Jump to content
Българският форум за музиканти

Разликата в звученето


Stinger

Recommended Posts

A относно звука, според мене има и още нещо, което струва ми се е съществено. Западните банди влизат, записват, излизат и оттам нататък продуцента смесва и прави продукта, защото той е неутрален, а и той е подписвал договори за реализиране на продажби, за привличане на спонсори, за телевизионно и радио време и т.н. Ние тук го караме още във времето на демократичния пионерски социализъм със здрав тимуровски уклон. По време на смесване като че ли цялата банда си е сложила ония работи на пулта и си ги мери, а окото ревниво все преценява, че на другите са им по-големи. Накрая резултата почти винаги е :killyou: или :wall: и все някой е недоволен. А някога Боб Рок какъв звук изкара от едни неизвестни момчета, а? :dance:

Все си мисля, че тук е големия проблем за разликата, а не е в инструментите или оборудването, защото при едно и също оборудване едно време чуйте как звучаха ФСБ и Изпърдците... Опаааа, май допснах правописна грешкааааа.... :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми има и една друга причина-мързел се нарича-студиото и сцената не са място за репетиции,освен тва една група трябва да има една концепция за звука на барабаните или на каквото и да е , не няколко и после както каза imperor да става "абе вдигни ме още малко..."друго нещо-повечето групи просто нямат човек който да познава собствения им звук.може и да звучи абсурдно,но доста добри групи,на сцена особено,сякаш не се интересуват как звучат-"абе давай по-бързо с тоя soundcheck"че да си ходиме...ми не става така,когато си спестяваш труд под каквато и да е форма,резултата накрая се осира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука гледам има Мнения ве4е по темата , а моето липсва.

Моето е следното!

Мързелите,Некадърниците са и от 2те страни(група/тонрежисьори),както и Знаещите и Можещите...

Има бедни и богати и сред групите и сред студията...има с Възможности ,има и без Възможности...

Моята истина е една :

Който иска да звучи като SLIPKNOT ,примерно, да положи Труд, да сключи договор с Техния Лейбъл,да работи с техния продуцент,да записва с техните Инструменти в същите студия и със същия екип,работещ в студиото и Резултата ,може да се доближи до Очаквания.

Казвам да се доближи,защото няма Албум, на която и да е Банда,който изсвирен и записан, отново от същата такава, ще звучи пак Така...

 

Това е мнението ми, дано се разбира какво искам да кажа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука гледам има Мнения ве4е по темата , а моето липсва.

Моето е следното!

Мързелите,Некадърниците са и от 2те страни(група/тонрежисьори),както и Знаещите и Можещите...

Има бедни и богати и сред групите и сред студията...има с Възможности ,има и без Възможности...

Моята истина е една :

Който иска да звучи като SLIPKNOT ,примерно, да положи Труд, да сключи договор с Техния Лейбъл,да работи с техния продуцент,да записва с техните Инструменти в същите студия и със същия екип,работещ в студиото и Резултата ,може да се доближи до Очаквания.

Казвам да се доближи,защото няма Албум, на която и да е Банда,който изсвирен и записан, отново от същата такава, ще звучи пак Така...

 

Това е мнението ми, дано се разбира какво искам да кажа!

:dance::dance::lol::lol::lol::dance::dance::lol::lol::lol::godbless::godbless::godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми има и една друга причина-мързел се нарича-студиото и сцената не са място за репетиции,освен тва една група трябва да има една концепция за звука на барабаните или на каквото и да е , не няколко и после както каза imperor да става "абе вдигни ме още малко..."друго нещо-повечето групи просто нямат човек който да познава собствения им звук.може и да звучи абсурдно,но доста добри групи,на сцена особено,сякаш не се интересуват как звучат-"абе давай по-бързо с тоя soundcheck"че да си ходиме...ми не става така,когато си спестяваш труд под каквато и да е форма,резултата накрая се осира.

Артик, то малко е смешно - ама ти ваши записи ЧУВАЛ ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в БГ има и добри музиканти и озвучител но пеоблема е че не си дават зор хората,имам в предвид че не им дреме за което си има много причини които обаче ни ги оправдават.западните групи свирят като за последно като са на сцената.снощи бях на КОРН и за пореден пут се уверих в по-горе казаното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

далеч не всички западни групи свирят като за последно,особено когато дойдат в БГ

 

иначе колкото и да го отричаме го има и фактора-"за колкото ми плащат,толкова работя" у нас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе колкото и да го отричаме го има и фактора-"за колкото ми плащат,толкова работя" у нас

...е то това си е ралността :headbang:

 

...иначе полувманиячени и идиотизирани (напълнооттадени на Музиката си) сме повечето в Първите си няколко опита и до след казармата :headbang:

Когато се наложи сами да се изхранваме и да борим трудностите в ежедневието си,цялата Идилия и Утопизъм,които сме си създали Рухва...

...и идва времето в който разбираме ,че щом Положим труд,задължително трябва да ни се плати :D

... и се блъскаме ,според кинтите накрая :metalist:

 

Така че да обобщя по темата ;)

Разликите в звученето,са пряко свързани с разликите по заплащането за това звучене :read:

 

...има редки изключения, но реалноста е такава! ;)

...не случайно се дават Шестцифрени Суми в $ ,за Албумите с Претенции :metalist:

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.