 3 555

E|XX 1 3 0 1 3 0 1 3 0 1 3 555

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох, четох, пък я и аз да споделя мнение... За мен убийствени китарни рифове са:

Iron Maiden - 2 Minutes To Midnight

AC/DC - Thunderstruck

AC/DC - Back In Black

ManOwaR - The Gods Made Heavy Metal

Metallica - Master of Puppets

Metallica - Enter Sandman

Metallica - Battery

Nirvana - Smells Like Teen Spirit

Iron Maiden - Fear of the Dark

...

и още мноооого от този род, ама вече не ми се мисли :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ще гласувам за следните:

 

1)Vital Remains - Born to Rape the World рифа започва от 2:07

2)Nile - The Language of the Shadows началото

3)Nile - Papyrus Containing the Spell to Preserve Its Possessor Against Attacks From He Who Is in the Water начало

4)Death - Without Judgement начало

5)Children of Bodom - Kissing The Shadows началото

6)Nocturnal Rites - One Nation рифа започва от 00:23

7)Necrophagist - Symbiotic In Theory самото начало

8)Necrophagist - Stabwound интрото

9)Kreator - Impossible Brutality,Suicide Terrorist,Murder Fantasies,One Evil Comes (A Million Follow) началото на песните.Този албум на kreator ме размазва по пода на гаража на село когато си правя колата :D

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са едни от любимите ми рифове:

 

Metallica - Enter sandman, Master of puppets, Battery, Wherever i may roam, Welcome Home, Motorbreath, ooo Creeping death задължително и т.н

 

Megadeth - Symphony of destruction, TAKE NO PRISONERS !!!

 

Death - абсолютно всеки риф от албумите Sound of Perseverence i Symbolic е уникален, и все пак Crystal mountain(велика), Bite the pain, Spirit Crusher, Symbolic, Lack of Comprehension и т.н

 

Slayer - oldschool песните Raining blood, Angel of Death, Dead skin mask, War ensemble, South of heaven и т.н

 

Pantera - Cowboys from hell, Walk

 

Никой не е споменал Trivium, въпреки, че имат много добри песни Like Light to the files, pull harder on strings, Rain, Dying in your arms

 

Judas Priest - Breaking the law(уникален), Painkiller, Electric eye и т.н

 

Абе имам още много любими рифове от песни ама ме мързи да ги изброявам всичките, така, че това е една малка част от тях.А за "най-добър риф" не може да става и въпрос, тъй като всичките са добри, и все пак ако трябва да избирам, ще избера Crystal Mountain, дело на един от най-големите гении в историята на музиката Chuck Shuldiner RIP :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е Extreme - He Man Woman Hater. Очаквам на лични кой как се справя с рифа!

 

П.С. Имам предвид рифа от началото на песента, а не солото преди нея! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

bump!

 

Определено началният риф на Freezing Moon (Mayhem) ми е от най-любимите! :)

Редактирано от Annonnymоus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Metallica - Some kind of monster

 

Толкова суров и груб риф не съм чувал сред хеви и траш нещата. Плътното звучене на китарите и баса, бавното темпо и ниската настройка (в С ако не се лъжа)... Нетипично грубо и сурово звучене за "кънтри банда с метално име", както някои ги подиграват. По грубо и от Kill 'Am All дори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.