Jump to content
Българският форум за музиканти

ЗВУКОВА КАРТА


dimitarshenkov

Recommended Posts

Искам да си купя PC звукова карта в диапазона 300-500лв ,с цел домашно студио,запис(вокали) ,миксинг.Какви са според вас добрите предложения в БГ?

Благодаря предварително за всяко мнение...

 

Щте използвам

1.MIC-кондензаторен

2.MIDI

3.MONITORI-yamaha,hs80+sub

4.Windows XP

Редактирано от dimitarshenkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мисля че наи утвърдените - ( дефакто наи добрите ) марки са си M-Audio,Pro Tools Focusrite и E-MU ... От тук на там просто гледаи ценовия диапазон и даннните на самата карта които са ти необходими в тоя случаи.За 500лв можеш да си вземеш спокоино добра карта от коя и да е от споменатите марки. :)

Редактирано от MEDELLIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под "дефакто най-добри" разбираш "в тази ценова рамка" надявам се, защото са далеч от "най-добрите" изброените.

 

В допълнение на изброените (от които бих пропуснал ProTools, защото в този ценови обхват влиза MBox на старо евентуално, който и без това, според мен, не си заслужава) аз бих разгледал и TC Konnekt серията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Разбира се че имам предвид наи добрите за ТАЗИ цена. За какво да споменавам примерно RME,когато човека казва "до 500лв".Мисля че тука сме все зрели хора и не трябва да даваме безмислени съвети.Макар че много хора имат такъв навик мислеики че си дават по тежък вид ... Съветват " Абе направо гепи си едно еди кво си,то е наи доброто ... " което е три пъти по скъпо ... :girl_cray2:

 

За TC Konnekt на TC ELECTRONIC серията също има добри отзиви,да... Но аз специално залагам на вече утвърдени марки.

Редактирано от MEDELLIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами TC са в бизнеса с аналогово цифровата конверсия и обратно доста по-отдавна от EMU & MAudio, така че аз не бих ги пренебрегнал :thumbs_up: (макар че са нямали аудио интерфейси). Тук разбира се, се намесват и елементи като стабилност на драйвери и т.н., което беше проблем и на МАудио и на ЕМУ (тъй като съм имал интерфейси от споменатите от почти когато излезе ЕМУ, както и МАудио, когато още не бяха чак толкова утвърдени ^_^ ), но драйверите не са проблем за ТС към момента. Далеч съм от мисълта, че качеството на конверсия в този клас интерфейси се различава, кой знае колко при сходна цена, но при ТС има и няколко плъгина към аудио интерфейса, които са доста доста добри.

 

Най-добрият вариант е да се вземат за проба интерфейсит, които са ти в бюджета, за да провериш на твоята машина как ще се държат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже имам миксер с фантомно захранване и входове за микрофони и т.н. по-скоро се ориентирам към вътрешни звукови карти,през която безпроблемно да мога да вкарам сигнала/изкарвам в пс-то реал тайм,с добро ка4ество.

все пак имам идея за fa Edirol FA 66 "REFURBISHED" FW AUDIO INTERFACE ,но се 4удя как ще стане връзката

 

http://www.visiarts.net/catalog/index.php?...4b12a536d77dc21

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече писах на РМ два гласа за Едирол-а. Но сега се присетих също за тази на ТС Електроник. Тоя дето каза, че били неутвърдени много ша ма извинява, ама...

 

Относно Рефърбишд бройката - не съм убеден, че е добра идея.

 

А относно това да е от БГ при тия цени... Aйде, мерси! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След доста 4етене стигам до извода 4е за да нямам проблеми PCI карта,6те ми подхожда пове4е,M-Audio - Audiophile 192 примерно..

 

Fire Wire картите могат да ми създадат проблеми с XP и само да се набутам,но явно тук съм мн. прозаи4ен с моя проблем и разбира4ите гледат от високото на егото.........

Редактирано от dimitarshenkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Fire Wire картите могат да ми създадат проблеми с XP...

Tова как го реши? Имах два FireWire интерфейса и не съм имал грижи на десктоп и лаптоп машини с ХР, Глиста и МакОС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Fire Wire картите могат да ми създадат проблеми с XP...

Tова как го реши? Имах два FireWire интерфейса и не съм имал грижи на десктоп и лаптоп машини с ХР, Глиста и МакОС.

 

просто останах с такова впе4атление, 4е не6тата о6те не са мн доработени,може и да гре6а,но и от към пари,6те ми трбва контролер зада се вържа към ПЦто

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Lexicon Alpha/ lambda/ omega. Има миди, фантомно захранване за кондензаторен микрофон. Върви с Cubase LE, Pantheon Reverb (ревербератор, ползва се и в студиата), на USB епринцип е, външна. Не са и скъпи. Продават ги в магазините на Фактор. Има и линеен вход за музикални инструменти, екстрите вече зависят от самия модел. Много подходящи за домашно студио. Alphata струва около 170- 180 лв.

Редактирано от LordOfIce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.