Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой е най добрия китарен лютиер в България?


manolchev

Recommended Posts

vagabontin

 

Всички съфорумци са ми свидетели, че не се заяждам за такива неща, но на човек, който не знае как се изписва правилно името на държавата, в която е роден и живее ИЗОБЩО не му тежи думата. Още повече, че само повтори това, което еднократно анонсира Диката. Не си прочел нагоре - изяснихме вече и "субективния" фактор при оценяването на продукт... каквото каза - вече беше казано.

 

Колкото до спора Иван вс Диката - мисля, че е ясно. Диката дори само с маркетинг бие. А договора на Иван с този, явно некоректен Хранов сам си го е подписал, предполагам не е имало насилие...

 

Диката има повече китари, явно по-качествени, повече задоволени клиенти и не работи сам. Явно е осъзнал, това което е трудно да се смели за българина - няма баш майстор. След като ползва услугите на Никифена за електрониката. Другите варианти ми звучат като "Направи си сам: в днешния брой КИТАРА ! 1. Вземи парче дърво, трион, тиксо.."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хайде да не говорим празни приказки по тая тема.

Jorokock, не знам защо се включи на слабо време. Като снимаш обещаните от преди няколко месеца детайлни снимки, пусни да преценим.

Без тях е безмислено да си говорим празни приказки.

Нека в темата спазваме правилото "твърдение + детайлни снимки в негова подкрепа = правдоподобност".

Иначе и аз мога да кажа, че съм номер едно, ама без снимки - файда никаква - аз въобще не правя китари :) .

 

За сега съм пипал китари на Диката, както и съм виждал снимки на китари на Костадин Димитров, от които съм бил впечатлен.

Също преди време бях свирил на китари на pacman от форума - не мога да го поставя на стъпалото на Диката, но предвид скромността му, мисля, че прави страхотни китари. За съжаление влиза сравнително рядко и не знам дали на тоя етап се занимава въобще. Иначе съм пипал китари на други лютиери и не съм бил толкова впечатлен от изработката, даже съвсем не.

Имам надлюдения върху 2 китари на Хранов, както и 1 на Вълчинов.

 

Мисля, че много от лютиерите работят на ниво по-евтин Stagg, като прецизност.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пакман вече не се занимава, отдал се е на басене :) А за Костадин Димитров, вярно работи супер, имам в момента една китара, която той е работил и е свършил отлична работа по нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много те сърби май да ръчкаш тази тема :) .

 

Понеже имаш предвид Диката, то ще ти кажа следното , понеже доста добре го познавам , а и доста съм съм свирил с него.

 

Да, той свири много по добре от теб, колкото и да ти е зловиди и при това никога не се е фукал от колко години свири, а мисля, че го е правил по дълго от огромното мнозинство във форума, както и с доста повече успех. А за това какви инструменти прави, който има очи и уши вижда сам, останалото са празни приказки. http://dikaguitars.com/

 

Изразявам мнението си :P

Не обичам, когато някои хора плюят другите лютиери като Вълчинов, Хранов и Пламен, както директно така и индиректно , а аз съм го чувал в нашенските свърталища, при все че занаята го е научил от тях. Сега поради мнението ми, обекта на плювни съм аз,"вижте Жоро не може да свири , така че неговото мнение е смешно"-можем да посвирим заедно и да се види кой какви умения има. Що се отнася до обещаните снимки на Евтим , аз ще му ги пратя, когато инструментите са готови(говоря за последните му инструменти, защото нямам намерения да издирвам всичко по Бг). Редактирано от jororock
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много те сърби май да ръчкаш тази тема :) .

 

Понеже имаш предвид Диката, то ще ти кажа следното , понеже доста добре го познавам , а и доста съм съм свирил с него.

 

Да, той свири много по добре от теб, колкото и да ти е зловиди и при това никога не се е фукал от колко години свири, а мисля, че го е правил по дълго от огромното мнозинство във форума, както и с доста повече успех. А за това какви инструменти прави, който има очи и уши вижда сам, останалото са празни приказки. http://dikaguitars.com/

 

Изразявам мнението си :P

Кольо!-забравих да те питам.Ти къде си ме слушал как свиря? НЕ СЪМ ТЕ ВИЖДАЛ НА НИТО ЕДНО НАШЕ УЧАСТИЕ. Ти дори не ме познаваш, за да се изразяваш по моя адрес. Не ти прави чест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е по-спокойно някак и да не изравяме теми от достойното забвение, в което са, за да подновяваме неинформативни от гледна точка на форума дрязги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро!

 

Напълно си прав, никога не съм бил на ваше участие. Изказването ми е базирано на парчето, което ти постна с цел да демонстрираш китарни умения. Предполагам, че си избрал нещо в което се справяш добре?. Та съжалявам, но това, което съм чувал от Диката многократно , е доста по-впечатляващо. Разбира се можеш да кажеш , че не разбирам или всичко е въпрос на вкус :P. Няма да споря, не си струва. Между другото си има форумен джем, щом си тъй добър свирач, сложи нещо да ти се порадваме

 

Колкото до това, от кой Диката е учил занаята, мога да ти кажа, че говориш откровенни глупости, ако твърдиш, че се учил от Владо Хранов или Иван Вълчинов. Това е абсолютно невярно.

 

Отдавна не ми е попадала китара на Иван, това, което съм виждал (няколко) не може да се мери с инструментите на Диката, макар че е по добро от на Хранов. Ако искаш да му направиш услуга ( а той е готин тип и си заслужава) . сложи снимки на нещо ,коеото си струва, а недей само говори (пиши). Диката си има цял сайт

Що се отнася до Хранов, пробвал съм с много негови китари, и съм имал една, там думите са излишни :) . Моята на времето я прави година и половина и накрая ми даде такъв сап, че сравнение с него един Стаг е направо мечта. Добре, че бях млад и зелен, та някак я изтраях 1 година, преди да спра да свиря с нея. Единственото хубаво в нея беше, че адаптерите не бяха супер зле, сравнени с тогавашните ми разбирания (Кремона). А, и най якото, че вместо фингърборд имаше лакирана мушамичка с шарка Палисандър. И до сега попадам на подобни образци из Пловдив.

 

 

п.п. Прави ми впечатление, че преди в темата обяви, че се правя на звезда ;) ( между другото ти също не ме познавш) , а сега за моя изненада си наясно че никога не съм бил на ваш гиг. Явно специално следиш по участията ви дали присъствам, не мога да не призная, че съм почетен от вниманието ти. Освен ако не си записваш, кой ви ходи по концертите.

 

п.п2. Извинявам се, докато пишех последния си пост, някой модератор е затворил темата. Моля,Изтрийте последния ми пост

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.