Jump to content
Българският форум за музиканти

Angelina


Recommended Posts

Здрасти :girl_witch: .. Много интересно представяне , особено имайки в предвид ,че майка ми е от монтана , 64-ти набор и е завършила немската гимназия а и аз самия съм живял там известно време...

 

 

Случайно групата за политически песни да се е казвала "Искра" ? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Да, "Искра"... :)

Всъщност тия дни се проведе празник послучай 40 години от основаването на училището ни и имаше спектакъл в театъра в Монтана и среща на випуските. Събитието беше сериозно организирано и в театъра бяха министърът на образованието, немският посланик, кметът на Монтана, кметове на общини, народни представители, бивши директори.

Създаването на групата беше определено като едно от 10-те най-значими събития в историята на гимназията.

Срещата беше невероятно вълнуваща! Толкова се радвам, че много хора се надигнаха от страната и от чужбина и отделиха време да дойдат!

Качвам една снимка, щракната от публиката, на Еми (учителката ми по пеене, която е основател на "Искра") и Диана - също една от първите в групата.

018614772-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И се извинявам за двойния пост и тематичната разнопосочност, но отдавна си мисля за едно свое сериозно увлечение, което също ме "самопредставя" и тия дни намерих повод да кача снимки във Фейсбук... ГРАДИНАТА И ЦВЕТЯТА...

 

Занимавам се вече пет сезона. Водя война с пустоша, джунглата и усойния климат.

Съживявам 'безнадеждни казуси' сред заварените храсти и цветове. Непрекъснато добавям нови.

 

Експлоатирам "завистта" си към всички хора, които вършат работа с ръцете си, но такава, която ги идентифицира с определено място, променя облика му, оставя отпечатък, налага постоянство и приемственост. Спасявам се от днешния свят на 'космополитни бездомници'... :girl_witch:

Когато съм в хотел, копнея да ми зачислят към стаята един "обработваем парцел" (което никой не прави)... :D

 

-------

Обновявам непрекъснато снимките, защото имам доста растения, вече постигнах някаква сезонност и балансирано разпределение на цъфтеж. "Етажи" не можах да измайсторя в различните карета, поради различната осветеност и киселинната почва.

Общувам и с други любители, озеленители, агрономи, селекционери и гуру-персонажи в подръчна близост, които имат доказани качества и проявяват сходна симптоматика... :)

 

Ето един днешен GSM кадър от албума горе:

018616815.jpg

 

Реших да не отварям тема в Говорилнята, защото едва ли някой ще се присламчи към подобно хоби...

А ако има, мога само да се радвам... :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси за снимката , Диана е майка ми . :):crying:

 

Не случайно попитах : ) .

Редактирано от Zero Tolerance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:slap: Егати съвпадението!

Поздрави я!!

Ще поразровя и за други нейни снимки от проявата и ще ти метна линк на ЛС тия дни. :no:

 

Еееей, светът е малък (и целият е родом от Монтана)! :)

Не приемам възражения!!! :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Тук...

 

Нещо млъкнах за дълго време. В буквалния смисъл.

В началото не знаех как да си го обясня, но не се и опитвах особено.

После разбрах, че съм се разделила с една съществена част от мотивацията си, която представляваше някакви реакции срещу някакво минало. Музикално минало, пълно с доста провали. smile.gif

 

Спаси ме една градина. Тя е моят нов модус на разговор със Създателя и живото доказателство, че земята никога не е била проклета.

С цветята нямам минало, срещу което да роптая.

Разбрах, че ако чета знаците им и работя в съзвучие с тях, а не въпреки тях, успяваме заедно.

Надявам се да успея да посетя и един курс по градинарство в Англия, но за това друг път.

Копнея да си събера колекция от рози - еквадорски хибриди, които се продават по магазините за букети. Искам да ги размножа от резници и да възстановя един красив розариум в една разграбена софийска градинка.

Защото ми омръзна да гледам как някой краде и руши България.

Не съм сама в това си желание и никак не съм песимист. И не съм голословна.

 

Междувременно си купих по-приличен фотоапарат, който също ми е някак интересен.

И започнах отново да спортувам усилено.

Редовно. Едно време тичах "като животно" - по 8 километра на ден пресечен терен, или равностойно, но по-интензивно натоварване при други условия.

--------------------------------------------------

--------------------------------------------------

А най-радостното от днес: намерих си учителка по пиано! Piano.gif

В смисъл - търсех си. Започвам от средата на октомври (всъщност съм размазана от кеф по тоя повод...) eusa_dance.gif

 

Дългото мълчание ми даде да разбера, че просташкият глас ми е пречил... да мисля. Защото винаги успяваше да се вкопчи във всички мелодични партии, не само вокални, да се идентифицира с цялата музика и да иска пълен монопол.

А много от интересните неща в музиката всъщност не са "за пеене".

Почти сигурно е, че няма да издържа без експерименти, но хич не бързам да се "разкрякам" из темите.

Ровичкам, чета и слушам.

Леле, на какви фундаментални глупости попадам, но ми става супер смешно, признавам си.

Ама има теми, в които разглеждам кой е свирил и си ги оставям "за десерт".

И ръцете ми треперят да взема слушалките.

Много живо!

Благодаря ви, че сте тук! notworthy.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се казва велсоте бацк. Ние специално много се радваме. :greenangel:

 

Някой ден и аз ще се запиша отново на уроци по пиано и тогава ще стане страшно. Няма да мога да свиря И на пиано :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро изтриха едно самопредставяне, защото момичето "обичало да се гушка". Не било "музикантско".

Като чета сега за еквадорските хибриди се чудя дали и твойта тема няма да потъне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ще го изтрият,шото въпросното нямаше нищо общо с музиката..има достатъчно хора ,които искат да са музиканти,но са поне с желание ( и най малкото са се пробвали да свирят на някакъв инструмент или да пеят),мод на чикиджий БГ :hysterical: ,ае у лево бе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Ще си позволя и аз да пиша в тази тема, намерих в интернет нещо много интересно:

Като го чух направо се влюбих :P:wub:

 

И това също!

 

http://vbox7.com/play:048ea413 А това, направо нямам думи!!!

 

Уникална си Ангелина!!! Благодаря ти, жалко че до колкото виждам не пишеш в форума.

 

Успех ти желая във всичко. :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.