Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой е най добрия китарен лютиер в България?


manolchev

Recommended Posts

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Aз бих казал че работата е малко на кантар с другия Пловдивски лютиер-Иван Вълчинов.Аз лично съм много доволен от китарита които ми е направил а пък съм пробвал и инструментите направени от него за група Ренегат. Китарите са му убиец .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е малко(даже доста) преувеличено да се каже, че нещата са на кантар - напротив, според мен Диката е видимо, чуваемо и осезаемо по-добър и то доста.

 

Разбира се, не съм имал твърде голям досег с инструментите на Вълчинов,а говоря само на базата на рефрети, които съм виждал.

 

Най-добре е да се сравнява чрез близки и качествени снимки на детайлите.

Близки снимки на китари на Диката има на dikaguitars.com

 

Ако можеш, намери ясни и хубави снимки на китари на Вълчинов, да може да сравним.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми нали си виждал само рефрети - как така можеш да кажеш, че е чуваемо и осезаемо доста по-добър. Би трябвало да се дават определения само след обстоен досег с инструмент от даден лютиер. Мисля, че така е коректно. Освен ако не се забележат големи недостатъци. Иван ми е сменял прагчета - не мисля, че има какво да говорим по този въпрос. Поправи ме, ако греша - не съм лютиер, но при такива големи лютиери като Иван и Диката няма какво да се обсъжда рефрета. Някои неща са си перфектни и просто няма какво повече да се желае от тях.

 

Никого не защитавам. Просто трябва да бъдем обективни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми нали си виждал само рефрети - как така можеш да кажеш, че е чуваемо и осезаемо доста по-добър. Би трябвало да се дават определения само след обстоен досег с инструмент от даден лютиер. Мисля, че така е коректно.

 

За чуваемото предполагам по видяното от мен.

 

Освен ако не се забележат големи недостатъци. Иван ми е сменял прагчета - не мисля, че има какво да говорим по този въпрос.

 

Направи наистина близки снимки на рефрета и ги публикувай. 99% сигурен съм, че има какво да говорим именно по този въпрос. Нека всички открият за себе си 10-те разлики. Аз също не се стремя да хваля никой. Просто се опитвам да гледам реалистично на нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......и понеже съм доста добре запознат с работата и на двамата, виж мнението ми по горе :)

Мнението си е само твое.Искам да спомена само че Иван прави китари и евтини и скъпи, за да има по-голям обхват сред поръчките! Не знам какво си виждал от Иван като работа, но от това което съм видял аз -няма повече какво да се желае и за това ще се постарая скоро да публикувам снимки за да видите. Иван няма като Диката сайт, поради естеството на договора му за работа във фирма "ХРАНОВ"-той е много коректен човек и не злоупотребява с такива неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се радвам да си прав, за да се окаже , че двамата най готини лютиери са в Пловдив :) . Ако имаш снимки на нещо наистина добро правено от Иван, непремнно ги качи.

 

Също така, да прав си, мнението си е само мое. Но съм виждал доста творби на Иван, както и на Диката и се опитвам да давама обективно такова. А това, че специално ти (нищо лично, не знам кой си ) няма какво повече да желаеш от една китара далеч не значи, че и аз ще мисля така, трябва все пак да се види и чуе.

Факта е обаче , че във форума са показвани и коментирани много китари на Диката а пък и аз съм имал една две от тях, а в момента ми прави друга, а на Иван, почти никакви, така че е би било добре да се хвърли светлина и върху неговата работа.

 

п.п. Между другото, знам , че Иван е коректен и готин човек, познавам го, макар и да не съм го виждал от повече от 10 години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се радвам да си прав, за да се окаже , че двамата най готини лютиери са в Пловдив :drummer: . Ако имаш снимки на нещо наистина добро правено от Иван, непремнно ги качи.

 

Също така, да прав си, мнението си е само мое. Но съм виждал доста творби на Иван, както и на Диката и се опитвам да давама обективно такова. А това, че специално ти (нищо лично, не знам кой си ) няма какво повече да желаеш от една китара далеч не значи, че и аз ще мисля така, трябва все пак да се види и чуе.

Факта е обаче , че във форума са показвани и коментирани много китари на Диката а пък и аз съм имал една две от тях, а в момента ми прави друга, а на Иван, почти никакви, така че е би било добре да се хвърли светлина и върху неговата работа.

 

п.п. Между другото, знам , че Иван е коректен и готин човек, познавам го, макар и да не съм го виждал от повече от 10 години

Иван няма интернет в къщи и не влиза в този форум-за това и не го познават тук, но повярвай ми затрупан е с работа. Сега прави новите китари на РЕНЕГАТ -убииствени са.Като казвам няма какво да се желае имам в предвид следното: перфектен гриф,перфектно тяло от перфектен материал-фино изпипан, механика на Шалер, адаптери по избор Сеймоур Дънкан, Димарцио,ЕМГ и т.н. Галета фендер, потенциометри фендер-прагчета по желание. Говоря за скъпи инструменти не за -Ванка направи ми нещо за 300 лв.-и той им прави за 300 лв. Вище истинските творби на Иван. Признавам че тук във форума Диката е по-популярен-също е перфектен лютиер, но както казах-работата е на кантар.Аз познавам работата и на двамата и не мога да кажа -този е по-добър от другия. Наистина най-добрите лютиери са в Пловдив, даже има още две имена тук които не са споменати-Владо Хранов и не безизвестния Пламен от Асеновград, но за мен лично Диката и Иван

са най-добрите,но кой е по-най-ТУК РАБОТАТА Е НА КАНТАР.

