Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой е най добрия китарен лютиер в България?


manolchev

Recommended Posts

Здравейте тъй като обмислям поправка на едната ми китара и се чудех кой е най добрия лютиер в България който работи качествено и може да му се повери инструмент в ръцете.Всяка информация ще ми е от полза който е ремонтирал инструменти или си е правил китара и е доволен от работата но майстора ще съм много благодарен да сподели.Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

за поправки и сетъп аз лично съм най-доволен от валери градинарски -много добре си изпипва нещата ,прави ги по вкуса на клиента

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не е лошо да уточниш за каква китара става дума - класическа, акустична, електрическа...щото има разлика...аз съм супер доволен от 1 човек при който нося моята китара в Казанлък (от там съм, въпреки че живея в софия)

Знам, че той е 1 от най-добрите за акустични (уестърн) китари - казва се Галин Пенев. Естествено разбира и от електрически (моята е ел.) и за сетъп или ремонт му имам пълно доверие.

Ако не е кой знае колко сериозен ремонта, се поогледай за нещо в твоя регион, щото няма смисъл ако си примерно от Русе да носиш нещо до софия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става дума за електрическа китара.грифа и се скапа вече тотално и или направо нов гриф трябва да и направя или обмислям да си взема някоя друга китара и да ползвам изцяло механика и електрониката на моята защото става.макар че и варианта да направя и тяло и гриф нови също няма да е лош.затова и пуснах темата защото знам че има добри лютиери в България но нямам никакво инфо.Иначе във Варна Цецо доколкото знам прави неща но не знам дали искам той да работи по мой инструмент.Виждал съм басове главно и една китара но не са много добри особено китарата.При мен е общо взето проект това но трябва да го направя защото доста свиря и ми е необходим втори инструмент на сцената.

Редактирано от manolchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диката!

Не е проблем да му пратиш нещо с куриер,без да сме се виждали пребоядиса/лакира тяло на стар Фендер в ужасно състояние и го направи като нов..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Диката - най-добрия лютиер в България.

Имал съм вземане-даване с други та знам.

 

Последните години аз връзвам електрониката на всички китари на Диката, така че имам поглед над неговите китари. По-добра изработка в България не съм виждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам китара правена от диката и съвсем отговорно мога да заявя, изработката и звуковите качества на този инструмент е класи над повечето китари серийно производство, които се продават тук. Просто няма детайл, който да не е изпипан до последно. Пипал съм и китари правени от разни други прехвалени в форума лютиери и по никакъв начин не бих могъл да направя паралел с работата на Диката.

 

Та туй е, ако си поръчвам къстъм китара отново - пак ще е при него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.