Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой е най добрия китарен лютиер в България?


manolchev

Recommended Posts

Зависи от много неща.

Аз. примерно, бих взел малко пари, обаче бих го направил когато ми е до това - може да се бавя седмици и месеци - изкарвам си хляба от друго. Лютиер, който си изкарва хляба с лютиерство, естествено, би взел повечко.

Махането на фборд отнема доста време и доколкото знам се прави с пара и острие(поне аз така съм действал).

Ако качеството на махането трябва да е много добро, пак стигаме до момента време и пари.

Качествено и евтино може да го направи само човек, който има мерак и пари, както и свободно време.

По принцип качествено и евтино няма и е наивно човек да мисли, че ще му се свърши мега-качествена работа за 20, 30 или 50 лв, особено когато става дума за времеемки процедури, отнемащи часове и дни като боядисвания, рефрети, и др...

Може да стане само ако се прави на приятелски начала и се проточва до когато има време, или ако човека наистина е в почивка, прави го за кеф, кисне се до него за компания и т.н. ... това е положението.

В общи линии, хората, които работят наистина качествено и бързо, взимат много или поне доста. Така е и нормално да бъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

даже има още две имена тук които не са споменати-Владо Хранов и не безизвестния Пламен от Асеновград, но за мен лично Диката и Иван

са най-добрите,но кой е по-най-ТУК РАБОТАТА Е НА КАНТАР.

Пич, не те знам колко разбираш и колко не, но аз преди съм правел тая грешка да ползвам услугите на тоя обитак Хранов, това беше преди доста години когато форум нямаше и нямаше от къде да се намери информация за лютиери, а и тогава не разбирах особено. Та въпросният човек е абсолютен измамник. Последният път му дадох китарата ми да ми смени праговете тъй като бяха безобразно изядени и бяха с височина горе-долу на лист хартия. Човека ми държа 2-3 месеца китарата и на края каза 'ми виж кво тия позиции не са за смяна...' Едно че ми държа китарата толкова време без да свърши нищо, а китарата плачеше за рефрет и второ ми я върна ударена на поне 3 места. И то сериозни очуквания не леки драскотини.

 

А тоя Пламен наистина е небезизвестен...алкохолик, поне по думите на разни познати ползвали услугите му.

 

Та не бих посъветвал, някой уважаващ и ценящ инструмента си да го дава на въпросният човек.

Твоята работа пич е: "Попитали циганчето какво най-много обича да яде, и то отговорило -"мляко с хляб", но при въпроса кога за последно е яло мляко с хляб то отговорило че въобще не е пробвало мляко с хляб-баща му е гледал та му разказвал"- не говори преди да познаваш хората-чул бил от някои си и бърза да говори кой алкохолик и кой не.

Редактирано от jororock
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Вълчинов - чувал съм не добри отзиви, като тези горе. Доста.

Хранов - може и да има добри китари, но съм хващал някои негови - шперплатени с напукан лак и неточни, пред които предпочитам 100 пъти евтин squier... и това не е само мое мнение... вервай ми.

Хубаво е това, че хвалиш Вълчинов, обаче мнението ми за него си остава такова до доказване на противното.

Човека може да няма нет, но ти, като негов приятел, може да направиш едни наистина хубави снимки и да ги постнеш тук, за да му направиш услуга.

 

Иначе се получава малко:

 

Ама той е мега добър, ама не може да качи снимки, ама няма нет, ама работи с Хранов, затова няма сайт, ама са на кантар нещата....

 

Сещаш се, че това звучи несериозно...

 

Ще се радваме на снимки.....иначе си говорим празни приказки.

Ти звучиш несериозно. И при теб е същото-чувал си , но не си пробвал!-пробвай па тогава говори. Хранов не е правил китари от шпертплат-и тук показа непознаване на лютиера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде стига писа глупости.

Като не познавам лютиера, ела да ти покажа негога китара от шперплат, че да го опозная.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде стига писа глупости.

Като не познавам лютиера, ела да ти покажа негога китара от шперплат, че да го опозная.

Не познаваш Иван Вълчинов, но говориш че си чувал-от кой?-Хранов не използва материала шпертплат, а ти имаш негова китара-дай да я видим. Ти говориш глупости и злословиш към хора които не познаваш-нито тях нито работата им. Да се съберем и да говорим по въпроса в тяхно присъствие. Не ти прави чест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти малко снимки.

Според мен или си приятел на лютиерите и искаш да ги похвалиш, или нямаш информация.

Това хубаво, но не ги сравнявай с Диката, защото е смешно.

Ако имаш нещо против - намери доказателствен материал.

 

снимка1

 

снимка2

 

снимка3

 

снимка4

 

снимка5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти малко снимки.

Според мен или си приятел на лютиерите и искаш да ги похвалиш, или нямаш информация.

Това хубаво, но не ги сравнявай с Диката, защото е смешно.

Ако имаш нещо против - намери доказателствен материал.

 

снимка1

 

снимка2

 

снимка3

 

снимка4

 

снимка5

Тука виждам един надпис, една останка от тяло(което може да е от всяка орфейка), но не и китара.Но все пак ще ти кажа-единствения инструмент който е излизал от Хранов с този дизайн е поръчана от Димитър Илчев който сега живее в София иначе е от Смолян-това през 1990г .Цената на поръчката е 180 лв. За какво говорим?-явно доста се е препродавала от тогава (материала за тялото беше негов).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха... кой бил цигането...