Редактирано от jororock
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво си виждал от Иван като работа, но от това което съм видял аз -няма повече какво да се желае и за това ще се постарая скоро да публикувам снимки за да видите.

 

Последно му дадох гриф от страт китара за изтъняване на супер дебелия палисандов фборд и нарязване на канали за прагчета.

Познай - направи мензурата не 25.5 ами 25.3" и на всичкото отгоре първите 2-3 прагчета са ФАЛШИВИ, ама много!

Имам чувството че свиря на орфейка - каквото и да правя все е фалшива и не може да се сетъпне.

За това вече само при Диката ще се ходи :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иван няма интернет в къщи и не влиза в този форум-за това и не го познават тук, но повярвай ми затрупан е с работа. Сега прави новите китари на РЕНЕГАТ -убииствени са.Като казвам няма какво да се желае имам в предвид следното: перфектен гриф,перфектно тяло от перфектен материал-фино изпипан, механика на Шалер, адаптери по избор Сеймоур Дънкан, Димарцио,ЕМГ и т.н. Галета фендер, потенциометри фендер-прагчета по желание. Говоря за скъпи инструменти не за -Ванка направи ми нещо за 300 лв.-и той им прави за 300 лв. Вище истинските творби на Иван. Признавам че тук във форума Диката е по-популярен-също е перфектен лютиер, но както казах-работата е на кантар.Аз познавам работата и на двамата и не мога да кажа -този е по-добър от другия. Наистина най-добрите лютиери са в Пловдив, даже има още две имена тук които не са споменати-Владо Хранов и не безизвестния Пламен от Асеновград, но за мен лично Диката и Иван

са най-добрите,но кой е по-най-ТУК РАБОТАТА Е НА КАНТАР.

 

Работата е на кантар - според теб - както сам каза по-горе - "това е твое мнение".

За мен най-добър убедително е Диката, като допускам, че има още няколко добри като К. Димитров(KD) и др..

Градинарски е много добър, но се занимава само с ремонти, доколкото знам.

 

За Вълчинов - чувал съм не добри отзиви, като тези горе. Доста.

Хранов - може и да има добри китари, но съм хващал някои негови - шперплатени с напукан лак и неточни, пред които предпочитам 100 пъти евтин squier... и това не е само мое мнение... вервай ми.

Хубаво е това, че хвалиш Вълчинов, обаче мнението ми за него си остава такова до доказване на противното.

Човека може да няма нет, но ти, като негов приятел, може да направиш едни наистина хубави снимки и да ги постнеш тук, за да му направиш услуга.

 

Иначе се получава малко:

 

Ама той е мега добър, ама не може да качи снимки, ама няма нет, ама работи с Хранов, затова няма сайт, ама са на кантар нещата....

 

Сещаш се, че това звучи несериозно...

 

Ще се радваме на снимки.....иначе си говорим празни приказки.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даже има още две имена тук които не са споменати-Владо Хранов и не безизвестния Пламен от Асеновград, но за мен лично Диката и Иван

са най-добрите,но кой е по-най-ТУК РАБОТАТА Е НА КАНТАР.

Пич, не те знам колко разбираш и колко не, но аз преди съм правел тая грешка да ползвам услугите на тоя обитак Хранов, това беше преди доста години когато форум нямаше и нямаше от къде да се намери информация за лютиери, а и тогава не разбирах особено. Та въпросният човек е абсолютен измамник. Последният път му дадох китарата ми да ми смени праговете тъй като бяха безобразно изядени и бяха с височина горе-долу на лист хартия. Човека ми държа 2-3 месеца китарата и на края каза 'ми виж кво тия позиции не са за смяна...' Едно че ми държа китарата толкова време без да свърши нищо, а китарата плачеше за рефрет и второ ми я върна ударена на поне 3 места. И то сериозни очуквания не леки драскотини.

 

А тоя Пламен наистина е небезизвестен...алкохолик, поне по думите на разни познати ползвали услугите му.

 

Та не бих посъветвал, някой уважаващ и ценящ инструмента си да го дава на въпросният човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква според вас е нормалната цена за отлепяне на старо магаре и слагане на ново на класическа китара? В момента в София ми искат суми между 60 и 70 лв. :rolleyes: Във Варна Боян Матев ми го направи това за 25 или 30 лв. (като в тази цена влизаше и магарето, което той купи), но скоро нямам път натам. :angry: Някой може ли да ми препоръча лютиер с по-нормални от споменатите цени в София? Благодаря предварително.

Редактирано от kalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.