Jump to content
Българският форум за музиканти

За Възрaстта


Recommended Posts

Писна ми да слушам някакви коментари, че като съм на 18 ще ми е адски трудно да се науча да свиря на китара и некви такива. Какво е вашето мненео отностно възрастта и китарата :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...на мен тия глупости ми ги разправяха когато бях 17 годишен и почвах...обаче аз имах много инат и желание тогава...в момента съвсем не съм виртуозен китарист...което не ми пречи да мога да изсвиря отлично всичко което стила с който се занимавам изсква да бъде изсвирено...както и да се занимавам с музика професионално...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва в това. Ако имаш желание и търпение, можеш да се захванеш на всякаква възраст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Разбира се, че не късно!

...

Имам един приятел, китарист.

Той е на близо 40 години и започнал да се учи да свири на китара преди 2-3 години.

В моменат свири соло китара по безобразно добър начин! Завиждам му без лоши чувства разбира се!

Аз цял живот съм учил по разни школи и т.н. но що се отнася до соло - немога да се меря с него изобщо!

 

Харесва му...има желание...научил се е!

 

Мисля че това е достатъчно за да те накара да се замислиш и да не се отказваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще е късно? тва е музика всички възрасти са допуснати имам един приятел дет е на околко 20 а преди година по4на д асвири :greenball::thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно подкрепям изказалите се до тук. Това за 5,6,7-годишна възраст за започване да се свири е мит. Всичко опира до това колко силно го искаш и по каква система се учиш.

Преди две години в Пловдив имаше фестивал и семинари на една балканска асоциация по класическа китара .за два -три дена ги слушах всички.....

Унгарците бяха момчета на около 20 години и всички бяха започнали да свирят от две три години.Трябва да призная с млко срам,че нашите момчета, които свиреха от десет години бяха две класи по-слаби от унгарците....срам...

Така ,че давай напред приателю :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писна ми да слушам някакви коментари, че като съм на 18 ще ми е адски трудно да се науча да свиря на китара и некви такива. Какво е вашето мненео отностно възрастта и китарата :rolleyes:

Сега се сещам че имаще един блуграс китарист който е започнал на 53 или нещо такова ми се върти в главата ,а на всичкото отгоре свиреше с лява китара и то без да обръща струните!Така че никога не е късно да започнеш.И повече хъс!Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Няма възраст за изкуството - примери за световноизвестни писатели и музиканти поети и.т.н. започнали на зряла възраст и постигнали много има безброй - никога не пренебрегвай вътрешната си нужда и стремеж да се занимаваш с дадено изкуство - това е една от най смислените възможни инвестиции от време, средства и усилия може би... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възрастта не може да има значение в твоят случай,тъй като всичко идва от желанието!

Има хора на по 30 години,дето постоянно говорят от колко години свирят-кой от 15,кой от 20 и колко са навътре в музиката,пък като ги чуеш се оказват поредните некадърници със самочувствие,така,че чуждото мнение по такъв въпрос,не трябва да те интересува!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, Booria,

Аз... такова, от позицията на "ваш'та леля", мога ли да ти задам ребром няколко въпроса:

 

1. Кое от следните твърдения е вярно?

(а) Той е още глупав, защото е млад; или

(б) Той остаря и вече оглупя.

2. Ти ИСКАШ ли да свириш?

3. От нещо оплакваш ли се здравословно - ревматизъм, артритни стави, плексит, частична загуба на слух и зрение...?

 

Първият въпрос обърква ли те или ти сверява часовника?

Ти решаваш какво да правиш. Масовите представи за възрастта са фолклор (както и все'ккви други масови представи и прочее бози, които едно време са били двигател на социалистическата революция, а днес... - на "пазарната икономика". КакОв парадокс! :virtuoz: )

 

Почвай! :D:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.