Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно въпросченце


Stiliqn

Recommended Posts

Понеже съм леко начинаещ и съм хванал сега да я мина таз книжка Slap It!

та тук имаме :

 

381063s.jpg

 

и въпросчето ми е дали може да си ползвам палеца на лявата ръка за тия "мъртви" ноти, които са дадени на ми или не е правилно така?

Редактирано от Stiliqn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре използвай показалеца или средния пръст, или просто си отпусни дланта върху струната/струните. Добре е сам да усетиш как ти е удобно, възможно е и с палеца, обаче не бих казал, че е правилно от гледна точка на постановка. Аз не ти го препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси, а тогава друго да питам..някъде четох, че може да се заглушава с дясната ръка също, та аз такива работи да се опитвам ли или ми е рано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Няма особено голямо значение как заглушаваш. С лявата или за сясната или по друг начин. Важното е да го вадиш ритмично и да звучи готино.

Всеки си има своя постановка, която не винаги пасва на останалите, за това не се мъчи да вадиш 1:1 както го е изсвирил някой, а го изсвири както на теб ти е най-удобно.

Поне така правя аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега ... изгледай внимателно тези неща ... според мен доста добре са показани различни техники за "тия "мъртви" ноти".

1. Тауър ъф пауър (роко престиа е басиста) има това което те интересува свирено с "пръсти" и други работи ....

някакъв пич свири така
и пак роко според мен този е твоя урок хи хи

2. Доста популярни от времето на "видеото" уроци на Джон Патитучи - може да видиш подобно заглушаване на тона, но този път слап версия ето тук

 

Дано да съм разбрал правилно задачата :punk_guitar:

 

Успех колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.