 

Тази китара не е с тяло от орфейка, ами си е точно с тяло на Хранов. Орфей с толкова гаден лак няма, пич.

James Hetfield от форума я купи от Капъша, където преди това китарата седя над 2 години без никой да я вземе, а струваше 200 лв. Взе я само защото е левичар, а тогава такива китари се намираха трудно.

Адаптерите бяха отвратителни, както всички, докосвали се до тези китари се досещат.

И не е единствена. Ако държиш, мога да ти намеря снимки на такава китара на поне още 2-ма съфорумци, както и да получиш от тях писмен отговор, удостоверяващ, че това не е същата китара, която е на снимката - същия ташак са. От същия материал.

 

Знам от познати, че Хранов има и по-хубави инструменти, обаче Диката никога не би направил такъв боклук, като този на снимката, а той не 180, ами 30 лв. не струва. Особено през 1990г. когато лева беше скъп.

 

Говориш без никаква подплата, после говориш за циганета и млека.. осъзнаи се малко.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха... кой бил цигането...

 

Тази китара не е с тяло от орфейка, ами си е точно с тяло на Хранов. Орфей с толкова гаден лак няма, пич.

James Hetfield от форума я купи от Капъша, където преди това китарата седя над 2 години без никой да я вземе, а струваше 200 лв. Взе я само защото е левичар, а тогава такива китари се намираха трудно.

Адаптерите бяха отвратителни, както всички, докосвали се до тези китари се досещат.

И не е единствена. Ако държиш, мога да ти намеря снимки на такава китара на поне още 2-ма съфорумци, както и да получиш от тях писмен отговор, удостоверяващ, че това не е същата китара, която е на снимката - същия ташак са. От същия материал.

 

Знам от познати, че Хранов има и по-хубави инструменти, обаче Диката никога не би направил такъв боклук, като този на снимката, а той не 180, ами 30 лв. не струва. Особено през 1990г. когато лева беше скъп.

 

Говориш без никаква подплата, после говориш за циганета и млека.. осъзнаи се малко.

А би ли ми отговорил каде стои надписа Хранов-това не ми прилича на глава на китара?-дай ми мейл аз да ти пратя снимка на китара на Хранов а ти я качи!-аз не мога, ако то е по-лесно на скайп-jororock

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jororock ми прати едни снимки на китара на Хранов, които изглеждат значително по-добре от тези на китарата вкъщи, но не са достатъчно ясни, за да може да кажем нещо заключително.

Обеща, че след 20 дни ще намери снимки на нова китара на Вълчинов, така че очаквайте продължение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да спомена, от някъде 92ра до 97ма, бях притежател на китара правена от Хранов, адапторите бяха горе долу ОК, особено за тогавашните ми разбирания, но всичко останало беше потрес по нея. Материала беше същия, а дизайна почти идентичен със този на снимката и благодарение на тази китара, години на ред исках китари от разни по заможни познати. Наистина беше евтина, мисля, че струваше около 200 до 250 марки (по онова време, всичко измервах в марки), но да сравняваме това нещо с някоя от китарите на Диката ( с много от които съм запознат от близо ) е нелепо. И понеже съм от Пловдив все пак, съм виждал много китари на Хранов, така , че не говоря наизуст.

 

п.п. Само забравих да добавя, че средно статистически Скуаиър е празних за окото и ръцете в сравнение, по онова време просто нямаше нищо друго и китарите на Хранов, поне в Пловдив се явяваха единствената алтернатива на общонедолюбените Пълдин и Кремона и китара с човка беше супер хава, да не говорим за тремолото, което до тогава бях виждал само на снимка

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, че Диката води в класацията.

 

Аз лично съм много доволен от Иван Вълчинов, може да не е на нивото на Диката, но е добър.

Хранов го сринахте, но щом и Кольо каза, значи нямам желание въобще да пробвам.

Само се чудя, кой продаваше една китара на Хранов, която изглеждаше като Айбаниз Джем

и я хвалеше от земята до небето. Една такава натюр.

По спомен се продаваше за 700 - 800 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колкото до Пламен от Асеновград - като лютиер, при желание, може да бъде страхотен, пипал съм много добри басове и китари от него. Обаче точно от това "при желание" идва проблема. Виждал съм го как бави поръчки на приятели с по 6 месеца, при положение че са платили предварително и от време на време решава коя поръчка има приоритет на принципа "който ми е по-симпатичен", а не както е обещал.

 

Макар че е добър има отношение на типичен български майстор.

 

 

В тая връзка, Евтиме, не се излагай, ясно ни е че не ти е професия, обаче не завличай хората така, поне от самоуважение. Щото те лошите навици лесно се прехвърлят от едно занимание на друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, че Диката води в класацията.

 

Аз лично съм много доволен от Иван Вълчинов, може да не е на нивото на Диката, но е добър.

Хранов го сринахте, но щом и Кольо каза, значи нямам желание въобще да пробвам.

Само се чудя, кой продаваше една китара на Хранов, която изглеждаше като Айбаниз Джем

и я хвалеше от земята до небето. Една такава натюр.

По спомен се продаваше за 700 - 800 лв.

 

Само, за да съм обективен, искам да напомня, че говоря за китарина Хранов от 90те, нямам пресни наблюдения, а от тогава доста вода изтече, така, че е възможно нещо да се е променило за добро. Ще бъде хубаво, ако някой разполага със снимков материал на нещо по съвременно все пак, за да не говорим наизуст

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.