Jump to content
Българският форум за музиканти

Класическо пеене в музикалната академия


Ели Василева

Recommended Posts

Привет на всички :dance:

 

Искам да запитам някой знае ли как стоят нещата с кандидатстването в Музикалната академия (специалност класическо пеене). Рових усилено в google но не намерих никаква информация.

 

Интересуват ме две неща конкретно - Има ли някакво ограничение във възрастта и има ли задочна форма на обучение. Скоро една позната ми каза, че има ограничение 23г. в годината на кандидатстването, но това никък не ми се струва логично имайки предвид, че един мецосопран се развива до към 25-26 годишна възраст.

 

Ще се радвам ако някой е кандидатствал и сподели малко информация на незнаещите :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

www.nma.bg

 

Мисля, че там има всичко.

Ако все пак либсват някои подробности... има посочени много мейли за връзка с катедрите

...драсни им някой ред.

 

 

На мен са ми отговаряли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако все пак и това не ти свърши работа- пиши...имам една приятелка, която тази година бе приета точно "класическо пеене" там.

Може да ти отговори на някой и друг въпрос!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От хора в който пея всяка година приемат по няколко момичета там с класическо пеене, и мога да са пофаля, щото тези, които кандидатстват от хорчето, влизат на първите места :music: та ще попитам тези, които тази година ще кандидатстват и тези, които вече учат там, и ще ти кажа :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК

 

 

А ти в кой хор пееш? И какъв глас си?

 

Аз съм тенор във Великотърновския хор "Кантилена"...интересно ми е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не е баш така. всичко става с връзки...ако учиш при някой преподавател от там поне 4 месеца...имаш 60% повече шанс от тия в хорчето. тя академията е пълна с некадърници. не означава това, че трябва да я препълваме. тази година приеха 24 от 27 или нещо такова. единственото правило е да имаш някой там. заприличва на НАТФИС...

Ако найстина те интересува, няма да ровиш само в гуугъл където няма нищо. защото няма кой да сложи нещо. звънни там. и разпитвай. това е начина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде моля те не ми ги разправяй тея с връзките!!!

 

А иначе мисля, че до 24 години може да се кандидатства. Има подготвителен курс за кандидатстване, на който можеш да се запишеш, но мисля, че вече е започнал. Ако не стане да се запишеш по-късно, пробвай 2рия семестър. Трябва да знаеш поне малко солфеж иии... това е основното. А може и да се запишеш на частни уроци при преподавател от музикалната. Момичето, което питах каза, че можеш и да отидеш до музикалната и на място да попиташ :godbless:

 

П.П. Пея в Детски хор на БНР, и съм алт. Ако не знаеш нищо за хора, ето линк с наши стари записи:

 

http://ylith.org/music/songs/index.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.