Jump to content
Българският форум за музиканти

въпросче


tiki

Recommended Posts

здравейте, имам в момента една акустична китара falcon. нищо особенно като изработка но това не е важно в случая. 3 от ключовете и работят доста трудно. Ако ги смажа с машинно масло дали ще има ефект и въобще могат ли да се смазват.

Може ли да ми разясните какви са основните разлики в ключовете за китара защото никога не съм се интересувал пък и на моите китари са им хубави ключовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машинното масло не е добро решение. Нищо не ти пречи да ги смажеш като за начало и да видиш как ще се държат, но ползвай грес. Тя е гъста и не изтича след като се сложи. Можеш обаче като за начало да разглобиш ключовете на съставни части, да ги изчистиш с парцал добре, да ги смажеш с грес и да ги върнеш обратно по местата им.

 

Ако тая цялата галимация отнемаща не повече от 30-40 минути не помогне отиваш към нови ключове или караш така ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. На колко години ти е китарата ?

2. Когато са отпуснати струните същите ключове заяждат ли или само когато китарата е настроена ?

3. С метални или найлонови струни свириш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. На колко години ти е китарата ?

2. Когато са отпуснати струните същите ключове заяждат ли или само когато китарата е настроена ?

3. С метални или найлонови струни свириш ?

Китарата предполагам е на не повече от 3 години. Тя не е моя и не съм я поддържал. Взех я миналата година за една приятелка да се учи и така. Когато я взех ми направи впечатление че един или два ключа не се въртят мазничко, но не е като да заяждат и прочие. Сменях и струните преди няколко дни и тогава ми направи впечатление че сега положението е по зле от преди. но със сигурност мога китарата се настройва без проблеми , и ключовете се въртят и не скърцат разбира се , просто се навиват малко по трудно . Струните са метални и ключовете се въртят по един и същ начин със или без струни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.